Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

🇹🇳 Tunisko / Kartágo Tunisko

Kartágo Tunisko

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

contactos 24 mujeres huelva Kartágo (někdy Karthágo, latinsky Carthago) je starověké město a centrum tehdejší stejnojmenné civilizace, která kdysi ovládala velkou část Středomoří. Nyní místo leží v severovýchodním předměstí hlaního města Tuniska Tunisu. Přístupné jsou dnes dochované zbytky velkolepého antického města a archeologické vykopávky.

Kartágo a jeho stručná historie

Kartágo bylo založeno Féničany kolem roku 814 př.n.l. V následujících 5 stoletích kartáginská civilizace vzkvétala, její vliv narůstal a zvětšovalo se i území lemující celé západní Středozemí, které kartáginci ovládali.

Ruiny - Kartágo
<strong>Ruiny – Kartágo</strong><br /> <span style="font-size: 12px;">autor: Patrick Verdier/wiki</span>

Kartágo se brzy stalo hospodářskou velmocí a v oblasti západního středomoří i velkým konkurentem Římské říše. Jak Řím, tak Kartágo chtělo ovládnout celé Středomoří. Vzájemné napjetí mezi oběma říšemi vedlo k tzv. punským válkám (Římané nazývali obyvatele Kartága Punny). Pověstnou rozbuškou pro první punskou válku se stalo soupeření a nadvládu nad Sicílií v roce 264 př.n.l.

Války byly celkem tři a Kartágo bylo vždy poraženo. Důsledkem rozpínající se Římské říše bylo úplné zničení města Kartága a zánik kartágské civilizace v roce 146 př.n.l. Území bylo nárokováno Římany, ti zde potom město vybudovali znovu.

 

Levná dovolená v Tunisku. Našli jsme ty nejlepší nabídky. Více info ZDE

 

Naesŏ Ruiny, které jsou dnes v Kartágu k vidění, jsou většinou právě až z římské nadvlády a nikoliv z doby Féničanů. Mezi nejnavštěvovanější památky patří Antoniovy lázně, kartágské divadlo, honosné římské vily a chrám Sv. Cypriána.

Fénické (Punské) Kartágo

Město bylo vystavěno na útesu tak, že z něj byl z jihu a ze severu přímý přístup k moři. Kartágo ekonomicky těžilo ze své strategické polohy. Lodě, které proplouvaly Středozemním mořem, musely zákonitě proplout i mezi Sicílií a dnešním Tuniskem. Toto nejvýznamnější féniské město tak představovalo velmi častou zastávku námořníků.

I proto zde Féničané vybudovali rovnou dva velké přístavy. Jeden z nich sloužil vojákům, druhý přístav byl výhradně obchodní. Celé město bylo obehnáno mohutnými hradbami. Je s podivem, že ani ty nepomohly se Punnům před Římany ubránit.

Jedinými dvěmi místy, které se z doby Féničanů dochovaly, jsou tzv. Punská čtvrť a Punské obětiště.

 

Levná dovolená v Tunisku. Našli jsme ty nejlepší nabídky. Více info ZDE

 

Výlet do Kartága

http://reflyingoysters.fr/?navoz=recherche-femme-enceinte-2015&7f8=fa Výlet do Kartága stojí za to. Pokud budete svoji dovolenou trávit v některém z přímořských letovisek v severní části Tuniska, tak výlet do Kartága podnikněte. Dovolená u moře není jen od opalování se a koupání v moři, člověk by měl poznat i zajímavá místa v okolí.

Mapa města Kartágo a jeho okolí

Přesné umístění a kde leží Kartágo se dozvíte z mapky umístěné na pravé straně stránky.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.