Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Tunisko Houmt Souk

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Úvod k destinaci Houmt Souk

Houmt Souk je přímořské a zároveň hlavní město oblíbeného tuniského ostrova Džerba. Je to právě oblast v okolí tohoto města, která na ostrov http://fchapelier.fr/?loringoskop=site-rencontre-tchetchene&869=dd láká nejvíce turistů. Utkví Vám v paměti především svými http://murielgilbert.com/page/2/?kontyziyavgolove=site-de-rencontre-juif-à-bruay-la-buissière dlouhými písečnými plážemi a otevřeným Středozemním mořem. Letovisko je to velmi specifické, ono totiž přímo město Houmt Souk není meudon trav rencontre dovolenkovým letoviskem v pravém slova smyslu. Přímo ve městě mnoho ubytovacích kapacit nenajdete. Hotelové resorty jsou vybudované kousek stranou v klidnější oblasti.

Oblast Houmt Souk, Tunisko

Město leží na severu ostrova Djerba a i když tomu jeho poloha moc neodpovídá, je i největším centrem společenského dění na ostrově. Má 60 000 stálých obyvatel, sami tedy vidíte, že se nejedná o žádnou malou rybářskou osadu. Velikostí bych to přirovnal k tureckému letovisku Marmaris nebo k bulharskému letovisku Nesebar.

Nicméně i přes velikost města tu zaručeně zažijete klidnou dovolenou na některé z krásných písečných pláží. Hotelová zástavba není přímo ve městě, nýbrž je od něho vzdálena nějakých 10 až 15 kilometrů směrem na východ. Hotelové resorty mají mnohem blíže k městu Midoun, které je další významnějším městem Džerby.

Noční bazén
Noční bazén / stevie.gill, flickr.com

Doprava do Houmt Souk

Letiště je poměrně blízko samotnému městu, je vzdálené 5 kilometrů od Houmt Souk na západ, čili druhým směrem, než jsou hotelové resorty. I těch pár letadel, které tu za den přistane, Vás tak rušit nebude. Leda že si uděláte výlet na východní pobřeží ostrova, které je liduprázdné, ničím nerušené (snad jen těmi letadly) a jsou tu velmi pěkné pláže. Přímý let z Prahy na Djerbu trvá 2 hodiny a potom Vás bude čekat krátký, cca 20 kilometrů dlouhý transfer do jednoho z Vámi vybraných hotelů.

 

4* hotel na 8 dní u Houmt Souk již za 5 770 Kč

 

Tipy na výlety

V první řadě neopomeňte navštívit samotné město Houmt Souk. A to v případě, že jste ubytováni v nedalekých hotelích, či kdekoliv jinde na Djerbě. Návštěvu doporučuji. Vstoupíte tu totiž do pravého tuniského života, alespoň okrajově poznáte jejich kulturu. Město Houmt Souk je známé především svými nesčetný pouličními trhy. Kromě nich je tu 760 metrů hluboká stará Artéská studna, pevnost Borj El K’bir a samozřejmě i mnoho pro Tunisko typických mešit, tak jako v Turecku.

Půjčte si auto nebo skútr (500 Kč/den) a během jednoho dne stihnete celý ostrov projezdit křížem krážem. Doporučuji zavítat na téměř necivilizované pláže na západním pobřeží, jak jsem již zmiňoval výše.

Dále můžete využít nabídku fakultativních výletu a vyrazit na výlet na Saharu a projet se na ní na velbloudech. Možností, jak zde dovolenou strávit je mnoho a nudit se tu rozhodně nebudete.

Pláže a koupání na ostrově Djerba

Djerba, to je snad nejbližší a nejlevnější exotika, kterou si můžeme jako Češi dopřát. Ano, místní pláže jsou opravdu podobné těm exotickým. Pláže jsou dlouhé, široké a bělavě písečné. Vstup do moře patří spíše k těm pozvolnějším a často tu tak bývá vodní hladina zčeřena pěknými vlnami. Pokud budete ostrov projíždět, stavte se na západním pobřeží, kde je pusto a prázdno a na pláži budete opravdu úplně sami.

Dovolená Houmt Souk, recenze hotelů Houmt Souk

Dovolená u Houmt Souk Vás nadchne. Především ty z Vás, kteří mají dovolenou u moře spojenou s ničím nerušeným odpočinkem a s povalováním se na pláží nebo v zavlažovaných zahradách u hotelových bazénů. Právě tím místní hotely vyčnívají nad hotely v jiných destinacích a v jiných zemích. Vytváří příjemné zázemí, které nabízí vše, co během Vaší dovolené můžete žádat.

 

Tip: vybírejte z našeho aktualizovaného seznamu dovolených!

 

Aktuální počasí Houmt Souk, Djerba

Detailní informace o charakteru podnebí, aktuálním počasí a teplotách moře naleznete na stránce Počasí Tunisko – ostrov Djerba nebo přímo na stránce počasí Houmt Soukh.

[forecast location=“Djerba“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro letovisko Djerba, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Mapa Houmt Souk, Tunisko

Město Houmt Souk leží na severu ostrova Djerba, pro bližší představu přikládám mapu.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.