Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Počasí na řeckém ostrově Zakynthos

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Zakynthos – dovolená plná Slunce, vůní a dobrého jídla. Turisté každý rok hojně navštěvují tento řecký ostrov. A není se čemu divit, okolní příroda i místní immunologically počasí na Zakynthosu dělají tento ostrov takřka ideálním místem pro Vaši dovolenou.

Počasí na Zakynthosu

Lokální počasí můžeme z hlediska turismu rozdělit na 3 hlavní období. Tím prvním, tedy petite coquine rencontre jarním a podzimním obdobím, lze potěšit převážně turisty mířící za poznáváním nitra ostrova a místních památek v podobě starobylých vesniček či freskami zdobených kostelů z 12.století. Neboť teploty nejsou příliš k celodennímu opalování se a dovádění v místním moři, které se teprve začíná ohřívat. Zároveň i milovníci quando ele n o quer namorar přírody a fotografové si zde přijdou na své. Neboť během dubna a května začíná ožívat příroda a ukazovat své nejlepší díla. Flora je na ostrově velmi rozmanitá a plná vůní, neboť místní klimatické podmínky jsou v této roli velmi ohleduplné. Počítejte však s častějšími přeháňkami. Pokud hledáte koupací dovolenou během dubna nebo října, vydejte se na dovolenou více na jih. Například počasí v Egyptě je vhodné k celoroční dovolené.

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teploty vzduchu 14°C 14°C 16°C 20°C 25°C 29°C 32°C 32°C 29°C 25°C 20°C 16°C
Teploty vody 16°C 15°C 15°C 16°C 18°C 22°C 24°C 26°C 25°C 22°C 20°C 17°C
Deštivé dny 14 13 10 9 6 2 1 1 3 9 12 14
Denní svit 4 h 5 h 6 h 8 h 9 h 10 h 12 h 11 h 9 h 7 h 5 h 3 h

Letní počasí Zakynthos

Počasí v létě dělá Zakynthos vyhledávaným letoviskem. Není snad nikdo, kdo se chystá na dovolenou do Řecka, aby alespoň na chvíli nezauvažoval nad Zakynthosem. Letní maximální teploty se dostávají i za 35°C hranici. Vedra jsou občas rozehnána kratšími přeháňkami, které však nejsou příliš časté. Obecně se dá říci, že prožijete slunečnou dovolenou s 10% šancí, že zde alespoň 1-krát sprchne.

Zimou se zde nebudeme příliš zabývat. Počasí v zimě není pro návštěvu vůbec ideální, teploty okolo 14°C a hlavně časté přeháňky.

Teploty Zakynthos

Z tabulky zde uvedené můžeme odvodit nejteplejší měsíce – tedy maximální teploty na Zakynthosu nastávají v červnu, červenci, srpnu a září. Přičemž nejlepší podmínky pro koupání díky teplotě vody jsou od června do začátku října. Teplota moře se bohužel v těchto místech dlouho ohřívá, ale pro změnu teplejší voda nahrává po-sezónním dovoleným, zejména pak last minute nabídkám ke konci září.

Hledáte dovolenou s teplejším mořem? Vydejte se do Tuniska nebo Turecka. Teploty vody se v této oblasti pohybují okolo 27°C !

Aktuální počasí

Počasí na Zakynthosu pro příští týden zobrazíte zde >>

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.