Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Koloseum El Jem

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Město El Jem

namely Město El Jem, někdy psané jako El Djem a vždy vyslovované jako „el džem“, se se svými 18 tisíci obyvateli nachází ve středním Tunisku cca 40 km od Středozemního moře. Je snadno dostupné z oblíbených tuniských letovisek, které leží na pobřeží hammametského zálivu. Je to například letovisko Monastir (vzdálené 70 km), letovisko Sousse (taktéž 70 km daleko) nebo letovisko Mahdia (45 km od města El Jem). Město láká turisty především velmi zachovalým římským amfiteátrem. Můžete tak spojit Vaši dovolenou s prohlídkou antických památek.

 

Vyražte za letním odpočinkem do Tuniska. Letos ušetříte tisíce!

 

Stručné dějiny El Jem

Město, ostatně tak jako mnoho dalších tuniských měst, bylo postaveno Římany na místech původně punských měst, která byla zničena během třech punských válek. V té době místní klimatické podmínky nebyly tak suché a země nebyla tak vyprahlá jako je dnes, a proto El Jem představoval důležitou zemědělskou oblast. Po tuniském Kartágu tak El Jem spolu s pobřežním městem Sousse patřil k nejvýznamnějším centrům v celé oblasti. To byl hlavní důvod, proč zde římský císař Thysdrus nechal vybudovat mohutné koloseum. je cherche un homme serieux en suisse Antické dějiny města ale netrvaly dlouho, kvůli sporu mezi římskými a místními vládci římská armáda město zničila.

Koloseum El Jem
<strong>Pohled na Koloseum v El Jem</strong><br /> <span style="font-size: 12px;">zdroj: wikipedia.org, autor: Andy Avery</span>

Koloseum El Jem – amfiteátr

http://covid-innovation.fr/?kontrolnarobota=site-rencontres-suisse-romande&858=f7 Amfiteátr v El jem, někdy nesprávně nazývaný koloseum, leží v samém středu města. To je vidět pěkně ze satelitních snímků. Pro lepší představu koukněte na mapu dole na této stránce. Koloseum bylo třetím největším v celé Římské říši, co kdy bylo postaveno. Větší je pouze koloseum v Římě a koloseum v Neapoli, které se ale nedochovalo.

Koloseum bylo stavěno ve 3. století našeho letopočtu, ovšem tehdy kvůli výše zmiňovanému mocenskému sporu nebylo dokončeno. V současnosti je část kolosea zbouraná, nicméně se i tak řadí mezi velmi zachovalé kousky Římské říše. Je mnohem v lepším stavu než turisticky daleko navštěvovanější koloseum v italském Římě.

Původně sloužilo koloseum ke gladiátorkým zápasům, později se přímo uvnitř stavby dvakrát střetly dvě armády.

Zajímavost: Některé scény z Oskary oceněného filmu Gladiátor byly natáčeny právě zde, v koloseu El Djem.

Koloseum El Jem – vstup

Římský amfiteátr je veřejnosti přístupný, za vstup zaplatíte 4 tuniské dináry (upozorňuji, že tato cena nemusí být aktuální). Uvnitř kolosea se můžete téměř libovolně pohybovat a prohlédnout si vše, co Vás zajímá. Můžete jít, jak do podzemí, do kopek, kde se gladiátoři připravovali na zápas, tak i do nejvyššího, třetí poschodí kolosea.

 

Odpočinek na krásných tuniských pláží a římské památky k tomu. Levná dovolená v Tunisku ZDE

 

Letní otevírací doba: 8:00 – 19:00

Jestliže máte lístek, pak nezapomeňte navštívit muzeum v El Jem, do kterého lístek platí také. Muzeum leží kousek od kolosea a uvnitř jsou k vidění předměty především z dob Římské říše. Muzeum vypráví, jakým životem se v El Jem tehdy žilo.

Mapa El Jem, Tunisko

Kde leží tuniský El Jem na mapě se dozvíte z pravé strany této stránky – mapka.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.