Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Kefalonie – ostrov básníka George Gordona Byrona

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

http://delab.it/?direktor=nirvam-incontri&959=83 Kefalonie nebo také Keffalénie či Caphalonia je největším ostrovem Jónských ostrovů a zároveň šestý největší ostrov Řecka. Kefali znamená v překladu hlava, což může dokládat, že se jedná o hlavní Jónský ostrov. Existují ještě další varianty pro vznik názvu ostrova – legenda o mýtickém hrdinovi Kefalovi a také příběh o starověkých obyvatelích nazývaných Kefalliniané. Kefalonie je rozmanitý ostrov plný kontrastů.

Poloha ostrova Kefalonie a místní pláže

Největší Jónský ostrov zaujímá rozlohu 688 kilometrů čtverečních a má přibližně 40 tisíc obyvatel. Východně od Kefalonie se nachází pevninské Řecko a na jižní straně ostrov  http://pombaltv.pt/?bandit=namoro-com-rapaz-mais-novo&903=06 Zakynthos. Na ostrově naleznete nejen krásné pláže s průzračným mořem, ale také ostrá pobřeží. Na Kefalonii se rozprostírá pohoří czat internetowy randki Ainos, které je pokryté černými smrčky. V západní části ostrova se setkáte právě s příkrými útesy, které vystupují z moře. Rozprostírají se zde oblázkové pláže, z nichž nejznámější jsou Mirtos a Petani. Naopak na jihu ostrova naleznete zlatavé pláže a krásnou středomořskou květenu. Letiště Cephalonia International Airport se nachází na jihu ostrova. Ke Kefalonii patří také ostrov Ithaka, který se rozprostírá na severovýchodě a jehož hlavním městem je Vathi.

Kefalonie - Berit Watkin, zdroj: flickr.com
Kefalonie – Berit Watkin, zdroj: flickr.com

Kefalonie a její letoviska

Letovisko Lassi se rozkládá na malém výběžku severně od hlavního města Argostoli. V tomto letovisku naleznete vyhlášené pláže Makri a Plati Yialos, které jsou vybaveny kvalitním zázemím. Na hlavní turistké promenádě se nachází řada obchodů, zábavních podniků, místních restaurací a taveren. Nedaleko Lassi můžete navštívit Katavothres, což je geologická zvláštnost na Kefalonii. Do zdejších skalních otvorů proniká mořská voda, která se po několika dnech objeví na druhém konci ostrova nedaleko jezera Melissani.

Pod horou Atros se rozprostírá malá vesnička a přístav, které dohromady tvoří letovisko Poros. Čekají tady na vás dlouhé pláže a krásné zátoky. Poros a jeho okolí patří k nejzelenějším oblastem na celém ostrově. Na hoře Atros se tyčí nejstarší klášter na ostrově. Letovisko nabízí ubytování především v menších penzionech a apartmánech a samozřejmě zde nechybí obchody se suvenýry, restaurace a kavárny.

Letovisko Skala vzniklo v roce 1953 po zemětřesení a po celé jeho délce se táhne dlouhá písčitá pláž včetně malebných zákoutí. Nachází se na jihovýchodě ostrova přibližně 13 kilometrů od přístavu Poros. V okolí tohoto atraktivního letoviska vyrostly borové háje a jasmíny. Při procházce po letovisku můžete prozkoumat pozůstatky po římské vile s mozaikou ze 3. století a lázněmi. Další římskou památkou jsou nedaleké ruiny Apollónova chrámu, který vznikl v sedmém století před naším letopočtem. V letovisku Skala naleznete i menší zátoky, kde budete pouze jedinými návštěvníky.

Kefalonie - Andy / Andrew Fogg, zdroj: flickr.com
Kefalonie – Andy / Andrew Fogg, zdroj: flickr.com

Sami – Karavomilos je letovisko ležící u středu ostrova v zálivu, který je bohatý na výskyt ryb. V tomto zálivu se také nachází útočiště mořských želv a středomořských tuleňů. Sami patří k moderním prázdninovým letoviskům, v jehož blízkosti je umístěna vyhlášená pláž Antisamos. Pokud byste část své dovolené chtěli strávit aktivním odpočinkem, navštivte nedaleké přírodní jeskyně např. Melissani či Drogarati.

Xi je malé letovisko s krásnými plážemi a červeným pískem. Místní pláže patří k nejčistším v Evropě. V této oblasti se vyskytuje šedý jíl, který lze využít k léčivým kosmetickým zábalům. Letovisko nabízí k ubytování především soukromé vilky a pár hotelů. Oblast je vhodná pro vodní sporty a oblíbená i u místních, kteří sem míří o letních prázdninách. V letovisku najdete obchod, taverny a bary. Mezi neoblíbenější pláže patří Megas Lakos. Na blízkém skalním útesů stojí romatický klášter Theotokou Kipourion.

Na kefalonském poloostrově Palliky naleznete letovisko Lixouri. Centrem tohoto letoviska je stejnojmenné město, které je druhým největším městem po Argostoli na ostrově. Centrum městečka je plné romantických uliček a zákoutí včetně místních taveren, restaurací a barů. Do hlavního města Argostoli se dostanete lodí. Spojení je poměrně četné a cesta zabere přibližně 30 minut. Nedaleko města se rozprostírá písečná pláž Lepeda s nádherným tyrkysovým mořem. Severozápadně od letoviska (přibližně 20 kilometrů) leží pláž Petani.

Letoviska Agia Efimia naleznete 10 kilometrů od letoviska Sami na východní straně ostrova. Svůj název letovisko získalo po bílém kostelíku. V tomto letovisku se také nachází přístav oblíbený u jachtařů a rybářů. Místní pobřeží je skalnaté. Pláže jsou plné bílých oblázků a jsou zde vhodné podmínky pro potápění. Známou pláž Mirtos naleznete pouhých 10 kilometrů odtud.

Pláž Mirtos na Kefalonii - Nataša Stuper, zdroj: flickr.com
Pláž Mirtos na Kefalonii – Nataša Stuper, zdroj: flickr.com

Výlety při pobytu na ostrově Kefalonia

Z Kefalonie můžete podniknout výlet na nedalekou Ithaku. Vydáte se na ni z přístavu Agia Efimia jižním směrem. Cestou se můžete zastavit na krásné pláži Gidaki a užít si zde vodní radovánky. V hlavním městě ostrova s názvem Vathi naleznete spoustu obchůdků a také muzeum. Nedaleko města se nachází krásná zátoka Frikes. Další výlet, který můžete podniknout, je plavba lodí s proskleným dnem, kterým můžete sledovat podmořský svět Jónského moře.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.