Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Počasí Sousse

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Počasí v Sousse je téměř identické s počasím, které panuje v Monastiru. Počasí Monastir naleznete v tomto odkazu. Jednoznačně však bude slunečné a velmi teplé.

Počasí Sousse Tunisko

Sousse díky poloze blízko Sahaře nabízí velmi horká léta. Tedy s teplotami okolo 35°C. Pravé tropické teploty však přicházejí až koncem května, spíše počátkem června. Do té doby počítejte s chladnějšími dny a stejně tak teplotou moře. Teplota vody se v Sousse začíná ohřívat s horkým červnem. Naopak po letních prázdninách si drží svou teplotu velmi dlouho. Letní měsíce jako je červenec, srpen a září nabízí více jak 12 hodin denního svitu s azurovým nebem a bezchybným počasím. Díky místnímu klimatu si dovolenou v Sousse užijete taktéž v květnu, červnu nebo i říjnu. Průměrné teploty v těchto měsících dosahují až třiceti stupňů Celsia.

Průměrné roční teploty

Tabulka teplot a dalších hodnot dle jednotlivých měsíců v průběhu roku.

Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teploty vzduchu 15°C 16°C 18°C 21°C 23°C 29°C 31°C 31°C 29°C 25°C 20°C 16°C
Teploty vody 15°C 15°C 15°C 16°C 19°C 21°C 25°C 25°C 24°C 22°C 20°C 17°C
Denní svit 5 h 6 h 7 h 5 h 10 h 11 h 12 h 11 h 12 h 7 h 6 h 5 h
Deštivé dny 13 9 9 7 5 3 1 2 5 7 10 13

V zimě se zde přes den moc neohřejete, rozhodně však budou teploty o několik desítek stupňů vyšší jak u nás v republice. Denní maximální teploty se v listopadu, prosinci, lednu a únoru pohybují okolo 20°C. Počítejte s možnými přeháňkami a silnějším větrem.

Teploty Sousse

Průměrné teploty vzduchu se po celý rok dostávají na hodnotu 25°C. V létě 35°C v zimě jen 18 – 20°C. Zajímavým obdobím je přelom května a června, kdy teploty prudce stoupají z průměrných dvaceti pěti na třicet stupňů Celsia.

Písečná pláž
Píšek a loď / .::MAEDios, flickr.com

Pokud se zaměříme na teplotu moře, tak mohu většinu ubezpečit, že zima Vám ve vodě nebude. Maximální teploty vody se v létě přibližují k 26°C, které se postupem příchodu zimy dostávají až na 15°C. V prosinci se tedy rozhodně nevykoupete, pokud nepatříte k otužilcům. Teplota vody přetne hranici 20 stupňů teprve na přelomu dubna a května. Proto se návštěva Sousse doporučuje až od půli května, nejlépe začátku června.

Aktuální počasí Sousse Tunisko

Letíte na dovolenou a chcete znát počasí v příštích dnech? Máme pro Vás aktuální předpověď počasí pro příštích 7 dní. Podívejte se také na počasí v Řecku nebo v Bulharsku.

[forecast location=“Sousse, Tunisia“ caption=“Aktuální předpověď počasí Sousse“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *