S námi se na dovolené neztratíš
Dovolená Tunisko
0:00 / 1:30

Doba letu do Tuniska aneb Jak dlouho se letí?

Jsem David a hledám pro vás zajímavé akce na zájezdy a píši praktické tipy před dovolenou. Počasí, pláže, výlety a další informace, které chcete vědět před nákupem zájezdu.

Doba letu

Jelikož se v Tunisku nachází hned několik mezinárodních letišť, je délka letu poměrně variabilní, a to v závislosti nejenom na cílové destinaci, ale i na té odletové, popřípadě na tom, s jakou společností a jakým strojem letíte. Obecně lze říci, že doba letu do Tuniska trvá okolo 2 hodin. Za tu dobu lze tak bez problémů zvládnout vzdálenost z Prahy do Monastiru, který je častým cílem mnoha letů s turisty.

Některé však svou cestu končí na letišti v hlavním městě Tunis, který leží o něco severněji, a tak se let zkracuje. Naopak s delší cestou počítejte při letu na Djerbu. Zde se nachází nejjižněji položené tuniské letiště, a to v městě Houmt Souk. Sem trvá let přibližně 2,5 hodiny, tedy pokud startujete z Prahy.

Doba letu do Tuniska z Prahy

Níže uvádím přehlednou tabulku s konkrétním časy letů i vzdálenostmi při cestě z Prahy do tuniských letovisek.

Doba letu do Tuniska Čas (h) Vzdálenost (km)
doba letu do Tunisu 1:53 1 517
doba letu do Tabarky 1:54 1 520
doba letu do Hammametu 1:59 1 588
doba letu do Monastiru 2:01 1 618
doba letu na Djerbu 2:17 1 825

Odlety i z Brna, Ostravy či Pardubic

Rozhodně však již neplatí, že do Tuniska lze zamířit výhradně z Prahy. Pokud bychom se zaměřili výhradně na naši republiku, potom jsou oblíbené i odlety z Pardubic, Brna, popřípadě také Ostravy.

Vzhledem k poloze tak samozřejmě brněnský let trvá nejkratší dobu, ale rozhodně se jedná o zkrácení pouze o několik pár minut.

Létá se také z Německa nebo Rakouska

Tuzemská letiště však nejsou jedinou možností, odkud lze do Tuniska letět. Zvláště tedy v případě, že kupujete zájezd od německých cestovních kanceláří. Nabízejí se tak letiště v Mnichově, Frankfurtu, nebo je oblíbená třeba rakouská Vídeň, která je oblíbenou alternativou pro všechny, kteří bydlí na jižní Moravě.

A samozřejmě opět platí, že čím jižněji a blíže Tunisku je letiště položeno, tím je kratší doba letu, což se může promítnout také na ceně zájezdů. Ne všechny cestovní kanceláře však místa odletů do Tuniska zohledňují.

Naposledy aktualizoval David dne .

Chcete taky letět k moři? Chci! Ukažte mi nejlevnější zájezdy →

Navigace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *