Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Počasí Kalymnos

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

http://alezane-villandry.fr/tag/idylle/feed Ostrov Kalymnos má svou polohou spíše co do činění s Tureckem než Řeckem, nachází se totiž nedaleko tureckého letoviska Bodrum. Díky ostrovnímu území je však tento řecký ostrov úplně odlišný od turecké pevniny. Zejména co se počasí týče.

Počasí Kalymnos Řecko

cherche jeune homme serieux Počasí na Kalymnosu bývá velmi teplé, zejména pak v hlavní sezoně, kde však díky vanoucímu severnímu vánku dochází k míchání vzduchu a dosahuje se tak poměrně ideálních teplot. Ačkoliv je Jaggayyapeta Kalymnos oblíbenou řeckou lokalitou pro trávení dovolené u moře, na Kalymnos celoročně míří několik stovek horolezců zdolávat místní hornatý povrch.

Kalymnos na jaře nabízí celkem příjemné teploty, od konce března, spíše začátkem dubna se teploty pomalinku zvedají z 18°C na konečných 29°C, ale nepředbíhejme. Jaro, tedy duben, květen a první polovina června je ideální právě pro lezení po skálách. Příjemné podnebí může občas narušit mírnější přeháňky, ty však nejsou tak intenzivní jako tomu bývá na severu Řecka. Večery mohou být chladnější, proto byste si měli přibalit lehčí svetr či mikinu.

Léto láká tisíce turistů z celé Evropy. Průměrné maximální teploty se pohybují okolo 30°C a obloha je vždy azurově modrá. Přes léto jsou totiž srážky minimální, ba spíše nulové! V červenci a srpnu proto dodržujte kvalitní pitný režim. Konec prázdnin doprovází mírné ochlazování, ačkoliv i září je vhodné k dovolené u moře, Slunce již nedosahuje plné síly a teploty se pohybují okolo 26°C.

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teploty vzduchu 14°C 15°C 16°C 20°C 24°C 28°C 31°C 31°C 27°C 23°C 19°C 16°C
Teploty vody 17°C 16°C 16°C 17°C 19°C 21°C 23°C 25°C 24°C 22°C 20°C 18°C
Deštivé dny 14 11 10 6 3 0 0 1 2 6 6 14
Denní svit 4 h 5 h 6 h 8 h 10 h 12 h 12 h 11 h 10 h 8 h 6 h 4 h

 

Přehled nejlevnějších zájezdů na Kalymnos!

Teplota moře

Moře v okolí Kalymnosu dosahuje přes léto velmi příjemných 26°C! V průběhu počátku sezony má moře okolo 20°C, kde k největšímu oteplení dochází během června. Ohřáté moře vydrží teplé až do konce října, pokud Vám tedy nevadí vyšší pravděpodobnost přeháněk, Kalmynos je vhodný i pro říjnovou dovolenou.

Aktuální teplota

Výhled maximálních a minimálních teplot pro následující dny.

[forecast location=“Kalymnos“ caption=“Aktuální předpověď počasí Kalymnos“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.