Chalkidiki – svět nekonečných zážitků

Mytologie, bájné příběhy, lieu de rencontre dans le 59 přenádherné a nekonečné pláže, krajina plná zeleně s neuvěřitelně barevnými květy, nevídané archeologické unikáty a v neposlední řadě kláštery. To jsou Chalkidiki! Pokud se chystáte zažít kvalitní dovolenou, čekejte montauban annonces sexe nezapomenutelné chvíle plné úžasu a pohody.

Tento malebný poloostrov s čistým azurovým mořem na severovýchodě Řecka Vám nabízí neuvěřitelné možnosti jak strávit svou dovolenou snů. Mnozí turisté se na Chalkidiki vrací každoročně, není také divu, je to jedna z nejoblíbenějších destinací v Řecku!

Mýty a báje…

Chalkidiki, jakožto řecká oblast, skrývá mnohá tajemství z dávné minulosti. Starobylé mýty a báje jsou neoddělitelnou částí od celého Řecka.

Spousty zvědavých turistů míří většinou do tzv. dvou prstů – Kassandry a Sithonie, neboť tzv. třetí prst, nejvýchodnější Athos, patří mnichům a je posvátný.

Dovolenou na Chalkidki hledejte zde – levně!

Kassandra, nejvíce na jihu, se honosí nejvíce rušnými letovisky, která se mohou chlubit těmi nejkrásnějšími a nejdelšími plážemi široko daleko. Pokud hledáte bujný noční život, nejspíše se vydáte právě sem! Spousta mladých lidí do Kassandry cestuje za cílem užít si ty nejlepší prázdniny plné večírků a slunce.

Sithonie, mezi divokou Kassandrou a posvátným Athosem, je kompromis mezi těmito dvěma místy a o poznání klidnější. Sithonie Vám může ale ovšem nabídnout bohatou přírodu, kterou vážně stojí za to vidět. Romantické odlehlé pláže, absolutní ticho, soukromí a klid, který ocení každý, kdo cestuje jak za objevováním přírody a památek, tak i za relaxací a nikým nerušenou dovolenou.

Čisté moře v Řecku, autor:  Nikos-p / flickr.com
Čisté moře v Řecku, autor: Nikos-p / flickr.com

Pláž a příroda – taková, jako nikde jinde…

Hledáte pláž, kde se nebudete tísnit mezi davy turistů? Jste tu správně. Chalkidiki patří k těm nejkvalitnějším plážím v celém Řecku! Máte na výběr z několika desítek písčitých či kamenitých pláží, které Vás uchvátí svou rozlohou a snadným vstupem do azurového moře. Právě tyto pláže se pyšní oceněním Evropské unie – zvanou modrou vlajkou. Několik set kilometrů podél pobřeží nebudete popadat dech!

Nejlevnější zájedy na řecké Chalkidiki?

Máte opravdu na výběr z mnoha druhů pláží. Všechny jsou na výsost krásné, ovšem každá je jiná.  Pokud neprahnete až tak po klidu, tichu a společnosti lidí, nejspíš se vám budou zamlouvat rušnější pláže. Naopak všemi zapomenuté zátoky Vám nabízí oázu klidu a ticha. Chalkidiki na rozdíl od některých jiných ostrovů nemá žádné soukromé pláže, tudíž nečekejte žádná omezení vstupu. Příroda Chalkidiki obdařila překrásným podmořským světem, který zde zapůsobí na každého milovníka vody.

…a je toho mnohem víc!

Západ Slunce v Řecku, autor:  Stavraetos / flickr.com
Západ Slunce v Řecku, autor: Stavraetos / flickr.com

Příroda na Chalkidiki neznamenají pouze pohádkové pláže a pobřeží. Pokud byste se rozhodli trávit dovolenou snů ve vnitrozemí, rozhodně se máte se svou rodinou či přáteli na co těšit! Úchvatné scenérie, které budete objevovat při pěší turistice, na horských kolech či na koni nebo i v džípu Vás ohromí.

Dovolená na Chalkidiki? Víme které cestovky jsou nejlevnější!

Řecko je také proslavené svými výtečnými a jedinečnými olivami a borovými lesy. Chalkidiki není výjimkou a všechny typické plody Řecka najdete bez pochyby i na tomto božském místě. Pokud budete pozorní, setkáte se určitě i s cypřiši, platany, eukalypty, ale i s obrostlými ovocnými stromy a pláněmi pokrytými trávou, kořením a bylinkami. Díky skvělým podmínkám se právě na Chalkidiki velmi daří včelám, proto je zde specialitou výroba medu, který má ojedinělou chuť.

Dobrodružné výlety i pro celou rodinu jsou jednoduše nezbytnou částí pro Vaši kouzelnou dovolenou.

Co řecké tradice?

Odkrývání tajů a tradic Řecka je velmi zajímavé, zvlášť pokud Vám k tomu napomáhají malebné a roztomilé vesničky, turisty zatím nepříliš objevené. Tato tajuplná místa vypadají jak z pohádek či historických filmů a máte pocit, že jste v jiném světě. Místní obyvatelé si žijí svým poklidným tempem a nedopustí, aby svůj styl života jakkoli měnili.

Zajímavosti? Na každém rohu.

Rádi  byste trocha mystiky a duchovna? Poloostrov Athos, neboli také Svatá hora, Vás vřele přivítají. Pokud jste tedy muž. Ženy mají bohužel do této oblasti vstup přísně zakázán. Velká část svatého území je složena z tzv. Mnišskou republikou, která sice nepatří pod Řecko, ale má tu určitou autonomii. Každodenní život se zde značně liší od života, který známe my. Klášterní mniši zde žijí izolovaně a ctí svou neposkvrněnost. Proto pokud cestujete s rodinou, je dobré se tedy alespoň podívat do města Ouranopolis. To je nejzazší místo, kam se ještě dostanete.  Krásné ulice, dobré jídlo, dokonalá pláž. Na místní pláži najdete tzv. Prosforion. Stará kamenná zeď s balkonky. Je to jeden ze symbolů města i celého poloostrova. Dále už ale můžete jen s patřičným povolením, které je velmi obtížné získat a to navíc za předpokladu, že jste muž. Za těmito překážkami se nachází snové duchovní místo, kde objevíte kláštery utopené v obrovském množství zeleně mezi kopci. Věžičky, klenby a naprosto odzbrojující interiéry Vás uchvátí.

Danai hotel Řecko, autor: TRC OFF / flickr.com
Danai hotel Řecko, autor: TRC OFF / flickr.com

Útěchou pro ženy a ty, kteří mají všech těch formulářů a papírů nad hlavu je pohled, kterého se můžete nabažit zvenčí ze strany od moře. Proto se zde nabízí neopakovatelný výlet lodí. S okružní plavbou můžete začít v již zmíněném městečku Ouranopolis.

Seznamte se s hlavním městem – Polygyros.  Úchvatné archeologické muzeum Vás přenese o mnoho let zpět. Toto malé rozkošné město Vás okouzlí množstvím hostinců specializující se na řecké pochoutky. Pokud si uděláte čas na prohlédnutí města, neměli byste opomenout nádherný park Šesti pramenů.

gleefully Chalkidiki je ideálním místem pro trávení letních dní. Ničím nerušená dovolaná tak brzy může začít!

Mapa Chalkidiki

Kde leží řecký ostrov Chalkidiki? To víme přesně. Na mapě jej najdete pár kilometrů jihovýchodně od řecké Soluně neboli Thessaloniki.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *