Paros – vyhlášený ostrov pro turisty z celého světa

Ostrov http://comvicente.pt/?borw=livro-namoro-blindado-ler Paros se v poslední době stává vyhlášenou destinací pro turisty z celého světa. Dovolená na Parosu je vhodná pro všechny věkové kategorie a každý si zde vybere, zda si bude chtít užívat pouze odpočinku na krásných pláží, nebo také vyzkouší adrenalinové sporty v podobě windsurfingu atd.

Poloha ostrova Paros a místní pláže

Paros leží v Kuju Egejském moři a je součástí portale randkowe w usa Kykladský ostrovů. Od Naxu je vzdálen západním směrem asi 6 kilometrů. Zabírá rozlohu přibližně 195 čtverečních kilometrů. V minulosti byl ostrov znám především díky těžbě kvalitního bílého mramoru. Na ostrov nelétají charterové lety, protože se zde nenachází dostatečně velké a vhodné letiště. Pokud se tedy na ostrov chcete vydat, musíte podniknout cestu trajektem. Naleznete zde písčité i oblázkové pláže s průzračným mořem a také romantické zátoky. Mimo jiné jsou zde vhodné podmínky pro windsurfing. 

Pláž Golden Beach se nachází poblíž vesničky Drios a je proslavená především díky každoročnímu světovému šampionátu ve windsurfingu.

Na nádherné písčité pláže s průzračnou vodou se dostanete z přístavu Naoussa, odkud každý den vyjíždí malé loďky a vrací se v podvečer.

Písečná pláž Agia Ditini se rozkládá mezi hlavním městem stejného názvu jako ostrov samotný a přístavem a patří k nejhezčím na ostrově. Je lemována mnoha palmami a také klidnou místní tavernou.

Za nejrušnější pláž je považována Punda Beach s řadou kaváren, taveren, restaurací a příležitostmi pro vodní sporty.

Pláž na ostrově Paros, autor: Kostas Limitsios, zdroj: flicker.com
Pláž na ostrově Paros, autor: Kostas Limitsios, zdroj: flicker.com

Hlavní města a letoviska na ostrově Paros

Metropolí ostrova je město stejného názvu Paros nebo také Parikia, která se nachází na západním pobřeží a jejíž součástí je přístav táhnoucí se podél širokého zálivu. V centru historického městečka vedou malé uličky s typickými kykladskými domy zdobenými květinami. Symbolem města je slavná byzantská katedrála Panagia Ekatontapyliani postavené v období od 5. do 7. století za použití místního mramoru. Podle legendy stačí pouze své tajné přání zapsat v katedrále na papírek, vhodit ho do schránky a zapálit svíčku a pak už jen čekat, až se přání vyplní. Nedaleko od katedrály navštivte Archeologické muzeum s díly z místního mramoru.

Parikia, autor: Paula McMillen, zdroj: flicker.com
Parikia, autor: Paula McMillen, zdroj: flicker.com

Do souostroví řeckých ostrovů Kyklad patří také Antiparos. Jeho název napovídá, že leží na protější straně od ostrova Paros, přesněji 1,5 kilometru jižním směrem. Na ostrov se pořádají především jednodenní výlety za místními plážemi a také za krápníkovou jeskyní.

Naoussa bývala kdysi malebná rybářská osada s benátským přístavem, ale v dnešní době se z ní stává kosmopolitní a moderní místo celého ostrova Paros. Místní pobřežní promenáda nabízí množství taveren a restaurací se zdejšími pokrmy z čerstvých ryb a plodů moře. Z letoviska Naoussa není problém použít lodní taxi a zamířit na sever za nádhernými plážemi ostrova.

Naoussa, autor: Koen, zdroj: flickr.com
Naoussa, autor: Koen, zdroj: flickr.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *