Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Počasí Monastir

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Turisté mířící do Monastiru vyhledávají nejen moře, ale také starobylé památky v této destinaci. Mějte však na paměti, že cestovat v létě do Monastiru kvůli památkám, není příliš dobrý nápad. http://amap-tarnos.fr/?kastrylja=site-de-rencontre-homme-africain&0b2=f9 Počasí zde v té době nepřeje dlouhým tůrám po městě a okolí, spíše Deggendorf k relaxování u moře nebo bazénu.

Počasí Monastir Tunisko

Ačkoliv Monastir leží spíše ve středu Tuniska, klima lze přirovnat ke středomořskému jako je tomu například v Řecku. Léta zde budou suchá, teplá a s více jak 12 hodinami slunečního svitu. Naopak v zimě zde dost sprchne. beauteously Teploty se budou držet okolo 10°C nad nulou. Proto chcete-li na dovolenou do Monastiru, jednoznačně zvolte období duben až říjen, pro plážovou dovolenou pak červen až září.

Teploty po měsících

Přehled průměrných teplot dle měsících v roce.

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teploty vzduchu 17°C 18°C 20°C 22°C 25°C 28°C 33°C 32°C 30°C 27°C 24°C 20°C
Teploty vody 14°C 15°C 18°C 19°C 20°C 22°C 26°C 27°C 27°C 24°C 21°C 17°C
Denní svit 6 h 6 h 8 h 8 h 10 h 11 h 12 h 11 h 9 h 7 h 7 h 5 h

Teploty vzduchu Monastir

Nejteplejšími měsíci v roce jsou jednoznačně červenec a srpen. Maximální průměrné teploty dosahují 33°C. Ve výjimečných případech se může rtuť teploměru vyšplhat i k čtyřicítce. To je způsobeno občasným větrem, který zavane z pevniny a přinese s sebou tak pouštní teploty. Tato vedra zde však vydrží nanejvýš několik desítek minut a poté se teploty znovu ustálí na třiceti stupních. Vydáte-li se na dovolenou v červnu či září, zklamaní nebudete. Teploty průměrně dosahují 29-31°C a doba Slunce na obloze se přehoupne přes 11 hodin denně. Samozřejmostí je v letním období maximálně čistá obloha. Na nebi nenajdete jediný mráček. Letní počasí je velmi podobné počasí v Turecku.

Hotelové resorty v Tunisku
Hotelové resorty v Tunisku / Nanagyei, flickr.com

V zimně si Monastiru moc neužijete. Nejen že teploty spadají i pod 10°C, ale Slunce se na obloze objeví tak na 6 hodin a znovu zmizí. Celou dobu bude navíc pod mrakem s velkou pravděpodobností deště. Vyhněte se tak lednu, únoru a listopadu s prosincem.

Pokud budete chtít poznat místní prostředí místo pláží, je na čase vyrazit na dovolenou v březnu, dubnu, květnu nebo říjnu a listopadu. Teploty se pohybují okolo 23°C  a i se Sluníčkem to je lépe. Svítí 8 hodin denně a oblačnost ubývá.

Dovolená v oblasti Monastir je zábava. Ceny od 5.290 Kč

Teplota vody Monastir

Díky Středozemnímu moři zde nedochází k tak rychlému ohřevu vody jako v jiných oblastech severní Afriky. Přes zimu se teplota moře dostává i pod 20°C. S nástupem jara však deficit rychle dohání a pomalu se během dubna a května přehoupne přes 25°C. V červenci a srpnu se může dostat maximální teplota vody i na 29°C, což už je voda jako kafe.

Aktuální počasí Monastir

Předpověď počasí pro Monastir v následujícím týdnu.

[forecast location=“Monastir“ caption=“Aktuální předpověď počasí Monastir“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.