Thassos – sídlo bájných Sirén

V řecké mytologii byl Thassos http://screenpolska.pl/?fipociya=serwis-randkowy-b2-opinie&35a=22 sídlem bájných sirén, které lákaly námořníky, aby navštívily tento ostrov. Thassos byl dříve nazýván  http://dzikibez.pl/?klew=strona-randkowa-dla-m%C5%82odzie%C5%BCy&023=e3 „zlatým ostrovem“ díky svému nerostnému bohatství. V dnešní době je často označován jako  Flandes „smaragdový“ nebo „zelený“ kvůli svému přírodnímu bohatství. Na ostrově můžete využít ubytovacích služeb v menších hotelech a penzionech s přívětivým personálem a rodinou atmosférou.

Poloha ostrova Thassos

Ostrov Thassos je nejsevernější řecký ostrov ležící v Egejském moři nedaleko řecké pevniny. Po obvodu měří ostrov pouhých 100 km. Ostrov nemá své vlastní letiště, protože by se na něj nevešlo. Mezinárodní a vnitrostátní lety míří do města Kavala na řecké pevnině a na ostrov je zajištěna trajektová doprava. Ostrov Thassos je od pevniny vzdálen asi 10 km a doba plavby trajektem trvá přibližně 40 minut.

Na Thassosu naleznete krásné písečné pláže a romantické zátoky společně s průzračně čistým mořem, což vytváří ideální kombinaci pro vaši dovolenou. Tento panenský ostrov s krásnou krajinou a bohatými archeologickými nalezišti stále ještě není poznamenán masivním cestovním ruchem.

Thassos, autor: Dalibor Tomic, zdroj: flickr.com
Thassos, autor: Dalibor Tomic, zdroj: flickr.com

Limenas – hlavní město ostrova Thassos

Hlavním městem ostrova a zároveň největším je Limenas nazývaný často také jako Thassos. Limenas v překladu znamená přístav. Toto město je vstupní branou na celý ostrov, protože sem směřují trajekty z řecké pevniny. Ve městě se nachází řada dochovaných antických památek – akropole, antické divadlo s nádherným výhledem na celé město, archeologické muzeum a další. Pro nákup suvenýrů z Řecka vám dobře poslouží městská promenáda, kde se nachází místní obchůdky, restaurace a taverny. Nedaleko Limenasu lze využít krásné písečné pláže v oblastech Makryammos a Golden Beach.

Hlavní město Limenos, autor: Sarah Murray, zdorj: flicker.com
Pohled na hlavní město Limenos, autor: Sarah Murray, zdroj: flicker.com

Letoviska na ostrově Thassos

Velmi oblíbené letovisko, které bylo původně pouze malá rybářská vesnička na jihozápadě ostrova, je Limenaria. V tomto letovisku můžete navštívit krásné písečné pláže včetně místních taveren a obchůdků, kde můžete zakoupit suvenýry z vaší dovolené (koření, místní víno, piniový med, černé olivy).

Původně byla pouze malá rybářská vesnička také dnešní letovisko Potos ležící na jihu ostrova. V letovisku se kromě nádherných písčitých pláží nachází také množství diskoték, restaurací a barů, kde můžete zažít nezapomenutelnou atmosféru horkých letních večerů.

Skala Rachoni a Skala Prinos jsou letoviska s krásnými plážemi, které se nachází na severu ostrova v blízkosti hlavního města. Zde lze zažít tradiční lidovou atmosféru. Skala Prinos je zároveň druhým největším přístavem po Limenasu.

Oblast Kinira byla dříve proslavená zlatými doly. V současné době je Kinira velmi oblíbeným letoviskem se zlatým pískem na pláži a průzračným mořem.

Tipy na výlety na ostrově Thassos

Na ostrově je možné navštívit lomy, kde se kdysi těžil mramor, archeologická naleziště a samozřejmě krásné pláže. V jižní části ostrova se nachází klášter Archanděla Michaela. Ve vesničce Panagia můžete obdivovat místní lidovou architekturu.

Panagia, autor: Ronald Saunders, zdroj: flicker.com
Panagia, autor: Ronald Saunders, zdroj: flicker.com

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *