Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Jak dlouho se letí z Prahy do Dubaje a kudy vede trasa letu

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Doba letu do Dubaje

Dubaj je často cílovou destinací tuzemských cestovatelů mířící za slunnou dovolenou v jinak pochmurném počasí během podzimu či brzkého jara. Pojďme se ale podívat, jak dlouho vám zabere se dostat z domova na hotel či pláž v Dubaji. Doba letu z Prahy do Dubaje se pohybuje okolo 5 hodin a 30 minut tam a 6 hodin a 30 minut zpět. Tam poletíte kratší dobu, zpět nepatrně déle. Je to dáno tím, jak fouká vítr a proti otáčení země se vždy let zpomaluje.

Jak dlouho se letí do Dubaje a zpět?

  • Doba letu Praha – Dubaj je 5,5 hodiny
  • Doba letu Dubaj – Praha je 6,5 hodiny

AKCE! Slevy na zájezdy do Dubaje do konce týdne najdete zde

Nejen samotná doba letu, ale i časy odletů bývají mnohdy rozhodující. Naštěstí v případě Dubaje máme na výběr. Mezi Prahou a Dubají létají 3 letecké společnosti Smart Wings, Emirates a flydubai, z čehož Emirates vypravuje dokonce dvakrát denně velkokapacitní letadla. Díky tomu se vybízí mnoho možností, který den a v kolik hodin do Dubaje odletět. Bez problémů si tak naplánujete třeba prodloužený víkend u moře v Emirátech.

Z níže uvedené tabulky jednoznačně vyplývá, že nejlepší variantou k dovolené v Dubaji bude flydubai, a to díky rozumnému příletu v pozdním odpoledni, kdy se ještě tentýž večer můžete vykoupat na pláži.

Časy letů Praha–Dubaj v zimní sezóně 2018/2019

AerolinieOdlet z PrahyPřílet do DubajeTyp letadla
flydubai08:0017:00Boeing 737–800 MAX
Smart Wings09:2018:30Boeing 737–800
Emirates15:1500:20Airbus A380
Emirates20:4505:50Boeing 777–300ER

Všechny aerolinky létají každý den.

Mimo výše uvedené ještě od prosince 2018 létá na nedaleké letiště (20 km od Dubaje) aerolinie Air Arabia s příletem do Šardžá. Takové lety jsem ale zatím neviděl v nabídce cestovních kanceláří.

Délka letu do Dubaje

Délka letu do Dubaje se měří pomocí ortodromické vzdálenosti, to je nejkratší vzdálenost mezi dvěma body na zemi. V takovém případě dostaneme délku letu do Dubaje rovnu 4 467 kilometrů. Reálně uletěná vzdálenost záleží na tom, kudy přesně letadlo poletí. To se samozřejmě snaží letět nejkratší cestou, ale letecké koridory mohou mnohdy délku letu nepatrně prodloužit, zhruba tak o 10 %, což se dostáváme k výsledné uletěné vzdálenosti okolo 5 tisíc kilometrů.

Trasa letu do Dubaje

U letů s Emirates a flydubai máte jistotu, že se během letu můžete kdykoliv podívat na monitory a zjistit, kde se přesně nacházíte. U Smart Wings tomu tak nemusí být vždy, proto se hodí i krátká informace, kudy se letí do Dubaje.

Trasa letu Praha–Dubaj
Trasa letu Praha–Dubaj

Po vzletu v Praze zamíříte na Slovensko, odkud poletíte dále přes Maďarsko Rumunsko, Černé moře, Turecko, Írán až se nakonec přiblížíte k SAE a přistávací manévry se provedou nad Perským zálivem.

Občerstvení během letu

Ať už jste si rezervovali zájezd do Dubaje přes cestovní kancelář nebo si kupujete letenky do Dubaje individuálně, může vás zajímat i zda v ceně je nebo není občerstvení během letu.

V současné době se to má tak, že na všech letech aerolinií Smart Wings (Travel Service) a Emirates je podáváno občerstvení formou teplého jídla (na výběr bývají alespoň 2 druhy) a rozlévaných nápojů zdarma. Jídlo za letu zahrnuje i jistou formu desertu a salátu a zcela jistě platí, že Emirates podává mnohem lepší kvalitu jídel než Smart Wings. Před přistáním probíhá ještě druhý servis, který zahrnuje lehký snack (u Smart Wings tatranku) a pití.

U Emirates jsou podávány i alkoholické nápoje zdarma. Pivo, víno, ale i tvrdší.

Jedině v případě letů s flydubai neobdržíte za letu nic, vše bude dostupné za poplatek.

Nejčastěji se ptáte

Jak dlouho se letí do Dubaje?

Standardní doba letu z Prahy činí 5–6 hodin. Zájezdy se slevou najdete zde.

S kým se létá do Dubaje přímo?

Z Prahy můžete letět se Smart Wings, Emirates, flydubai a Air Arabia.

Podává se jídlo zdarma na letech do Dubaje?

Ano, ale jen na letech Smart Wings a Emirates.

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (4 komentářů)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *