Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Aktuální počasí v Tunisku

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Počasí Djerba | Počasí Sousse | Počasí Tabarka | Počasí Monastir

Pokud se nemůžete rozhodnout mezi dovolenou v Řecku a dovolenou v Egyptě, zvolte Salo Tunisko. Tedy alespoň v té chvíli, kdy se rozhodujete o místním počasí a klimatických podmínkách. Ačkoliv je Tunisko součastí Afriky, podnebí v této zemi je značně rozmanité. Zeměpisný rozdíl této země je přes 500 km, který má za důsledek rozdělení Tuniska do několika zcela odlišných klimatických podmínek.

 Počasí Tunisko

Nejzákladnějším dělením je http://dzikibez.pl/?klew=pielgrzymka-singli&4f3=6b rozdělení Tuniska na středozemní a pouštní klima. Např. na severu Tuniska http://delab.it/?direktor=bacheca-incontri-crema&41a=19 v letovisku Tabarka nalezneme krásnou zeleň téměř po celý rok. Průměrné srážky v měsíci zde dosahují 30 mm a celé počasí v severním Tunisku lze přirovat k počasí v Řecku. Naopak poletíme-li na dovolenou do Tuniska o pár set kilometrů jižněji, můžeme sledovat postupné změny ze středozemního klimatu přes polosuché až po pouštní klima. V jižní části Tuniska, jako je například Sousse nebo Monastir téměř po celý rok nekápne ani kapka deště. Deštníky můžete s klidem nechat položené doma.

Vydáte-li se tedy na dovolenou do severního Tuniska, volte období pozdního jara, léta a brzkého podzimu. Přes zimní období zde totiž velmi často prší a teploty nedosahují zajímavých hodnot. Průměrné teploty v zimě se totiž v této oblasti Tuniska pohybují okolo 15 – 18°C. Naopak v létě zde panuje téměř ideální počasí. Azurová obloha bez mráčků, průměrné teploty vzduchu nad 30°C s tepltou moře 23-25°C. Pršet v letních měsících nebude spíše vůbec.

Jižní Tunis je svým počasí stabilnější po celý rok. Ačkoliv v zimě to na pořádné opalování moc nevypadá, počasí pro výlety je ideální. Co by mohlo mnohým zkazit náladu od očekávání oproti severní části je místní flora. Ta je totiž již více přizpůsobená pouštnímu klimatu a se zeleným porostem zde nepočítejte. Výhodou toho je fakt, že zde ani přes zimu nezaprší a výlety po památkách v Tunisku tak nebudou ničím rušeny. Přes léto si rozhodně nazpomeňte opalovací krém a dodržovat pravidelný pitný režim. Slunce zde bude svítit od rána do večera se silou, která by Vaší pokožce nemusela dělat dobře.

Nejlepší počasí v Tunisku

Kdy je tedy nejlepší počasí v Tunisku? Veškeré vědění se odvíjí od účelů návštěvy Tuniska.

Plážová dovolená

Pro koupací dovolenou, tedy minimálně týden pohody a relaxace na pláži ve spojení s dobrým jídlem díky All Inclusive, doporučuji návštěvu od konce června po začátek září. Teploty v těchto měsících dosahují 30°C a maximální denní teplota může při vhodných meteorologických podmínkách překročit i 40°C. To se však stává málokdy a tento jev je zapříčiněn krátkodobým větrem ze středozemí, kdy nahání rozpálené počasí ze Sahary. Maximální teploty v červenci a srpnu se standardně pohybují okolo 35°C. Díky teplému počasí, avšak ne tak extrémním teplotám jako je tomu v počasí v Egyptě, se i moře ohřívá na zajímavé teploty. Průměrnou teplotou vody v Tunisku nejčastěji bývá 22 – 25°C, v letních měsísích počítejte spíše s 25-26°C.

Výlety do okolí

Pokud je Vaším hlavním cílem návštěva kulturních památek po Tunisku, doporučuji zvolit měsíce duben, květen nebo září, říjen a listopad. V této době je počasí na středoevropské úrovni. Tedy teploty v průměru 20°C a teplota vody / moře dosahuje 22°C. Maximální denní teploty šplhají i k 27°C, noční však mohou padat o pár stupňů pod dvacítku, proto si nezapomeňte teplé kalhoty a mikinu. Velmi však záleží, zda se vydáte na sever nebo na jih Tuniska. V jižní části lze očekávat mnohem přívětivější počasí.

V propsince, lednu a únoru bych návštěvu severní části Tuniska vůbec nedoporučoval. Pro výlety do středu Sahary lze zvolit tyto měsíce, avšak nejlepším bude březen. Kdy oproti lepšímu počasí a větším teplotám, ustává zimní vítr zvaný také jako Sciroko. Tento vítr vanoucí z vnitrozemí s sebou totiž mnohdy přináší rozvířený pouštní písek. Proto při návštěvě v období zimních měsíců nezapomeňte brýle.

Teplota moře Tunisko

S nástupem letního počasí se začíná ohřívat i Středozemní moře. Proto je lepší plážovou dovolenou nechat na pozdější období se začátkem letních prázdnin. Teploty moře jsou přijatelné – 22°C až po prvním náporu Sluníčka v květnu. Avšak přímo ideální teplot dosahuje právě v červenci, sprnu a září. Posezonní dovolené nemusí ihned znamenat katastrofu. Vyhřáté moře si teplotu vody uchovává až do konce října.

Aktuální počasí Tunisko

Podívejte se na výběr aktuální předpovědi počasí pro výběr destinací v Tunisku.

Zobrazit aktuální teploty a počasí na mapě >>

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.