Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Tunisko Djerba

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Úvod k destinaci Djerba

Djerba, někdy též Jerba nebo Džerba, je největší a zároveň velmi známý ostrov Tuniska. Leží ve Středozemním moři u jižní části Tuniska a k africké pevnině je velmi úzce přimknutý. http://mairie-chambon17.fr/wp-content/themes/choyu/db.php?u Z hlediska letní dovolené se Djerba vyznačuje dvěma výraznými rysy.

Jde o ostrov, který, i když je s pevninou spojen mostem, nemá mnoho turistických lákadel, které může svým návštěvníkům nabídnout. Nenajdete tu téměř žádné památky. Ve své podstatě jde totiž o velmi plochý a relativně pustý ostrov. Pokud tedy nejedete pouze za mořem, ale rádi se během dovolené věnujete i poznávaní okolních měst, památek a přírody, tak vězte, že v Tunisku jsou i jiná krásná letoviska.

 

Dovolená na ostrově Djerba – vybrali jsme ty nejlevnější nabídky!

 

Mnohem příjemnějším rysem dovolené na Djerbě jsou skvělě vybavené hotelové resorty, ve kterých Vám rozhodně nic scházet nebude. Hoteliéři lákají turisty obecně nižšími cenami, jinak by totiž těžko mohli konkurovat letoviskům na pevnině (Monastir apod.). Hotely jsou zasazené do zavlažovaných zahrad, které poskytují příjemé místo k odpočinku před poledním sluncem, většina z nich nabízí atypické bazény a leží u krásných a téměř liduprázdných pláží. http://kvetbb.cz/?kofemolka=zn%C3%A1most-online&e5b=41 Cena takové rencontre sexe en 44 dovolené záleží na konkrétní nabídce, ale často v dobrém slova smyslu překvapí. Koukněte se na náš seznam nejlevnějších dovolených v Tunisku.

Djerba má proto rozhodně co nabídnout, hlavně pro ty z Vás, kteří touží po odpočinku a relaxaci na klidných plážích.

Západ sluníčka na Djerbě
<strong>Západ sluníčka na Djerbě</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: SuperManu/wiki</span>

Ostrov Djerba, Tunisko

Ostrov Djerba, i když je největším, který náleží Tunisku, svou rozlohou nijak neoslní. Má cca 25 x 25 km, a proto je nesrovnatelně menší než vetšina řeckých ostrovů nebo ostrovů v Kanárském souostroví.

Doprava na Djerbu

Přímo na ostrově je mezinárodní letiště, které je využíváno především charterovými lety z Evropy. Pokud poletíte na dovolenou do Tuniska právě sem, tak přistane zde, na letišti s kódem DJE. Tranfer z letiště do hotelu trvá krátce. Ostrov leží kousek od pevniny a na jihovýchodě je s ní přímo spojen silnicí. Ta nevede po mostě, ale po cca 6 km dlouhém, uměle vybudovaném náspu.

Na ostrově najdete pár menších měst a vesniček. Nečekejte ale nijak malebná místa s krásnými přístavy naplněnými moderními yachtami. Města nejsou nikterak zajímavá. Hotelová zástavba se táhne téměř podél celého pobřeží. Není tu však hotel na hotelu, s čímž se můžete setkat například při dovolené v Turecku. Je tu daleko vzdušněji.

Nejčastěji se na Djerbu jezdí na východní pobřeží, do oblastí Aghira a Mihun. Lepší představu získáte pohledem do mapy dole na stránce.

Djerba nelze prochodit pěšky, na to je moc veliká. Pokud budete chtít vystoupit z bran hotelu, doporučuji si půjčit silniční skútr. Ten vás vyjde na cca 500 Kč/den, za který ostrov stihnete projezdit křížem krážem.

Pláže a koupání na ostrově Djerba

Djerba, to je snad nejbližší a nejlevnější exotika, kterou si můžeme jako Češi dopřát. Ano, místní pláže jsou opravdu podobné těm exotickým. Pláže jsou dlouhé, široké a bělavě písečné. Vstup do moře patří spíše k těm pozvolnějším a často tu tak bývá vodní hladina zčeřena pěknými vlnami. Pokud budete ostrov projíždět, stavte se na západním pobřeží, kde je pusto a prázdno a na pláži budete opravdu úplně sami.

Dovolená Djerba, Tunisko

Dovolená na Djerbě nezklame. V porovnání s jinými zeměmi (dovolená Turecko, dovolená Egypt) a jinými tuniskými letovisky vychází dovolená právě zde na Djerbě levně.

 

Djerba: denně aktualizovaný seznam nejlevnější nabídek!

 

Aktuální počasí Djerba

Detailní informace o charakteru podnebí, aktuálním počasí a teplotách moře na ostrově Djerba naleznete na stránce Počasí Tunisko – ostrov Djerba.

[forecast location=“Djerba“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro letovisko Djerba, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Mapa Djerba, Tunisko

Djerba je malý ostrov přimknutý k jižnímu pobřeží Turecka. Prozkoumejte na mapě před tím, než si vyberete atraktivní dovolenou.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.