Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Počasí Djerba

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

click over here now Djerba je maličký ostrov v jižní části Tuniska, který má zhruba 15 – 25 km v průměru. Díky své poloze přejímá i klimatické podmínky pouštního klimatu, které však na ostrově způsobují http://cours-piano-toulouse.fr/?kanava=suresnes-femme-bi&a19=b1 jedinečné podmínky pro letní dovolenou v Tunisku.

Počasí Djerba Tunisko

Pokud dáme dohromady polohu s ostrovním stylem získáme naprosto North Canton unikátní prostředí. Pouštní teploty přicházející na tento ostrov díky lehkému vánku v kombinaci s vysokou vlhkostí vzduchu činí ostrov Djerba výhodným místem pro trávení letní relaxační dovolené. Nečekejte zde zelené porosty. Naleznete zde rostliny žijící pouze z vlhkosti vzduchu, případně uměle zavlažované trávníky v hotelových komplexech. V letních měsících je Djerba turisty nejen vyhledávána, ale přímo žádána. Letní počasí je na Djerbě jedno z nejlepších v celém Tunisku. Je vhodné také zmínit klimatické podmínky hlavního města, a také jednoho z největších letovisek na tomto ostrově. Informace o počasí Houmt Souk najdete zde.

Průměrné teploty na Djerbě

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teploty vzduchu 16°C 17°C 19°C 22°C 24°C 28°C 30°C 31°C 29°C 27°C 21°C 17°C
Teploty vody 16°C 16°C 17°C 18°C 20°C 21°C 25°C 26°C 27°C 24°C 20°C 17°C
Denní svit 6 h 7 h 7 h 9 h 10 h 10 h 12 h 11 h 9 h 7 h 6 h 5 h
Deštivé dny 11 7 4 1 1 0 0 0 1 4 6 10

 

Počasí Djerba podzim

Na ostrově díky celoročně panujícímu teplému počasí můžeme vidět sady olivovníků nebo meruňkovníků či pomerančovníků. V období podzimu – konec září, říjen a listopad lze na Djerbě zpozorovat i prudké přívaly deště, které mohou místy způsobit záplavy. Voda z deště však odejde rychleji než na ostrov přišla, proto má tento efekt spíše čistící a mycí důraz. Všechen prach z ulic je v tu ránu tu tam.

Počasí Djerba zima

V zimě lze očekávat nižší teploty, převážně přes noc. Minimální noční teplotou v prosinci, lednu a únoru je 12°C. Přes den však v tomto období šplhá rtuť teploměru i k 19°C. Teplota moře je zde však v zásadě celoročně nad 22°C. Pokud hledáte místo pro strávení zimní dovolené v severní Africe, vydejte se spíše o pár kilometrů jižněji – počasí v Egyptě láká nejednu rodinu k prožití Vánoc na plážích Rudého moře.

Teploty Djerba

Průměrné letní teploty se pohybují okolo 29 – 33°C. Největších veder se dočkáme v červenci, srpnu a první týden září. Na nebi se téměř neobjeví ani náznak oblačnosti a moře je nejteplejší z celého roku. Idylické podmínky, které zde panují doplňuje teplý vítr z pevniny, který se občas přebíjí mírným vánkem vanoucím ze Středozemního moře. Počasí v dubnu a květnu na Djerbě zajistí teploty okolo 25°C, maximální však stoupají i ke 30°C. S mírnějšími teplotami, avšak stále pro koupání, se setkáme během března.

Nejlevnější dovolená na Djerbě již od 4.990 Kč!

Teplota vody Djerba

Narozdíl od teplot vzduchu se u teploty moře nesetkáme s hodnoty pod 20°C. Průměrně se teplota pohybuje od 22°C do 26-27°C. Nástup vyšších teplot přichází spíše začátkem června a vydrží až do půli října.

Aktuální počasí Djerba

Předpověď počasí pro ostrov Djerba:

Zobrazit aktuální počasí a teploty >>

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.