Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Baleárské ostrovy aneb trio španělských ostrovů ve Středozemí

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

gay seznamka stará huť Baleárské ostrovy, zkráceně jako http://teamvenditti.it/?enikey=incontri-budoni&572=71 Baleáry, jsou španělským souostrovím nacházejícím se uprostřed Středozemního moře, přibližně 50 km od nejbližší pevniny Španělska, kdy nejvzdálenější bod leží 400 km opodál. Baleáry jsou cílem cestovatelů toužících po dokonalé dovolené ve španělském rytmu. Pokud se i vy rozhodujete pro dovolenou na jednom ze třech největších ostrovů (Mallorca, Ibiza nebo Menorca), chybu neuděláte.

Ještě před výběrem samotné varianty zájezdu či individuální dovolené na Baleárských ostrovech, vás možná zajímá jedna z následujících otázek, na které jsem pro vás připravil i stručné odpovědi.

Proč na Baleáry

Geldermalsen Baleárské ostrovy lákají každoročně miliony turistů z celé Evropy, především kvůli letní dovolené u moře. A ačkoliv jsou  Duarte úžasné pláže a malé zátoky s křišťálovým mořem tím nejzajímavějším, nejsou zároveň tím jediným, co vám mohou Baleáry nabídnout.

Vydat byste se sem měli i v případě, kdy vás láká jízda serpentinami v horách ostrova Mallorca, a to ať už v autě v rámci road tripu nebo na jízdním kole. Ostrovy nabízí ideální zázemí nejen profesionálním týmům před zahájením cyklistické sezóny. Stejně tak objevujte místní přírodu v rámci pěších výletů, pro kterých je tu vyznačeno na několik desítek turistických stezek.

Kapitolou sama o sobě by mohla být gastronomie. Kdo by nepodlehl vůni i chuti baleárské kuchyně, která mísí čerstvé mořské plody s místním vínem v čele se sangriou?

Chybět samozřejmě nebude řádná dávka historie, která je soustředěna v hlavním městě Baleárských ostrovů – Palma de Mallorce. Je–li libo trocha nočního života, ostrov Ibiza bude vaším splněným snem.

Shrnutí toho, proč se vydat na Baleárské ostrovy:

  • Úžasné pláže a čistá voda přejí letní dovolené u moře,
  • příhodné podmínky pro road tripy, cyklistiku i pěší turistiku,
  • výtečná místní kuchyně,
  • světově proslulé noční kluby na Ibize,
  • krátká doba letu na Baleáry pod 2 hodiny.

Baleárské ostrovy bývají natolik žádanou destinací, že každoročně dochází k vyprodávání volných hotelových kapacit. Plánujte svoji dovolenou proto zavčasu, ideálně v rámci first–minute pobídek.

Aktuálně dostupné zájezdy s cestovními kancelářemi si můžete prohlédnout zde.

Jaký ostrov vybrat

I přesto, že drtivá většina cestovatelů pro svou letní dovolenou na Baleárských ostrovech volí Mallorcu a zbývající část Ibizu, neuškodí malé srovnání těchto ostrovů. A kdo ví, třeba nakonec jen změníte názor a zvolíte neméně úžasnou Menorcu.

Mallorca – největší ostrov z Baleár se může pochlubit hlavním městem Palma de Mallorca, které nabídne nepřeberné množství kulturního vyžití v čele s majestátní katedrálou Catedral de Mallorca. Typickým znakem ostrova jsou hory ne severu soudružně pojmenované jako Serra de Tramuntana. U přírodních skvostů může setrvat, neboť povinnou návštěvou je jedna z mnoha jeskyní přístupných veřejnosti – nejnavštěvovanější je Dračí jeskyně (Coves del Drach). Neopomeňme překrásné letovisko Playa de Palma s hlavní koncentrací nejmodernější hotelových resortů.

Ibiza – neboli party ostrov nese oficiální název Eivissa, pod kterým ho snad nikdo na světě nezná. Pokud bych měl zmínit jediný důvod, proč sem míří každoročně míří davy mladých lidí – byl by to taneční klub Patcha. Legendární místo, které pravděpodobně vysaje vaši kreditní kartu do posledního haléře – vstupné stojí 50 € a pivo 12 €. Na Ibize je však spoustu další levnějších klubů. Mimo party si užijte jinak klidné přírody a navštivte největší jeskyni na ostrově Cova de Can Marçà. Z Ibizy si také snadno uděláte výlet na sousedící ostrov Formentera, kam denně vyplouvá několik lodních spojů.

Menorca – za mě jednoznačně nejlepší volba, pokud uvažujete nad klidnou dovolenou na Baleárských ostrovech. I přes svou menší velikost nabídne Menorca tolik pláží, jako Mallorca s Ibizou dohromady. Nebude tak problém si každý den urvat nějakou tu menší pláž jen pro sebe. Při objíždění ostrova si všimnete mimo všudypřítomných pláží také přístavů všech možných velikostí, pevností, hradů či majáků. Ochutnejte také místní specialitu v podobě menorského ginu.

Zmínit bych měl také neobydlený ostrůvek Cabrera, který je součástí Baleárských ostrovů. Nachází se na něm národní park Archipiélago de Cabrera, který můžete navštívit v rámci jednodenních výletů. Vyplouvá se z Mallorca z přístavu Colonia de Sant Jordi.

Kdy letět

Už víme proč i kam, zbývá odpovědět na otázku kdy letět na Baleárské ostrovy. Vzhledem ke slunečnému počasí 300 dní v roce bychom mohli odpověď zjednodušit na kdykoliv. Každé z ročních období však přináší na Baleáry rozdílný potenciál a možnosti aktivit.

Jaro je oázou klidu a vůní rozkvétajících stromů. Nejednou uslyšíte, že právě měsíce od března do května bývají tím nejlepším obdobím k návštěvě. Počítejte s minimem turistů a stabilním počasím s teplotami okolo 23 °C. Pravda, na koupání to ideální nebude.

Léto pak přináší naprosto perfektní podmínky k letní dovolené u moře. Sbalte si plavky, slunečný brýle a opalovací krém – víc tu potřebovat nebudete. S hlavní sezónou se však dramaticky zvyšují ceny. Poletíte–li na jakýkoliv z ostrovů od konce června do začátku září, počítejte, že si minimálně připlatíte. Červenec a srpen je natolik žádaný, že se velmi snadno vyprodají hotelové kapacity a ty co zbývají, budou za horentní sumy. Teploty neklesají pod 30 °C.

Podzim je opakem jara. Počasí od září přes říjen až po první polovinu listopadu přináší stabilně 25 °C s tím, že moře je ještě z léta vyhřáté a proto se spíše vykoupáte. Užívat si samozřejmě budete i klidu, které ostrovy po náročné sezóně přinesou.

Zima je vhodná pro individuální cestovatele, kteří touží objevit to právě bohatství ostrovů v podobě přírodních krás a historických památek.

Kolik dovolená stojí

Dovolená na Baleárech se nese v drtivé většině ve znamení Mallorky. Zatímco zájezdy na jaře a podzim stojí okolo 12 tisíc s All Inclusive, během léta se vyšplhají i k 20 tisícům. Samozřejmě jsou na výběr i varianty bez stravy či s polopenzí. Ceny však nikdy nepadají pod 12 tisíc v hlavní sezóně.

V případě Ibizy či Menorky si připočítejte asi o 3–6 tisíc navíc.

Podívejte se, kolik stojí dovolená na Baleárských ostrovech nyní.

Dovolená bez cestovky je pak otázkou toho, za kolik dokážete sehnat levné letenky. Akční letenky se často objevují na portálu Cestujlevne.com. Odlety z Mnichova či Vídně jsou často i pod 2 tisíce korun za zpáteční let a následné ubytování na místě seženete okolo 1 tisíce korun na apartmán (ceny platí mimo červenec a srpen!).

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *