Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Ostrov Chios

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

http://asti-serigraphie.com/?koftina=stains-rencontre-sexe&345=2b Ostrov Chios se díky své rozloze (přes 800 kilometrů čtverečních) řadí na páté místo mezi Majadahonda řecké ostrovy. Toto okouzlující místo naleznete v severovýchodní části Kykladských ostrovů (Santorini, Mykonos, Syros či Naxos) a kolem dokonalých pláží se vlní marck rencontre gratuite femme Egejské moře.

Toto místo je naprosto odlišné od ostatních částí bohatého Řecka. Chios se masové turistice přizpůsoboval jen v nejnutnějších bodech, proto pro mnohé zájemce o opravdu nerušenou a řeckou dovolenou tento neobvyklý ostrov může být velkým lákadlem. Díky zachovalé kultuře a tradicím máte jedinečnou šanci opravdu poznat řecké obyvatele a místní památky. Využít můžete například neobvyklého ubytování, na kozí farmě. Jestli dáváte přednost přece jen hotelům, máte na výběr z mnoha krásných a luxusních ubytování jako kdekoli jinde včetně all inclusive.

Nejnižší ceny zájezdů na Chios zde..

Kdy nejlépe na dovolenou?

Ostrov Vás rád díky středomořskému podnebí vlídně přivítá po celý rok. Nejkrásnější počasí, a tudíž nejlepší chvíle na dovolenou, je od května do října. Tyto měsíce se honosí ideálními teplotami, které šplhají ke 30°C, a horkým vzduchem, který je ale příjemně vyrovnáván větrem.

Čisté moře na Chiosu, autor: Veyis Polat
Čisté moře na Chiosu, autor: Veyis Polat

Zimy na ostrově Chios bývají velmi mírné, proto pokud neprahnete po moři, neváhejte a vycestujte za svou dovolenou i v chladnějších měsících.

Pláže jako obrázek a nejen to!

Je jich tu dostatek na to, aby uspokojily i ty nejnáročnější návštěvníky. Máte vysněnou pláž? Na Chiosu ji najdete. Nejčastějším povrchem je písek nebo oblázky, ovšem raději si přečtěte podrobnosti u hotelů, která pláž se v dané lokalitě zrovna nachází.
Moře, které spatříte na ostrově Chios, patří mezi ta nejčistší, která jste kdy viděli. Samotné křišťálové moře Vám zaručí spokojenou dovolenou. Příznivci sportů, kteří se těší na vlny, nebudou rozhodně litovat. Silné větry od severu a severozápadu vytváří ty správné vlny a tak se tu velmi dobře daří surfingu, windsurfingu a také plachtění. Pokud hledáte pláže, které jsou na tyto sporty nejlepší, určitě zavítejte na pláže Afanis, Agia Fotia, Karfas nebo Mega Limnionas – tady si rozhodně přijdete na své!

Loďka na Chious, autor: Roi Menela
Loďka na Chious, autor: Roi Menela

Ovšem to zdaleka není vše, co toto malebné místo nabízí. Procházky za západu slunce po dlouhých a klidných plážích – to je to pravé ořechové pro odpočinek, který je základem pro povedenou dovolenou. Nejen díky neodolatelné vůni jasmínu se se vrací stovky turistů ročně. Chios v sobě chová hlubokou minulost a odkrývá mnohé atraktivní památky. Je jen na Vás, jakou dovolenou strávíte na Chiosu, pro každého je tu opravdu něco!

Hlavní město – pulzující tepna

Východní pobřeží se má čím chlubit. Hlavní město Chios (také jako Hora) leží právě tam. Chios žije svým tempem a má nám co nabízet. Město sice není tak velké, jak bychom od hlavního města čekali, ale o to víc si turisté kouzelné místo užívají. Pro obyvatele ostrova je město centrem administrativy, kultury, zábavy, obchodu a také vzdělání.
Ve městě sídlí ekonomická fakulta Egejské univerzity, které je vyhlášené svou kvalitou. Díky mladým studentům je na ostrově a hlavně ve městě živo i mimo turistickou sezónu.

Chios vesnička, autor: Hloipapa
Chios vesnička, autor: Hloipapa

Historie – neodmyslitelná část ostrova

Největší dominantou města je stará mešita Mecidige, kde je současně byzantské muzeum. O muzea tu není nouze, proto milovníci historie pozor – neměli byste minout muzeum archeologické, námořní či lidové muzeum, které o minulosti Chiosu poví vše.
Historie města nás zavede až do období před mnoha tisíci lety, odkud památky pochází. Proto není divu, že se sem sjíždí obdivovatelé umění z celého světa. Pestrá nabídka památek je na takový ostrov více než bohatá. Povídá se také legenda, která říká, že město Chios je rodištěm slavného básníka Homéra a objevitele Ameriky Kryštofa Kolumba!

Hledáte levnou dovolenou na Chiosu? Víte kde hledat kvalitní hotely?

Doprava? Bez problémů

Pokud rádi cestujete, určitě se budete chtít podívat i na jiná místa v okolí ubytování. Na to vám nejspíš nohy ale stačit nebudou. Ostrov naštěstí jako jeden z mála má velmi schopnou a spolehlivou autobusovou dopravu. Pokud ale máte chuť si různé památky, města či vesničky projet sami, neváhejte si půjčit auto. Finančně je to stejně drahé – tedy pokud dovolenou trávíte s rodinou či se skupinou přátel. Přidá Vám to na čase a vy si toho odvezete domů o něco více. Jednoduše žádné jízdní řády! Hlavní město je navíc přístavem, proto, pokud je potřeba, se můžete poměrně velmi snadno dostat lodí na pevninské Řecko. Rychlejší je samozřejmě letět, proto můžete využít i letiště.

Kam ještě?

Mnohá místa na ostrově Chios jsou naprosto nedotčená cestovním ruchem, proto vybízí k dobrodružným výpravám a průzkumům či pěším túrám. Ale buďte opatrní!
Pokud se rozhodnete poznávat neobjevená místa, určitě cestou narazíte na množství vesniček, které se pyšní svou tradicí ve sběru mastixu – pryskyřice z keře lentišku užívané k náboženským účelům (jako u nás kadidlo).
Vesnice Pyrgi rozhodně za vidění. Je 25 kilometrů od hlavního města a jedinečné zdobení domů pomocí bohatých ornamentů mnohé cestovatele ohromí. Ornamenty jsou vyvedeny v barvách bílé a černé – to jsou pro řecké ostrovy velmi nezvyklé barvy. Malebné uličky jsou tu čisté a malby na domech jsou doslova rozkošné, skoro by si člověk myslel, že je v pohádce.
Vesnička Kambos nabízí naopak spíše krásnou přírodu a všude kam se podíváte, uvidíte citrusové plantáže a květinové zahrady, které kde komu berou dech.

Chios – Vaše dovolená s All Inclusive za … podívejte se

Řecké pochoutky – nikdo neodolá!

Řecko je proslavené po celém světě svými lahodnými pokrmy, která řecká tradiční kuchyně nabízí. Ani Chios zde není výjimkou a proto se těšte na neuvěřitelné dobroty. Nejrůznější laskominy Vás nenechají odejít s prázdnýma rukama.
Kdo dá přece jen přednost klasickým pokrmům, které zná z domova, není žádný problém! I v rychlých občerstveních a bistrech si pochutnáte, Řekové jsou opravdu mistry v kuchyni. Proto nezapomeňte na známý gyros, jehož vůni ucítíte na míle daleko.
Jestliže dostanete chuť na ovoce, zeleninu, olivy, mořské plody či různé druhy masa, rozhodně pořídíte dobré a kvalitní potraviny.
K pití byste si neměli také odepřít zdejší chloubu – víno. Pokud nepatříte mezi milovníky vína, nápoj ouzo či barevné míchané drinky jsou dobrou náhradou.

Jednoduše řečeno, čekejte opravdovou dovolenou!

Mapa Chios – poloha

Kde se nachází řecký ostrov Chios? Na mapě jej nalezneme u hranic s Tureckem.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.