Tunisko Monastir

Úvod k destinaci Monastir

Monastir je jedno z nejznámějších tuniských letovisek, které leží v centrální části Tuniska při pobřeží Středozemního moře. Konkrétně v haphazard zálivu Hammamet, které tu moře vytváří. Dovolená u tohoto zálivu má své kouzlo. I když se rok od roku stává více oblíbeným, stále se nedá srovnat s mnohými evropskými letovisky nebo s letovisky v Turecku. Celá oblast je daleko klidnější, a tak nabízí ideální podmínky pro Vaší nerušenou letní dovolenou.

 

Máme ty nejlevnější nabídky zájezdů do Monastiru, podívejte se!

 

Oblast Monastir, Tunisko

Celá oblast z hlediska pohledu turisty se může pyšnit hned několika výhodami, které zaručeně Vaši dovolenou v Tunisku zpříjemní.

Za prvé se mezinárodní letiště, které odbavuje veškeré evropské lety pro celý region nachází právě přímo u Monastiru. Váš East Point transfer z letiště do hotelu tak zaručeně bude krátký a pohodlný. Většina hotelových komplexů je opravdu moderních, bazény jsou samozřejmostí. Proto buque para pedido de namoro zdejší hotely dokáží uspokojit i ty nejnáročnější klienty.

pláž AlQuarrayyah monastir
Pláž Al Quarrayyah v Monastiru
zdroj: wiki

Většina resortů je soustředěna přímo u moře mimo samotné město Monastir. Hlavní hotelová lokalita je situována severně od města, konkrétně mezi městy Monastir a Sousse. Hotely jsou i jižně od Monastiru. Proto, až si bude potřebovat trochu zpestřit Váš dovolenkový program a ne se jen opalovat na tuniských pláží, můžete vyrazit do jednoho z výše zmiňovaných městeček. Tam můžete prozkoumávat staré památky nebo si prohlédnout místní přístavy a zažít tak tu pravou, ničím nerušenou tuniskou atmosféru.

Samotné městečko je situováno v podstatě na takovém výběžku pevniny, který zasahuje do moře a který tvoří jižní hranici zmiňovaného zálivu Hammamet. Pro lepší představu se koukněte do mapy vpravo na stránce.

Městečka Sousse a Monastir jsou spojena příměstským vlakem. Lístky jsou levné a vlak zastavuje i na místním letišti.

Pláže a koupání v letovisku Monastir

Jak to vypadá z místními plážemi? Ty jsou všechny jemně písčité a zbarvené do bílé barvy. Ta nejdelší pláž táhnoucí se od Monastiru na severozápad k městečku Sousse je příjemně široká a dlouhá cca 10 km. Pláž je lemována převážně palmovými lesy, do kterých jsou zasazeny místní hotelové resorty. Vstup do moře je pozvolný, a proto je tato destinace ideální pro rodiny s dětmi.

Moře je otevřené, výjimkou proto nejsou vlny, které Vaší dovolené dodají na různorodosti. Klidnější dovolenou nabídnou letoviska v Bulharsku či bílé pláže v Řecku.

Dovolená Monastir, Tunisko

Z tuniských letovisek mohu Monastir a přilehlou oblast pro Vaši dovolenou vřele doporučit. Pokud hledáte krásné pláže, čisté moře, ale zároveň chcete přičichnout k pravé tuniskému životu (ve výše popsaných městech), tak vyrazte právě sem.

 

Levné nabídky zájezdů do letoviska Monastir. Čtěte ZDE!

 

Aktuální počasí v Monastiru

Vše o počasí v Monastiru se dozvíte na stránce Počasí Monastir.

[forecast location=“Monastir“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro letovisko Monastir, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Mapa Monastir, Tunisko

Oblast leží ve středním Tunisku, přibližně na 36. severní rovnoběžce. Podívejte na mapu.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *