Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Santorini – nejkrásnější řecký ostrov

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

resumptively Santorini je skvostem mezi řeckými ostrovy. Ve skutečnosti se nejedná pouze o jeden ostrov, ale skládá se z několika menších ostrovů, které vznikly sopečnou činností, a patří do skupiny Federal Way Kykladských ostrovů. Santorini jsou zejména kvůli svému původu odlišné od ostatních řeckých ostrovů, ale naprosto jedinečné.

Poloha Santorini

Tato skupina ostrovů leží na rozhraní http://systemelemaitre.com/?smerdit=rencontre-filles-figeac&a5f=5b Egejského a Krétského moře přibližně 110 km severně od Kréty a zároveň 223 kilometrů od Athén. Souostroví vzniklo z jednoho vulkanického ostrova s názvem  Thera. Santorini zabírají rozlohu cca 76 čtverečních kilometrů. Místní pláže jsou specifické zejména díky vulkanickému původu ostrovů a nachází se na nich černý lávový písek nebo oblázky. Většina letovisek se rozprostírá na východním pobřeží, v kterých je možné využít kvalitní zázemí místních ubytovacích zařízení včetně taveren, kaváren, barů a obchodů. Vhodná doprava po ostrově je autobusem nebo vypůjčeným vozem. Letiště na Santorini se nachází na východní straně nedaleko letoviska Kamari.

Santorini, autor: Steve Jurvetson, zdroj: flicker.com
Santorini, autor: Steve Jurvetson, zdroj: flicker.com

Letoviska na Santorini

Letovisko Kamari ležící na jihovýchodě ostrova je považováno za jedno z nejživějších letovisek. Naleznete zde promenádu se zázemím místních podniků a restaurací. Pláž je k dispozici tmavá písčito-oblázková. Transfer z letiště trvá přibližně 20 minut.

Dalším centrem společenského života je letovisko Perissa, které je stejně jako Kamari situováno na východním pobřeží ostrova. Tato letoviska jsou od sebe oddělena skalnatým výběžkem s vrcholem Théra. Rozsáhlá pláž v letovisku Perissa je s tmavým sopečným pískem a pořádají se na ni denní i noční zábavy. Stejné podmínky jako letovisko Perissa má i sousedící letovisko Perivolos včetně neméně krásné pláže.

Pláž v letovisku Kamari, autor: Simon Q, zdroj: flicker.com
Pláž v letovisku Kamari, autor: Simon Q, zdroj: flicker.com

Výlety na Santorini

Na ostrově stojí za vidění místní nejstarší byzantský kostel Panagia Episkopi z 11. století, dále „vesnička duchů“ Mesa Gonie, vesnice Pyrgos, kde jsou vidět pozůstatky z kykladské, byzantské i benátské kultury. Na nejvyšším místě ostrova byl v roce 1711 postaven klášter proroka Eliáše.

Součástí řady výletů může být plavba na další ostrovy. Například na ostrůvku Nea Kameni se nachází kráter stále činné sopky a nedaleko vyvěrají horké prameny, kde je možné se i vykoupat. Dále stojí za vidění nejkrásnější pláže (např. Pláž milenců, Červená pláž atd.) a v neposlední řadě také hlavní město Thira. Mnoho turistů míří na Santorini kvůli pohledu na západ slunce, který je zde opravdu nádherný například v městečku Oia.

Oia na Santorini, autor: Pedro Szekely, zdroj: flicker.com
Oia na Santorini, autor: Pedro Szekely, zdroj: flicker.com

 

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.