Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Oblíbené destinace

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Oblíbená tuniská letoviska

Jaké dovolenkové letovisko se Vám vybaví, když se řekne dovolená v Tunisku? Jsem přesvědčen, že jste už někdy slyšeli o ostrově Djerba nebo letovisku Monastir. V Tunisku je letních destinací ale mnohem více. Většina z nich leží spíše v severní polovině země, na severním pobřeží a na východním pobřeží u tzv. Hammametského zálivu. Letovisko Djerba je výjimkou, to totiž leží mnohem jižněji a je vhodným východiskem pro výlety do Sahary.

 

Dovolená v Tunisku – máme ty nejlevnější nabídky, ZDE

 

Podrobné info o jednotlivých letoviscích, plážích a počasí

 

Charakter tuniských letovisek obecně, co můžu čekat

Tuniské pláže

Prvním turistickým lákadlem jsou velmi široké a dlouhé, jemně písčité pláže, na které v Tunisku natrefíte opravdu všude. Vstup do moře je většinou pozvolný, a tak vyvolává mořský příboj. Všechny dovolenkové pláže jsou otočeny přímo k otevřenému moři, podobně jako pláže Turecké riviéry. Častější vlny mohou někomu vadit, mne tedy rozhodně ne. Jestli dáváte přednost klidnější hladině, potom doporučuji Egejsou riviéru v Turecku a nebo dovolenou v Egyptě u Rudého moře.

Tuniské hotely

Hotely jsou umístěny v zavlažovaných palmových zahradách většinou přímo vedle pláží. Protože nejsou koncentrovány u sebe, často jsou dál od historických center letovisek. To znamená, že v blízkém okolí nenatrefíte ani na restauraci ani na obchod. Nevystačíte-li si při Vaší dovolené s komplexem Vašeho hotelu a procházkami do okolí, doporučuji Vám si před rezervací pobytu přesně zjistit místo hotelu.

V Tunisku je potřeba brát hvězdičkové označení hotelů s rezervou. Odmyslete si jednu hvězdičku, jen tak dostanete rámcovou představu o jeho kvalitě. V katalozích jsou hotely nafoceny pěkně, realita Vás ale potom může zaskočit. Je třeba s tím počítat.

 

Dovolená v Tunisku – máme ty nejlevnější nabídky, podívejte se SEM

 

Doporučuji si ověřit polohu hotelu vůči moři. Na mapách na internetu to máte hned. Totiž i informace o poloze mohou být v katalogu nepřesné. Pojem „leží nedaleko od moře“ v řeči normálního smrtelníka znamená, že se denno denně pěkně projdete. O to v místních klimatických podmínkách a počasí často znamená náročnou procházku.

Přečtěte si článek o tom, na co nezapomenout a udělat po příjezdu na dovolenou do Tuniska.

Také před cestou doporučuji přečíst pár základních informací o bezpečnosti v Tunisku, ať je Vaše dovolená v Tunisku příjemná a ničím nerušená.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *