Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Doba letu na Rhodos z Prahy, Brna či Ostravy (+2,5 hod.)

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Doba letuDélka letuOdlety z

Doba letu

Na otázku „Jak dlouho se letí na Rhodos?” se ptá mnoho cestovatelů a dovolenkářů, zejména těch s dětmi, pro které je jedním z kritérií při výběru své dovolené v Řecku právě pohodlí a co nejkratší doba na cestě. Doba letu do Řecka je tedy atraktivní informace, na kterou samozřejmě mám odpověď.

Doba letu do Řecka je zhruba 2 a půl hodiny.

Záleží vždy na větrných podmínkách i konkrétní trase letu. Také na tom, zda letíte z Brna se zastávkou v Ostravě či nikoliv. Ale v průměru počítejte s 2,5 hodinami strávenými ve vzduchu letem na Rhodos. Konkrétní (ideální) doby jednotlivých letů z českých letišť na Rhodos jsou následující:

  • Praha – Rhodos se letí 2:21
  • Brno – Rhodos se letí 2:07
  • Ostrava – Rhodos se letí 2:06
  • Pardubice – Rhodos se letí 2:16

Se samotným nástupem a výstupem z letadla plus čekání na zavazadla může kompletní cesta přesáhnout lehce 3 hodiny čistého času (bez čekání před odletem). Pokud se chystáte do Řecka letecky z Pardubic, přečtěte si tento článek.

Aktuální nabídky zájezdů na Rhodos s tajnou slevou >>

Délka letu

Zatímco dobu už známe, pro zajímavost si řekneme i něco k délce letu na Rhodos. Ta se měří nejkratší vzdáleností mezi městy po tzv. ortodromě.

  • Praha–Rhodos měří 1.884 km
  • Brno–Rhodos měří 1.691 km
  • Ostrava–Rhodos měří 1.682 km
  • Pardubice–Rhodos měří 1.809 km

K názornosti přikládám i mapu letů do Řecka, konkrétně na Rhodos:

Doba letu na Rhodos
Doba letu na Rhodos

Odlety z

Zájezdy na Rhodos nabízí dnes velký počet cestovních kanceláří. Těm pak jde na ruku i největší tuzemský charterový dopravce Travel Service a denně vypravuje na desítku letů z České republiky do Řecka. Konkrétně na Rhodos se během léta (červenec, srpen) dostáváme k číslům i 6–ti letů denně.

Zobrazit konkrétní termíny letů do Řecka z vašeho letiště >>

Letecké zájezdy v červnu či září jsou vždy v druhé (té slabší) polovině měsíce utlumovány a tak je v průměru denně okolo 3 odletů z Prahy, Brna i Ostravy dohromady. Duben či říjen je doménou většinou jen odletů z Prahy, neboť okolní města už nedokážou uspokojit nabídku dovolené na řeckém Rhodosu.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *