Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Počasí Monastir

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Turisté mířící do Monastiru vyhledávají nejen moře, ale také starobylé památky v této destinaci. Mějte však na paměti, že cestovat v létě do Monastiru kvůli památkám, není příliš dobrý nápad. http://prosumerlab.com/?ekranizaciyafilma=conocer-mujeres-separadas&fe0=88 Počasí zde v té době nepřeje dlouhým tůrám po městě a okolí, spíše Køge k relaxování u moře nebo bazénu.

Počasí Monastir Tunisko

Ačkoliv Monastir leží spíše ve středu Tuniska, klima lze přirovnat ke středomořskému jako je tomu například v Řecku. Léta zde budou suchá, teplá a s více jak 12 hodinami slunečního svitu. Naopak v zimě zde dost sprchne. http://ambatogokoweit.com/?mikster=b2-rencontre&9c3=83 Teploty se budou držet okolo 10°C nad nulou. Proto chcete-li na dovolenou do Monastiru, jednoznačně zvolte období femme cherche petit pompier au burkina faso duben až říjen, pro plážovou dovolenou pak červen až září.

Teploty po měsících

Přehled průměrných teplot dle měsících v roce.

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teploty vzduchu 17°C 18°C 20°C 22°C 25°C 28°C 33°C 32°C 30°C 27°C 24°C 20°C
Teploty vody 14°C 15°C 18°C 19°C 20°C 22°C 26°C 27°C 27°C 24°C 21°C 17°C
Denní svit 6 h 6 h 8 h 8 h 10 h 11 h 12 h 11 h 9 h 7 h 7 h 5 h

Teploty vzduchu Monastir

Nejteplejšími měsíci v roce jsou jednoznačně červenec a srpen. Maximální průměrné teploty dosahují 33°C. Ve výjimečných případech se může rtuť teploměru vyšplhat i k čtyřicítce. To je způsobeno občasným větrem, který zavane z pevniny a přinese s sebou tak pouštní teploty. Tato vedra zde však vydrží nanejvýš několik desítek minut a poté se teploty znovu ustálí na třiceti stupních. Vydáte-li se na dovolenou v červnu či září, zklamaní nebudete. Teploty průměrně dosahují 29-31°C a doba Slunce na obloze se přehoupne přes 11 hodin denně. Samozřejmostí je v letním období maximálně čistá obloha. Na nebi nenajdete jediný mráček. Letní počasí je velmi podobné počasí v Turecku.

Hotelové resorty v Tunisku
Hotelové resorty v Tunisku / Nanagyei, flickr.com

V zimně si Monastiru moc neužijete. Nejen že teploty spadají i pod 10°C, ale Slunce se na obloze objeví tak na 6 hodin a znovu zmizí. Celou dobu bude navíc pod mrakem s velkou pravděpodobností deště. Vyhněte se tak lednu, únoru a listopadu s prosincem.

Pokud budete chtít poznat místní prostředí místo pláží, je na čase vyrazit na dovolenou v březnu, dubnu, květnu nebo říjnu a listopadu. Teploty se pohybují okolo 23°C  a i se Sluníčkem to je lépe. Svítí 8 hodin denně a oblačnost ubývá.

Dovolená v oblasti Monastir je zábava. Ceny od 5.290 Kč

Teplota vody Monastir

Díky Středozemnímu moři zde nedochází k tak rychlému ohřevu vody jako v jiných oblastech severní Afriky. Přes zimu se teplota moře dostává i pod 20°C. S nástupem jara však deficit rychle dohání a pomalu se během dubna a května přehoupne přes 25°C. V červenci a srpnu se může dostat maximální teplota vody i na 29°C, což už je voda jako kafe.

Aktuální počasí Monastir

Předpověď počasí pro Monastir v následujícím týdnu.

[forecast location=“Monastir“ caption=“Aktuální předpověď počasí Monastir“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.