Korfu – zelený ostrov

Korfu bývá označován jako noisomely zelený ostrov, protože se zde nachází rozlehlé  paruvendu 49 rencontre olivové a cypřišové sady. I Napoleon byl ohromen krásou tohoto ostrova. Čekají zde na vás rencontres coquines à brive la gaillarde kvalitní resorty s krásnými plážemi a čistým mořem, které jsou přímo stvořené pro váš odpočinek. Tento ostrov patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším řeckým ostrovům, který každoročně přiláká desetitisíce návštěvníků.

Poloha ostrova Korfu a jeho pláže

Korfu neboli řecky Kerkyra je druhým největším ostrovem z Jónských ostrovů. Název  je nejspíše odvozen od řeckého slova Koryphi, což v češtině znamená vrchol. Ostrov spojuje Jaderské moře s Jónským. Pobřeží Korfu dosahuje délky až 217 km. Od Athén je Korfu vzdálené necelých 380 km. Jeho rozloha zabírá 592 metrů čtverečních. Na jihozápadě naleznete krásné písečné pláže. Menší písečné pláže se nachází na jihu. Na jihovýchodě se rozprostírají písčito-oblázkové pláže a na severu potom dlouhé oblázkové pláže. Po celém ostrově jsou krásná zákoutí nejen v podobě nádherných pláží, ale také jedinečných zátok, vápencového pohoří na severu ostrova, zelených kopců na jihu ostrova a místních hájů s cypřiši a olivovníky, které zde nejvíce rozšířili Benátčané.

Korfu, autor: Michael Button, zdroj: flicker.com
Korfu, autor: Michael Button, zdroj: flickr.com

Kerkyra – hlavní město Korfu

Hlavní město Kerkyra je správním celkem ostrova a rozprostírá se v oblasti východního pobřeží, zároveň je i významným přístavem. Historické centrum města s malebnými uličkami je zapsáno na seznam památek UNESCO. Navštivte také místní atraktivity jako např. pevnost z benátského období, Archeologické muzeum, památky z byzantského období atd. Nikiforova ulice a promenáda Esplanade jsou centrem obchodu ve městě. Všude kolem sebe uvidíte domy v benátském stylu, které vám doslova učarují. Samozřejmě se zde nachází dostatečné množství taveren, kaváren, obchůdků nejen se suvenýry a podniků, kam se můžete přijít večer s rodinou či přáteli pobavit. Nedaleko centra je umístěna Villa Monrepos, kde se narodil princ Filip – manžel britské královny. Villa Achilleion s krásným parkem, v němž se nachází sochy a chrám básníka Heinricha Heineho, je vzdálená asi 16 km od města. Jedná se vilu, kterou si zamilovala císařovna Sissi.

Na Korfu se nachází jedno letiště v hlavním městě Kerkyře. Doba letu z Prahy na ostrov trvá přibližně 1 hodinu a 50 minut. Časový posun je +1 hodina.

Chris Parker
Kerkyra, autor: Chris Parker, zdroj: flickr.com

Letoviska na Korfu

Na jihovýchodním pobřeží se rozprostírá letovisko Lefkimi s krásnou písčitou pláží. Můžete zde navštívit spoustu kaváren, obchůdku, barů a taveren. Nechybí zde zázemí pro bohatý noční život. Od Lefkimi je asi 2 km vzdálená oblast Agios Petros, která vám nabízí klidnější zázemí pro vaši dovolenou. Transfer z letiště do Lefkimi trvá přibližně 1 hodinu a 15 minut.

Letovisko Agios Georgios naleznete na jihozápadní části ostrova. Tato oblast ukrývá jedny z nejkrásnějších písčitých pláží na celém ostrově Korfu. Agioas Georgios vám nabízí ideální podmínky pro krásné procházky po místním pobřeží. Cesta z letiště do letoviska zabere přibližně 1 hodinu 30 minut.

Sousedící letoviska Moraitika a Messonghi patří k rušnějším střediskům pro dovolenou, kde najdete velké množství restaurací, obchodů, taveren a barů. Pokud byste v této oblasti toužili prozkoumávat památky, můžete zde spatřit ruiny římské vily a římských lázní. Dovolená v místních letoviscích je vhodná i pro rodiny s dětmi díky pozvolnému vstupu do moře. Transfer z letiště do těchto letovisek vám zabere přibližně 1 hodinu.

Oblasti Dassia a Ipsos jsou od sebe vzdáleny pouze 2 kilometry a nachází se na východním pobřeží ostrova přibližně 12 kilometrů od hlavního města Kerkyry. Dovolená v těchto letoviscích je vhodná pro všechny věkové kategorie, jak pro rodiny s dětmi, tak pro milovníky aktivní dovolené s vodními sporty a procházkami. Naleznete zde řadu kaváren, obchodů, restaurací a barů.

Letovisko Barbati se nachází v severovýchodní části ostrova pod pohořím Pantokrator. Jedná se o klidnější oblast, která je známá především díky překrásné pláži Golden Beach a kde jsou k dispozici kvalitní hotelová zařízení pro náročnější klientelu. Transfer z letiště vám zabere přibližně 40 minut.

Korfu a výlety

Pro milovníky aktivní dovolené, kteří chtějí poznávat místní památky a kulturu, nabízí ostrov Korfu také řadu možností.

Jako jeden z výletů můžete zvolit plavbu na ostrov Paxos. Hlavním městem je malebný Gaios, který v roce 2004 získal titul Cultural Village. Nedaleko ostrova lze při plavbě spatřit modré jeskyně.

Za návštěvu jistě stojí hlavní město Kerkyra, která je krásná i za nočních procházek a v které můžete navštívit Archeologické muzeum nebo obdivovat památky z různých období.

V Agios Ioanis se nachází jeden z největších vodních parků v Evropě – Corfu Water Park, který uvítají především rodiny s dětmi. V areálu nechybí řada obchůdků, taveren a restaurací.

Přístav ve městě Gaios na Paxosu, autor: Vince Smith, zdroj: flicker.com
Přístav ve městě Gaios na Paxosu, autor: Vince Smith, zdroj: flickr.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *