Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Pitná voda, průjem

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Mnoho lidí má před cestou na dovolenou do Tuniska obavy, tuniská „pitná voda“ tekoucí z kohoutků turistům nechutná. A není se čemu divit. Mnozí slyšeli „zážitky“ svých známých, kteří jim vyprávěli, jak jim střevní potíže jejich dovolenou pěkně znepříjemnily.
Mangilao Village
Nebojte se!
Důležité je si o tom něco načíst,držet se zásad a pravidel a nezapomenout si do kufru přibalit doporučené léky. Ty, když se přeci jenom něco dostaví, zaberou a průjem odezní.

 

Našli jsme neuvěřitelně levné All Inclusive zájezdy do Tuniska, přesvěčte se!

 

Průjem – v tom Tunisko není žádnou výjimkou

Musíte si uvědomit, že Tunisko, to je Afrika a místní mikroorganismy jsou zkrátka jiné než ty naše evropské. Tunisko není jediná země, kde se můžete s těmito problémy potkat. Tu samou situaci můžete zažít při dovolené v Egyptě, dovolené v Maroku, někdy i při dovolené v Turecku, i když tam je v tomto ohledu situace mnohem přívětivější.

Při cestě do Tuniska se začne měnit vaše žaludeční mikroflóra. Této změně se zkrátka nevyhnete. Jak silná tato změna bude a čím se projeví, to je ovlivněno mnoha faktory. Tuniská voda obsahuje bakterie, na které naše tělo není zvyklé. Zároveň i místní jídla obsahují pro nás nepřirozené látky. To vše ke změně mikroflóry v žaludku přispěje.

pitná voda tunisko
<strong>Pozor na to, co pijete</strong><br /> <span style="font-size: 12px;">zdroj: freedigitalphotos.net</span>

Pitná voda, prevence střevních potíží

Pravděpodobně se budete stravovat přímo v hotelu. Pokud budete cestovat na vlastní pěst, tak pijte vodu balenou. Vždy zkotrolujte, zda uzávěr není poškozený. Při polopenzi nebo stravování typu All Inclusive dbejte na to, abyste nepili vodu s ledem. Vyhýbejte se kopečkovým zmrzlinám. Zmrzliny jedině balené.

Průjem může přijít i z jídla. Když není dobře provařené, tak v něm některé bakterie zůstanou a ty potom znepříjemní průběh žaludečních změň.

Odpusťte si i saláty, alespoň během prvních tří dnů vašeho pobytu.

Panmana Jako prevence se doporučuje alkohol, ideálně ten s 55% alkoholu a více. Dobrá je české klasika – slivovice.

Průjem – léčba

o que quer dizer namoro virtual Pokud Vás už tyto potíže zastihnou, tak vězte, že odezní rychle, většinou během jednoho až dvou dnů. Léčbu určitě podpořte léky. Vezměte si proto s sebou Endiaron, ten je z volně dostupných českých léků nejlepší. Proti střevním potížím v Tunisku nebo Egyptě není však vždy účinný. Nejlepší variantou je lék Ercefuryl. Ten v Tunisku dostanete v každé lékárně, dokonce u přímo v hotelech. Dá se sehnat i u nás, ale zde je myslím na předpis.

 

Našli jsme neuvěřitelně levné All Inclusive zájezdy do Tuniska, přesvěčte se!

 

Omezte příjem jídla, pouze hodně pijte a vyhněte se pobytu na sluníčku. To vše přispěje k rychlejšímu odeznění střevních potíží.

Do Tuniska nejezděte s malými dětmi (tři až pět let). Průjem, který je u malých dětí často doprovázen i zvýšenou teplotou, za to nestojí. Nic nezkazíte tím, když si s sebebou vemete paralen.

Pitný režim

Dbejte na dodržování pitného režimu! Nezapomínejte na to, že Tunisko je subtropická země a vaše tělo toho ve zdejším teplém počasí vypotí mnohem více než doma v ČR. Doporučuji denně přijmout minimálně 3,5 litru tekutin. Dejte přednost nesyceným nápojům před bublinkatými. Ty s bublinkami vedou k překyselení organismu a mohou zhoršit vaše trávení. Využijte levných All Inclusive zájezdů, kde můžete pít, co Vám hrdlo ráčí.

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (3 komentářů)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.