Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Barcelona hlavním centrem španělského Katalánska

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Světoznámé chica busca alojamiento a cambio stavby Antonia Gaudího, mujeres solteras carabobo bulvár Las Ramblas nebo Morton Grove Gotická čtvrť se zachovalou středověkou architekturou, to je jen několik míst, které můžete v Barceloně navštívit.

Úžasný je také pouliční život s rušnými bary, kluby a obchody. Pokud se zde ocitnete, nezapomeňte se podívat na některý z místních trhů jako například http://pombaltv.pt/?bandit=o-que-n%C3%A3o-pode-acontecer-em-um-namoro-crist%C3%A3o&d3d=05 La Boqueria na ulici Las Ramblas, jeden s nejúžasnějších trhů s potravinami v Evropě, který je otevřen každý den od 8:00 do 20:30 hodin.

Pokud si budete chtít odpočinout od ruchu velkoměsta, vypravte se do některého z přímořských letovisek v Katalánsku ležících severně nebo jižně od města.

Zajímavá místa a pámátky

Stavby Antonia Gaudího

Koncem devatenáctého století se v Barceloně zrodil modernismus, k jehož hlavním představitelům patřil Antoni Gaudí. Ve čtvrti Eixample vytvořil mnoho originálních staveb pro bohaté zákazníky jako například budovu Palau Güell, kterou postavil pro svého přítele Eusebi Güella a díky originálním stylu mu vynesla mezinárodní věhlas. Nechybí zde zdobené komíny, které se staly jednou z obchodních značek Gaudího staveb, přírodní náměty či mozaiky z keramických dlaždiček. Další známou stavbou je  bytový dům Casa Milà se zvlněnou fasádou a prvním podzemním parkovištěm ve městě, secesní dům Casa Batlló, který byl postaven na objednávku velkoobchodníka s textilem Josepa Batlló nebo jeho nejslavnější stavba, extravagantní kostel Sagrada Família, jemuž věnoval dlouhých čtrnáct let, veškerý čas a peníze, až do své smrti. Kostel stále není dokončen. Gaudí je pohřben v kryptě tohoto kostela.

Bulvár Las Ramblas

Historická třída, kde je rušno po celý den, hlavně večer a o víkendech. Ulice je lemována stromy, stánky s květinami, kiosky a vystupuje zde mnoho umělců. Na této ulici se nachází mnoho míst, která stojí za návštěvu jako Gran Teatre del Liceu, známá operní scéna, Placa Reial, nejrušnější náměstí ve městě, La Boqueria, nejslavnější barcelonský trh či Museo de Cera, muzeum voskových figurín s více než třemi sty exponáty.

Staré Město s Gotickou čtvrtí

Staré Město, kterým prochází třída Las Ramblas, patří mezi nejrozsáhlejší středověká městská centra v Evropě. Jeho Gotická čtvrť je nejstarší částí města tvořena desítkami uliček, šlechtických domů, náměstí a krásnou gotickou katedrálou s dvaceti osmi postranními kaplemi a barokními oltáři. Najdete zde také katalánský parlament a městskou radnici. Milovníkům historie by nemělo ujít Museo d´Historia de la Ciutat, které se pyšní nejrozlehlejšími podzemními ruinami na světě pocházejícími z dob vlády Římanů.

Picassovo muzeum

Jedna z nejoblíbenějších barcelonských památek disponuje díly, které získalo od samotného Picassa, jeho sestry, manželky Jacquline a přítele Sebartese. Výstava je rozdělena na jednotlivá období, kdy žil Picasso ve Španělsku (velkou část života prožil také ve Francii). Spatříte zde grafická díla, keramické předměty, rané práce a samozřejmě známé kresby a malby. Sbírka má tři tisíce exponátů včetně nejznámější řady čtyřiceti čtyř obrazů Las Meninas (Dvorní dámy).

Čtvrť Quadrat d´Or

Čtvrť zvaná Zlatý čtverec o rozloze sto bloků je plná nejkrásnějších modernistických budov ve městě. Hlavní třída Passeig de Gràcia se pyšní originálními pouličními lampami, pěknými obchody a honosnými domy. V celé čtvrti se vyskytuje mnoho ozdobných prvků, různých soch a ukázek barevného skla. Najdete zde také výše zmiňovanou Gaudího stavbu Casa Milà.

Vrch Montjuïc

Toto místo je největší rekreační čtvrtí města. Pokud si budete chtít udělat pěknou procházku s krásným výhledem na město, odpočinout si v parku, zajít do muzea, zábavního parku či divadla pod širým nebem a večer si dát skleničku dobrého pití v nočním klubu, pak je Montjuïc tím pravým místem. Celý vrchol kopce zabírá hrad z osmnáctého století, který je přístupný lanovkou, jež jezdí v létě do 22 hodin a v zimě do 20 hodin.

Park de la Ciutadella

Oblíbený městský park nabízí rozlehlé zahrady s mnoha sochami, jezero s možností půjčení loděk, palmy plné papoušků, pomerančové háje, romantické kavárničky i pouliční stánky s nejrůznějším zbožím. Zejména v nedělní odpoledne se park zaplní místními obyvateli a nejrůznějšími umělci, kteří zde tančí nebo hrají na hudební nástroje. Nachází se zde také zoologická zahrada, kde se pořádá i vystoupení delfínů a velryb.

Pláže

Pokud vás omrzí návštěvy památek, vypravte se na některou z městských pláží. Mezi nejnavštěvovanější patří Barceloneta, jež se nachází ve stejnojmenné čtvrti. Je lemovaná mnoha luxusními hotely, obchody, restauracemi, bary a palmami. Tato příjemná pláž získala titul nejlepší městské pláže na světě, takže byste na ní rozhodně měli zavítat. Nejbližší zastávka metra Barceloneta je vzdálena pouhých deset minut chůze.  Kousek odsud najdete také lanovku vedoucí na vrch Montjuïc.

Místní trhy

V Barceloně najdete desítky trhů s nejrůznějším zbožím. Mezi jeden z nejkrásnějších trhů v Evropě patří La Boqueria na ulici Las Rambla, který funguje od třináctého století a patří mezi nejstarší trhy ve městě. Jsou zde nabízeny potraviny všeho druhu, od masa a mořských plodů přes ovoce a zeleninu až po mléčné výrobky a sýry. Doporučujeme návštěvu trhu v ranních hodinách, protože odpoledne a v podvečer se zde přes velký počet lidí téměř nedá hnout.

Zábava

Milovníci fotbalu si jistě nenechají ujít návštěvu Nou Campu, největšího evropského fotbalového stadionu, jenž je domovem barcelonského fotbalového klubu FC Barcelona. Pokud se zde ocitnete, navštivte také dvoupatrové klubové muzeum s mnoha trofejemi a populárním obchodem se suvenýry. Příjemné odpoledne se dá strávit v mořském akváriu s osmdesátimetrovým podvodním tunelem a desítkami vodních nádrží plných různých druhů mořských živočichů. V létě je na vrcholu kopce Tibidabo otevřen velký zábavní park, který funguje do časných ranních hodin. Samozřejmostí jsou pestré možnosti nákupů, návštěva divadel, kin či muzeí a nepřeberné množství nočních a tanečních klubů, kde se nudit rozhodně nebudete.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *