Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Tunisko Gammarth

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Úvod k destinaci Gammarth

Tuniské letovisko Gammarth není ani tak typickým přímořským městečkem jako celou oblastí, která Vás okouzlí především svými plážemi. Hotely tu jsou rozeseté kolem pěkného písečného pobřeží a mezi jeho přednosti patří zejména poloha. Je relativně blízko u tuniského hlavního města Tunisu, tedy ani letiště není od hotelových resortů daleko.

 

8-denní zájezd do oblasti Gammarth za 5739 Kč. ZDE!

 

Oblast Gammarth, Tunisko

Přímořský resort Gammarth leží 20 kilometrů od tuniského hlavního města. Původně zde byla malá rybářská osada, která v 50. letech minulého století začala měnit svoji tvář a dnes je z ní jedno z oblíbených tuniských letovisek.

Turistická oblast se táhne necelých 15 kilometrů po pobřeží Středozemního moře. Její jihovýchodní konec je na výběžku Sidi Bou Said. Hotelová zástavba, která je ale velice vzdušná, nečekejte nic podobného jako v oblíbeném tureckém letovisku Antalya, se táhne směrem na severozápad. Přibližně v polovině tohoto pobřežního pásu pevniny je rozlehlý lesopark. Les samozřejmě vypadá po Tunisku, nicméně je příjemným zpestřením oblasti. Navíc Gammarth dělí dvě dvě odlišné části. Ta jihovýchodní je charakteristická vilovou zástavbou (malé hotely a apartmány), naopak v té severozápadní jsou hotelové komplexy. Právě do ní míří zájezdy většiny cestovních kanceláří.

Výlety do okolí

Při Vaší dovolené v oblasti Gammarth rozhodně stojí za to využít výhodnou polohu letoviska a udělat si pár výletů. Namátkou zmíním proslulé Kartágo, které leží opravdu blizoučko a jeho návštěvou si bezesporu Vaší dovolenou zpestříte. Druhým místem je nedaleké hlavní město Tuniska Tunis, a do třetice bych zmínil přímořskou vesničku s pěknou architekturou a ještě pěknějšími výhledu Sidi Bou Said. Přečtěte si o zmiňovaných místech před Vaší dovolenou v Tunisku více, ať jste na vše připraveni.

All Inclusive večeře
All Inclusive večeře / sergio_conda, flickr.com

Pláže a koupání v letovisku Gammarth

Všechny pláže v Gammarth, ostatně jako všechny pláže v Tunisku, jsou písečné. Krásná široká pláž je je v severní části oblasti, u výše zmiňované hotelové zástavby. Pláž má pozvolný vstup do moře a je velmi rozlehlá. Táhne se podél pobřeží do vzdálenosti více než 12 kilometrů. Krom jejího východního cípu u ní není žádná zástavba, proto nabízí dostatek soukromí pro každou rodinu. Platí, že čím severněji se vydáte, tím méně lidí na pláži bude, až zůstanete úplně sami.

I v jihovýchodní části letoviska je krásná dlouhá (přibližně 2 kilometry) písečná pláž, která uspokojí i ty náročnější turisty. Místní pláže jsou snad největší předností letoviska Gammarth. Délkou pláží mi letovisko připomíná bulharská letoviska Zlaté písky nebo Slunečné pobřeží, ale svoji rozesetou zástavbou naopak oblast Marsa Alam v Egyptě.

 

Čisté moře, široké písečné pláže a levné zájezdy. Dovolená v Tunisku!

 

Aktuální počasí Gammarth

V oblasti panuje typické středomořské klima, a proto sem lidé míří nejčastěji od dubna do října. Přečtěte si podrobné informace o počasí v Gammarth a aktuální teplotě moře.
[forecast location=“tunis“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro letovisko Hammamet, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Mapa Gammarth, Tunisko

Letovisko Gammarth leží kousek od tuniského hlavního města Tunisu.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *