Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Počasí Gammarth

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Letovisko Gammarth se nachází vedle hlavního města Tuniska Tunisu. Od Tunisu je Gammarth vzdálen asi pouhých 10 km. Dovolená v Gammarthu je vhodná zejména pro ty, kteří se chystají prozkoumat dějiny starého centra Tunisu nebo nedalekého Kartága.  Nespornou výhodu přináší těm, kteří nechtějí trávit spoustu času v pře-klimatizovaném autbusu. Gammarth je asi 5 minut jízdy od letiště.

Počasí Gammarth Tunisko

Počasí v Gammarthu je spíše středozemní než africké. Místy je zem pokrytá zeleným porostem, což uvítají zejména fotografové. Teploty počátkem roku bývají velmi chladné a dny deštivé. Toto mrzuté počasí přetrvává přibližně do poloviny května. Pokud hodláte jet na dovolenou do Gammarthu, leťte nejdříve v červnu. Červen bývá již značně letní s teplotami okolo 26 – 28°C. Oproti domu do začátku dubna lze počítat s maximálními teplotami do dvaceti stupňů Celsia. Naprosto neideálnějším časem k dovolené v Gammarthu jsou letní prázdniny. Tedy od července do srpna. Nejen, že teploty dosahují svých maxim a moře je již vyhřáté na pět a dvacet stupňů, ale zejména deštivé dny jsou téměř na nule.

Průměrné teploty v Gammarthu

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teploty vzduchu 14°C 15°C 17°C 20°C 22°C 27°C 31°C 32°C 28°C 24°C 18°C 15°C
Teploty vody 15°C 15°C 15°C 16°C 17°C 20°C 24°C 25°C 24°C 22°C 20°C 17°C
Denní svit 5 h 6 h 7 h 8 h 10 h 11 h 12 h 11 h 9 h 7 h 6 h 5 h
Deštivé dny 13 9 9 7 5 3 1 2 5 8 10 13

Středozemní podnebí je pro tuto oblast více než typické. Oproti počasí v Řecku však teploty díky prohřátému kontinentu vydrží vyšší o něco déle. Není výjimkou last minute dovolená v září nebo dokonce říjnu. Počasí je stále pěkné a odlétat budete krásně opáleni.

Teplota moře

S teplotou vody je to této oblasti poněkud složité. Otužilejším nebude vadit dovolená před začátkem prázdnin. Ti méně otužilejší by měli zvolit právě období letních prázdnin, neboť v tento čas je teplota moře na svém maximu. Prohřátá voda vydrží až do začátku měsíce října, proto ani září nemusí být špatnou volbou. Rozhodně však nelze čekat tak ideální podmínky, jako panují například v Egyptě.

Aktuální počasí

Předpověď pro následujících sedm dní v oblasti Gammarth na severu Tuniska

[forecast location=“Tunis“ caption=“Aktuální předpověď počasí Gammarth“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *