Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Limnos – ostrov s panenskou přírodou

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Ostrov superfluously Limnos nebo také Burlingame Lemnos patří k zatím neobjeveným řeckým rájům, které ještě nebyly dotčeny masovým cestovním ruchem. Na Limnosu můžete prožít dokonalou dovolenou plnou krásných písčitých pláží, průzračného moře, panenské přírody a bohatých archeologických nalezišť. Podle řecké mytologie je ostrov domovem boha ohně Héfaista.

Poloha ostrova Limnos a místní letoviska

Limnos patří k menším ostrovům a rozprostírá se v v severní části grandiosely Egejského moře. Leží mezi ostrovy Samothraki a chatear con mujeres de 40 Lesbos, ke kterému patří. Zároveň je Limnos situován nedaleko tureckého pobřeží a tureckých ostrovů Imbros a Tenedos. Limnos s rozlohou 476 kilometrů čtverečních se skládá v podstatě ze dvou částí, které jsou spojeny úzkou šíjí. Místní obyvatelé se věnují především zemědělství a cestovnímu ruchu. Ostrov je převážně hornatý, ale nedosahuje vysokých nadmořských výšek. Objevíte zde romantické zátoky, skaliska, písečné pláže, zálivy a mysy. V severozápadní části ostrova se vypíná nejvyšší hora ostrova s názvem Skopia (Vigla), která měří 470 metrů nad mořem.

Limnos, autor: michael clarke stuff, zdroj: flickr.com
Limnos, autor: michael clarke stuff, zdroj: flickr.com

Menší a velice oblíbené letovisko Plati leží 2 kilometry jižně od hlavního města Myrina. V letovisku naleznete menší hotely rodinného typu, taverny s tradičními pokrmy, obchody s místními produkty a především jedna z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží na celém ostrově.

Limnos, autor: Elisa Triolo, zdroj: flickr.com
Limnos, autor: Elisa Triolo, zdroj: flickr.com

Hlavní město Myrina

Hlavní město Myrina patří také k nejživějším letoviskům Limnosu. Symbolem města je benátské opevnění vystavené na antických základech. Můžete zde navštívit archeologické muzeum, rušnou turistickou třídu, přístav plný jachet a místní restaurace.

Informace o počasí na Limnosu naleznete zde.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.