Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Ostrov Lefkada, Řecko

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Úvod k ostrovu Lefkada

V Řecku jsem navštívil mnoho míst. rencontre muslim Tím ostrovem, který mě svým pobřežím a všemi barvami hrajícím mořem učaroval nejvíce, je ostrov Lefkada. Lefkada, někdy též po česku nazývaná jako Lefkáda, je nádherným kusem země ve velmi Neumünster barevně pestrém Jónském moři. Ano, na rozdíl od valné většiny řeckých ostrovů neleží v Egejském moři, ale v moři Jónském, které omývá řeckou pevninu ze západu a na severu přechází v moře Jaderské. Lefkáda je turisticky velmi oblíbenou oblastí, nicméně osobně bych ji neřadil k těm nejvíce vyhledávaným ostrovů. Tím hlavním důvodem je zřejmě fakt, že se o ní zkrátka na veřejnosti tolik nemluví a nenabízí přehršele letovisek, ve kterých je kloudná nabídka ubytování.

Paradoxně to, že více turistů míří na Zakynthos nebo na egejské ostrovy jako je Kos, Rhodos nebo Kréta, Lefkadě nahrává do karet. Stále si tak zachovává svůj přirozený ráz, http://chocolatebergamo.it/?pricher=incontri-con-le-donne&f06=62 nedotčenou krajinu a především opravdu nádherné pobřeží. A právě to je důvodem, proč ji lidé tak milují a proč se sem kolikrát rok co rok vracejí.

Ostrov Lefkada

Ostrov Lefkada je po Korfu, Kefalonii a Zakynthosu čtvrtým největším ostrovem v Jónském souostroví. Má 117 kilometrů dlouhé pobřeží, přibližně 23 000 stálých obyvatel a na rozdíl od ostatních řeckých ostrovů je na svém severu s řeckou pevninou spojen mostem.

Odpočiňte si letos na nádherných plážích na Lefkadě. Zájezdy ZDE

Celý ostrov je svěže zelený. Všudypřítomná bujná vegetace, kterou je území díky dostatku vláhy především s zimních a jarních měsících celoročně porostlé, spolu s nádhernými výhledy a scenériemi působí velmi magicky. Není se čemu divit, že je Lefkada přímo magnetem pro fotografy. V krajině narazíte na tradiční řecké porosty – olivovníky, vinnou révu, borovice, cypřiše nebo agáve. Přestože je území ostrova poměrně malé, tak se v jeho vnitrozemí vypínají vysoké hory dosahující výšky až 1000 m.n.m.

Letoviska na Lefkádě

Lefkáda je ostrov ideální pro klidnou a ničím nerušenou dovolenou. Největším letoviskem je městečko Nidri na východním pobřeží ostrova. To vás okouzlí svým malebným přístavem, nesčetným množstvím taveren, restaurací a kaváren a pěknou pláží i koupáním. Jedinou mouchu jsem spatřoval v jeho poloze. Z pláží se kouká na přilehlé malé ostrůvky včetně ostrova Skorpios, který kdysi patřil věhlasnému miliardáři Onasisovi. Někoho pohled učaruje, jiné omrzí. Ale nebojte, i otevřené moře na Lefkádě je. O Nidri se rozepíšu více později. Dál je na ostrově letovisko Agios Nikitas, to je na severovýchodním straně ostrova. Je to malá rybářská vesnička s velmi pěknými plážemi. Za zmínění stojí i Vassiliky, oblíbené letovisko na jihu Lefkády. Vassiliky je vyhlášené díky své pláži a přilehlému zálivu, který je jako stvořený pro windsurfing. Ostatně je to jedna ze tří vyhlášených evropských pláží právě pro tento vodní sport a ve kterékoliv ročním období se o tom můžete přesvědčit na vlastní oči. Surfařů je tu opravdu hodně, víc pohromadě jsem jich nikde neviděl.

Pláže a koupání na Lefkádě

Pláže na ostrově Lefkada, to je kapitola sama pro sebe. Pláže přímo ve většině místních letovisek dle mého názoru nijak nevystupují z průměru. Budou se Vám líbit, krásně se na nich opálíte, vykoupete a zašnorchlujete si. Pro letní odpočinek a zaslouženou dovolenou jsou ideální. Kupříkladu pláž v Nidri je jemně oblázková a moře je tu opravdu průzračné.

Nicméně ty největší klenoty na Vás čekají na západním pobřeží. Teprve zde se opravdu důkladně seznámíte s krásami Lefkady a Jónského moře. Vždycky Vás učarují ty nádherné pláže na titulních stránkách katalogů? Nebudeme si nic nalhávat, všechny jsou počítačově upravené tak, aby v nás vzbudili touhu někam k moři vyrazit. Ovšem některé pláže na západním pobřeží Lefkady opravdu tak vypadají. Některé z nich jsem viděl na vlastní oči, tak vím, o čem mluvím. Zlatavý písek a především azurové moře, které hraje všemi barvami. Zkrátka nádhera. Bezpodmínečně Vám doporučuji si na Lefkádě právě sem udělat výlet, vyrazte sem jednou, ale klidně i vícekrát a objeďte tak pláží víc.

Lefkada – úchvatná dovolená a úchvatné pláže

Komu bych dovolenou na Lefkádě doporučil? Rozhodně všem, kteří hledají klid a odpočinek. Z turistického pohledu Lefkáda nepatří k těm nejrušnějším ostrovům. Relaxujte tu jak se patří. Atmosférou bych ji přirovnal k bulharskému Obzoru nebo Nesebaru nebo tuniskému Skanes. Pro mladší generace, která nejede jenom za mořem, řeckou krajinou a tradiční středomořskou atmosférou, ale hledá i párty a noční život, není dle mého názoru Lefkada zrovna tím nejideálnějším místem.

Dovolená a nádherné pláže, opravdu výjimečně vypadající pláže? Co říkáte? Ano, přesně to je Lefkada. Pokud Vám jde hlavně o pláže, nic dál nevybírejte a rovnou se podívejte na naši nabídku nejlevnějších zájezdů.

Shrnuto a podtrženo – Lefkáda Vás učaruje, především svými plážemi

Počasí Lefkada

Na Lefkádě panuje mírné středomořské klima. Teplé letní klima je zmírňováno větrem, který především v jižní a západní části ostrova. Veškeré informace o počasí na Lefkadě, průměrné teploty moře a průměrné teploty vzduchu v jednotlivých letních měsících (tj. květen, červen, červenec, srpen, září a říjen) spolu s aktuální předpovědí počasí najdete na stránce Počasí Lefkada, na které se tomuto tématu podrobně věnuji. Zde přikládám to nejdůležitější a to předpověď počasí pro Lefkadu na následujících sedm dní…

[forecast location=“Lefkada“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro ostrov Lefkada“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Mapa Lefkada, Řecko

Tento řecký ostrov leží v nádherném Jónském moři mezi ostrovy Korfu a Kefalonia. Nejlepší obrázek si uděláte pohledem do mapy…

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.