Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Dovolená Zakynthos

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Ostrov Zakynthos / Zakinthos, či někdy nazýván Berea  Zanté, je součástí jónského souostroví a je jeho třetím největším ostrovem.  http://alezane-villandry.fr/tag/amandine  Společně s  geographically Lefkadou a  Kefalonií tvoří skupinu ostrovů na jih od Korfu. Různorodost povrchu ostrova je ojedinělá a ideální na strávení ideální dovolené pro všechny.

Řecký Zakynthos, autor:  Amplified-Photography, flickr.com
Řecký Zakynthos, autor: Amplified-Photography, flickr.com

Na jihovýchodě objevíte nevídaně úrodná pole, nádherné zálivy a pláže jak z pohádky. Oproti západní část ostrova se může pyšnit hornatým povrchem s příkrými útesy lemující pobřeží. Ve vnitrozemí naleznete malebné vesničky, se kterými se ponoříte do dávné historie.

Zakynthos – Květina východu

Mírné středozemní klimatické podmínky s bohatými zimními srážkami dohromady dávají Zakynthosu hojnou vegetaci. Ostrov je proto často nazýván „Květina východu“ či „Ostrov vůní“. Pokud vyhledáváte typické produkty této oblasti, určitě narazíte na olivový olej, hroznové víno, spoustu citrusových plodů a zejména šťavnatých grepů. Příroda Vás zaručeně okouzlí všemi směry! Nádherné scenerie jsou na tomto ostrově jedinečným zážitkem. Křišťálové moře a písečné pláže, kterým nebudete věřit, že jsou pravé, Vás jistě odzbrojí. Místní obyvatelé Vás překvapí svou pohostinností a vřelou povahou.  Pokud jste milovníky zvířat, určitě Vás nadchne jeden ze symbolů Zakynthosu – středomořská želva Caretta caretta, pouze na tomto ostrově se rozmnožuje tak vzácné zvíře.

Caretta caretta - mořská želva, autor:  RobW_, flickr.com
Caretta caretta – mořská želva, autor: RobW_, flickr.com

Potápění na Zakynthosu

Na Zakynthosu vodní svět opravdu žije. Ostrov je jeden z nejlepších a nejzajímavějších potápěčských lokalit na světě! Moře se vyznačuje mohutnými podmořskými skalami, rozsáhlými jeskynními systémy, prohlubněmi či skalními klenbami. Nevídaná pestrost podvodního života Vám doslova vezme dech! Podél pobřeží na Vás číhají četné podmořské jeskyně, které na Vás jisto jistě udělají dojem. Ovšem varování – některé úseky vyžadují jistou zdatnost a zkušenosti! Mezery, skály či škvíry dávají ideální úkryt mořským tvorům, jako jsou morény, chobotnice, ropušnice či podobně. Bydlí zde ale i raci poustevníci, krabi a langusty. Abyste si z dovolené odvezli doživotní zážitek, stačí, když se potopíte do pouhých 40 m! I přes to máte jasnou viditelnost – moře u Zakynthosu je čisté a průzračné.

Zájezdy na ostrov Zakynthos – podívej se na nejnižší ceny!

Zakynthos – úchvatný kus historie

Nikde jinde nezavítáte do tak nádherné vesničky jako je Volimes. Benátská věž či kostel plný fresek z 12. a 14. století jsou turisty velmi oblíbená místa. Nelze opomenout archeologické naleziště až z dob neolitu, to se nachází v blízkosti Keri. Zde stojí za to vydat se k mořským jeskyním, ty se též objevují na severním výběžku ostrova – takzvané Modré jeskyně. Pohled na tento div přírody se opravdu vyplatí. Jeskyně jsou vytvořeny neustálým působením moře. Pláž Navagio není ledajaká pláž – bílý písek a azurové moře spolu se starým vrakem, který celé scenerii vévodí, tvoří unikátní pohled na krásu Zakynthosu. V průběhu dovolené můžete vyrazit na výlet do hlavního města Zakynthosu. Městu dominuje kostel sv.Dionýsa, který skrývá nejedno tajemství!

Shrnuto podtrženo –  toto neodolatelné místo volá po ideální dovolené u moře!

Počasí Zakynthos

Přehledně a detailně o počasí na Zakynthosu popisujeme zde.

[forecast location=“Zakynthos“ caption=“Aktuální předpověď počasí Zakynthos“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Mapa Zakynthos

Nevíte kde se ostrov Zakynthos nachází? Máme pro Vás polohu na mapě. Už víte kde leží tento ostrov?

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.