Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Dovolená Monastir

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

http://patrickgillet.fr/index.php?rest_route=/oembed/1.0/embed Velice oblíbené letovisko ve středním Tunisku, které patří k těm  Beaver Dam nejznámějším přímořským destinacím v zemi vůbec, letovisko a město Monastir, leží na pobřeží Středozemního moře. Přesně řečeno na pobřeží u tzv.  Argyroúpoli Hammametského zálivu, tedy u zálivu, ve kterém můžeme najít ty nejnavštěvovanější tuniská letoviska….jako je právě MonastirSousse a Hammamet.

Monastir, typické tuniské pobřežní město, má populaci 41 tisíc lidí. V původně rybářském městě, které bylo založeno společným úsilím Punů a Římanů, dnes můžeme obdivovat krásný přístav a starou medinu, čili staré a původní centrum města. Medina je plná klikatých uliček, ve kterých člověk snadno ztratí orientaci. V medině je plno restaurací, kaváren i obchůdků s tradičním tuniským zbožím.

Nejlevnější zájezdy na do Monastiru s 35% slevou

Svoji oblíbenost jakožto hojně navštěvované letní destinace si Monastir získal nejen díky malebné medině a levným last minute zájezdům, ale především díky krásným písečným plážím. Přímo v Monastiru se můžeme vykoupat třeba na pláži Al-Qurayyah, ale vězte, že to nejlepší koupání zažijete kousek za městem.

Pláže Monastir

Kromě pláže Al-Qurayyah láka Monastir a přilehlá oblast Skanes na koupání na exoticky vypadajících, bělavě písčitých pláží. Velmi hezká, 10 kilometrů dlouhá pláž začíná kousek za městem a táhne se severozápadně kolem Hammametského zálivu v podstatě až do letoviska SoussePláž je velmi široká, je pokrytá jemným pískem a má pozvolný vstup do moře. Monastir je tak letovisko vhodné jak pro rodiny s malými dětmi, tak pro nezkušené plavce.

Hotely v Monastiru

A právě v blízkosti této nádherné dlouhé pláže se bude nejpravděpodobněji nacházet i váš hotel. Ačkoliv je tato oblast správně nazývána Skanes a mnoho cestovních kanceláří tuto lokalitu u hotelů opravdu uvádí, ve své podstatě se jedná o nejvýznamnější rekreační oblast Monastiru, chcete-li o nejdůležitější periferii Monastiru. Hotely vybudované ve stylu, který vhodně kombinuje prvky severoafrického stylu s moderním designem, nikoho neurazí. Padnou do krajiny kolem pláže jako ulité. Žádná stavba tu není tak vysoká natolik, aby ručila ráz původní pobřežní krajiny.

Akční nabídky na zájezdy do Tuniska – Monastir

Každý hotel disponuje svým bazénem, který je vždy sesazen do uměle zavlažovaných zahrad plných mohutných palem.

Doprava do Monastiru

Monastir má další nespornou výhodu, kterou je jeho dostupnost. Přímo u Monastiru totiž leží mezinárdní letiště. Letiště Habib Bourguiba Airport (Iata kód MIR). Letiště leží doslova uprostřed solných polí a je velice blízko pobřeží, od kterého ho dělí jen budovy terminálů, pár silnic a pár přilehlých hotelů. Transfer do hotelu v Monastiru nebo ve Skanes je velice rychlý a pohodlný. V Monastiru není výjimkou, že se už po dvou hodinách po příletu koupete v moři.

Monastir – počasí

Poloha letoviska ve středním Tunisku je zárukou slunečného a teplého počasí po celé léto, duben a květen, to jsou měsíce kdy sezóna začíná a teplota moře v Tunisku se začíná ohřívat na příjemných 21°C až 22°C. Červen, červenec, srpen a září jsou měsíce hlavní sezóny, kterou uzavírá říjen. Teplota vzduchu v letních denních maximech dosahuje i 40°C. Více informací o počasí v Monastiru.

Monastir – tipy na výlety

Nevydržíte-li dlouho na plážích, v Monastiru se nudit nebudete. Kromě toho, že můžete vyrazit do sousedních pobřežních měst Sousse (na severozápadě) a Mahdia (na jihu) nebo si udělat výlet do vnitrozemského města El Jem a zde obdivovat zručnost římských stavitelů při prohlídce místního římského kolosea, plno památek najdete přímo v Monastiru.

Pláže v Tunisku
Pláže v Tunisku / Samuel Negredo, flick.com

Tou hlavní je velký opevněný klášter Ribat s několika vysokými věžemi. Ribat byl vybudován v roce 796 a původně měl hlídat okolní moře při invazi Byzantské říše. Vedle Ribatu je velká mešita. Ale ačkoliv se mešita jmenuje Velká mešita, vedle mohutného opevněné klášteru vypadá spíše úsměvně. V Monastiru je i hrobka prvního tuniského prezidenta, který právě odsud pocházel. Na jeho počest zde bylo vybudované Mazuleum Habiba Bourguiby.

Monastir – dovolená a zájezdy

Nejlevnější last minute akce Tunisko

Oblíbenost zájezdů do tuniského Monastiru je veliká. Kombinace nádherných pláží, letními paprsky vyhřátého moře, památek a skvělé dostupnosti dělá divy. Mnozí si oblast tak zalíbili, že se sem každoročně vrací. Vědí totiž, že je nezklame pohodlí místních hotelů ani počasí a ani pěkné pláže. V Monastiru je hezky. Nevíte-li, kam letos vyrazit za teplem, navštívili-li jste už turecká letoviska Alanya a Bodrum nebo řecká Zakynthos a Kos, dovolená v Monastiru je tou ideální volbou. Inspirujte se aktuálním přehledem nejlevnějších leteckých zájezdů do Tuniska nebo se podívejte na nabídku Monastir Last Minute.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.