Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Bezpečnost Tunisko

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Před výběrem Vaší dovolené doporučuji shlédnout aktuální bezpečnostní situaci v Tunisku. Koukněte na hlavní stránku serveru vtunisku.cz, kde veškeré aktuální dění, které se týká cestování do/v Tunisku, sledujeme. Koukněte i na stránky velvyslanectví ČR v Tunisku.

Informace uvedené na této stránce popisují bezpečnostní situaci těsně před začátkem hlavní sezóny 2013.

Je Tunisko bezpečné?

Uvědomte si, že Tunisko je severoafrická země a nejen v této části Afriky nejsou místní režimy zrovna moc stabilní. Tato politická instabilita čas od času způsobuje veřejné nepokoje.

 

Tunisko, to jsou nádherné pláže, sluníčko a levná dovolená. Více info ZDE

 

Nehledě na to, co bylo dosud napsáno, tak Tunisko je pro turisty zcela BEZPEČNÁ země. Každoročně sem míří tisíce turistů z Čech a celé Evropy. Právě průběh turistické sezóny má výrazný vliv na hospodářskou situaci v zemi. I proto je ve všech tuniských letoviscích bezpečno.

Nemějte obavy z výletu i do míst, která leží mimo turistická letoviska. Celková bezpečností situace je dobrá. Pokud můžete, vyhněte se akorát místům v blízkosti libyjských a alžírských hranic…doporučuje současný velvyslanec ČR v Tunisku.

Kriminalita v Tunisku

Drobná kriminalita je všude ve světě, Tunisku není žádnou výjimkou. Řiďte se stejnými pravidly jako kdekoliv jinde ve světě. Předejdete tak zbytečné krádeži.

Buďte obezřetní. Je určitě lepší chodit po tuniských městech nenápadně oblečen. Nevystavujte drahé šperky. Neodkládejte mobilní telefony, digitální fotoaparáty a kamery. Vyhněte se zapadlým koutům a uličkám, kde nikdo nechodí. Ve městech setrvávejte raději v turisticky významných lokalitách a do zapadlých čtvrtí nechoďte.

Okrádání turistů je zde výjimečná záležitost. I tak uděláte dobře, když Vaše cenné věci uložíte do bezpečnostního trezoru ve Vašem hotelu a nebudete s sebou nosit velkou hotovost.

Dámy, rozhodně nikam nechoďte samy, mějte mužský doprovod!

 

Bezpečnost v Tunisku je dobrá. Pláže nádherné. A dovolená levná. Více info ZDE

 

Jakým místům se vyhýbat?

Na doporučení Ministerstva zahraničních věcí se vyhýbejte jakýmkoliv veřejným shromážděním a demonstracím. Ty mohou být oraganizovány ve kterémkoliv městě, výjimečně i letovisku. Obecně platí se zdržovat míst, kde je možnost srocení většího počtu lidí. Zejména pak v pátek odpoledne a večer, což je čas, kdy končí pravidelné týdenní motlitby.

Dovolenou v Tunisku si užijete, přehnané obavy z bezpečnostní situace nejsou na místě. Koukněte do našeho seznamu nejlevnějších zájezdů.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *