Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Tunisko Mahdia

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Úvod k destinaci Mahdia

Mahdia, středně velké město ve středním Tunisku a zároveň oblíbené turistické letovisko. Oblast však není tak známá jako jiná tuniská letoviska v čele s ostovem Djerba nebo městem Monastir. Do oblasti Mahdia proto každoročně míří milovníci klidu, krasných, exoticky vypadajících pláží a historie. Právě to jsou hlavní přednosti, které město a jeho okolí nabízí. Přestože na okrajích vznikají stále nové a nové hotely, není jich tu zatím tolik jako jinde v Tunisku, v egyptském Sharm el-Sheikh nebo na bulharském Slunečném pobřeží. Svým charakterem je toto místo jako stvořené pro krásnou dovolenou s exotickým nádechem.

Oblast Mahdia, Tunisko

Město Mahdia má cca 45 000 obyvatel, je tedy o něco menší než Houmt Souk na Djerbě a srovnatelně veliké s Monastirem. Ten od Mahdie leží 30 kilometrů severně a obě místa jsou si velmi podobná. Vzdálenost od hlavního města Tuniska Tunisu činí 150 kilometrů. Staré centrum leží na úzkém pásu pevniny, který vybíhá do moře, hotelové resorty jsou potom od centra směrem na jih, ale především směrem na sever.

 

Týden v Mahdii ve 4* hotelu přímo u moře za 6 030 Kč

 

Svým geografickým rozložením bude tomu z Vás, kdo někdy navštívil letoviska jako je Nesebar, Pomorie, Primorsko nebo Sozopol, tyto bulharská pobřežní města připomínat. Všechny jsou totiž typickém malým poloostrovem, na kterém je staré centrum nebo celé město vybudováno.

Příjezd do Mahdia

Pokud vyrazíte na dovolenou s cestovkou, tak do Tuniska poletíte přímým letem a přistanete buď na letišti v Monastiru, které je odsud kousek nebo na letišti v Tunisu, které je vzdálené již zmiňovaných 150 kilometrů. Ale nebojte se, i v případě té vzdálenější varianty se do vašeho hotelu dostanete poměrně rychle. Transfer z letiště trvá maximálně 75 minut.

MTunisko, mahdia, wiki, Jaume Ollé
<strong>Pěkná písečná pláž v Mahdia</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: Jaume Ollé / wiki</span>

Pláže a koupání v letovisku Mahdia

Místní pláže jsou ty nejlepší v Tunisku. Ano, opravdu tomu tak je. I to je důvod, proč znalec Tuniska nepojede do Tabarky nebo na Djerbu, ale právě sem, někam k letovisku Mahdia.

Hotelové resorty s velkými zavlažovanými zahradami a členitými bazény jsou ve většině případů umístěny přímo u pláže. Stačí projít svěží palmovou zahradou a jste rovnou na krásné písečné pláži. Místní pláže na rozdíl od jiných tuniských letovisek působí až exoticky. Prvně je to jemný, žlutobělavý písek a potom je to samotné moře, které je až nebývale čisté. Kombinace, která učaruje každého. Z hlediska čistoty pláží a mořské vody Mahdia v Tunisku jednoznačně vítězí. Moře tu je otevřené, proto tu někdy bývá silnější mořský příboj, který písek zvíří a potom to vypadá, že voda zase tak čistá není. Nenechte se ale oklamat.

Severně od starého města je pláž velmi dlouhá (10 kilometrů) a poměrně široká. Hotely jsou samozřejmě blíže k městu, tedy čím severněji se vydáte, tím méně lidí na pláži potkáte. Kolikrát tu budete na pláži úplně sami. Má pozvolný vstup do moře, je tehdy ideální i pro malé děti. Navíc u hotelových resortů je nabízena široká škála vodních sportů, které jsou bezesporu adrenalinovým zážitkem.

Tunisko, mahdia - brána
<strong>Momentální brána v Mahdii</strong><br /> <span style="font-size: 10px;">autor: Kassus / wiki</span>

Co tu kromě opalování se a koupání v moři dělat?

Ať už budete ubytováni kdekoliv, doporučuji vyrazit po pláži směrem ke starému centru. Je to hezká procházka, a než dojdete do města, zaručeně budete mít plnou kapsu mušlí. Historické centrum, v Tunisku nazývané medina, je po krásných plážích druhým lákadlem oblasti. Medina je obehnána hradbami, do města vstoupíte monumentální bránou a budete si připadat, jako byste se ocitli v jiném městě. Úzké uličky, plno kaváren a restaurací. Rozhodněte dojděte až na samotný výběžek (mys Africa) k majáku a k pevnosti Borj el-Kebir.

Poloha Mahdie z ní dělá ideální východisko pro výlety po celém Tunisku. Jednak můžete vyrazit na prohlídku kolosea ve městě El Jem, využít nabídku některé z fakultativních výletů a jet na Saharu nebo se vydat na sever do Monastir a dál, až do hlavního města Tuniska Tunisu a do Kartága. Možností je mnoho.

Dovolená Monastir, Tunisko


Z tuniských letovisek mohu oblast Mahdia pro Vaši dovolenou vřele doporučit.
Pokud hledáte opradu krásné pláže, čisté moře, klid a odpočinek a nebo máte rádi historii, potom nic neřešte, Mahdia je jasná volba.

 

Přehled nejlevnějších zájezdů do Tuniska – Mahdia je ZDE

 

Aktuální počasí v Mahdia a teplota moře

Vše o počasí v letovisku Mahdia, včetně aktuální předpovědi, teplot moře a průměrných teplot v jednotlivých měsících (zaměřte se především na květen, červen, červenec, srpen, září a říjen, kdy tu je hlavní sezóna) se dozvíte na stránce Počasí Mahdia. Před definitivním rozhodnutím doporučuji kouknout i na teplotu moře v Tunisku a jednotlivých jeho letoviscích.

[forecast location=“Mahdia“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro letovisko Mahdia, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Mapa Mahdia, Tunisko

Město leží ve středním Tunisku přímo na pobřeží Středozemního moře.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *