Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Naxos – největší z Kykladských ostrovů

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Ostrov Naxos leží v srdci Egejského moře. Je velice oblíben u cestovatelů, kteří sem míří za různorodostí ostrova. Kromě krásných pláží a čistého moře zde naleznete jeskyně, písečné duny, vysoké hory, prameny a řeky. Nad ostrovem se tyčí nejvyšší hora Kykladských ostrovů, která je pojmenována Zeus.

Poloha ostrova Naxos, místní pláže a letoviska

Naxos se nachází mezi ostrovy Mykonos a Ios a zabírá rozlohu 428 km². Západně od něj je situován ostrov Paros. Naxos nepatří k módním turistickým destinacím a právě tím vás zaujme – svou tradiční kulturou, kterou si dokázal zachovat. Pro Naxos jsou typické dlouhé písečné pláže se zlatavým pískem, které naleznete v jihozápadní části ostrova. Tyto pláže také bývaly v šedesátých letech oblíbeným letoviskem hippies.

Portara, autor: Tilemahos Efthimiadis, zdroj: flickr.com
Portara, autor: Tilemahos Efthimiadis, zdroj: flickr.com

Metropolí ostrova Naxos je Naxos Town Chora. Toto hlavní město, které je zároveň přístavem, se nachází na západním pobřeží a je lemovaný promenádou s obchody, restauracemi, bary a kluby. Symbolem města je kamenná brána Portara, která naznačuje pomyslný vstup na ostrov. Nad městem se také vypíná Benátská hrad. Další místní pozůstatky a památky můžete prozkoumat ve zdejších muzeích.

Letovisko Agios Prokopios – St. Prokopios patří k nejoblíbenějším lokalitám na Naxu. Jeho pláž pak dokonce k nejlepším plážím v celém Řecku. Ve vesničce jsou k dispozici veškerá zázemí potřebná k dovolené – ubytovací zařízení, restaurace, místní taverny atd. Na pláži se zlatavým pískem a průzračným mořem naleznete dokonalé podmínky pro odpočinek a také pro vodní sporty.

Naxos, autor: Tilemahos Efthimiadis, zdroj: flickr.com
Naxos, autor: Tilemahos Efthimiadis, zdroj: flickr.com

Pláž Agios Prokopios přechází do pláže Agia Anna. Svůj název nese podle bílé kapličky, která se vypíná nad letoviskem. Na plážích naleznete zlatavý písek, ale také skaliska, která vytváří krásný pohled na toto malé letovisko. I přesto, že se jedná o menší vesničku, zázemí je zde dostatečné včetně restaurací, barů a obchodů.

Z Agia Anny se dále dostanete po písečné cestě do letoviska Maragas a Plaka Beach, kde spatříte jedinečné krásy ostrova. Dokonalý odpočinek na vás čeká v podobě písečných pláží s azurového moře. Jsou zde také vhodné podmínky pro windsurfing. Zázemí zde naleznou také nudisté.

Mezi další jedinečné pláže patří Kastraki, Orkos, Mikri Vigla, Plaka.

Plaka Beach, autor: Random_fotos, zdroj: flickr.com
Plaka Beach, autor: Random_fotos, zdroj: flickr.com

Suvenýry z Naxu

Na Naxu nezapomeňte ochutnat tradiční pokrmy a plodiny, které se zde pěstují – např. brambory, ovoce, zelenina, med, víno a sýr. Jako vhodný suvenýr si můžete dovézt místní likér, ručně vyráběné šperky nebo keramiku.

Tipy na výlety

Až budete na dovolené na Naxu, zavítejte také do vnitrozemí a prozkoumejte typické horské vesničky, které vám přiblíží tradiční život na ostrově. Pokud rádi surfujete, zamiřte do několika oblastí vhodných pro tento sport – Plaka Beach a Migri Vigla. Na Naxu se nachází řada krásných pláží, některé jsou však obtížněji přístupné. Podnikněte také plavbu na další z Kykladských ostrovů – Mykonos, Paros, Ios, Santorini atd.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *