Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Rady na cestu do Tuniska

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Rady na cestu před Vaší dovolenou v Tunisku

Vízum Tunisko

Pokud plánujete navštívit tuto zemi s cestovní kanceláří, buďte v klidu. Turisté navštěvující Tunisko v rámci zájezdů nemusí mít vstupní víza. Ke vstupu Vám postačí klasický doklad o tom, že jste členem zájezdu – v drtivé většině jsou celníci předem informování o příletu letadla a žádná kontrola se konat nebude. Turisté na toto povolení však nesmí během svého pobytu opustit území Tuniska.

Individuální cestovatelé do Tuniska si musí vyřídit vstupní povolení. To se vydává na velvyslanectví Tuniska v Praze.

Elektrické zásuvky v Tunisku

Pokud Vás zajímá jaké jsou v Tunisku elektrické zásuvky, tak Vás uspokojím, že naprosto stejné jako v České republice. Napětí zásuvek je klasicky 230 V a 50 Hz. Při cestě do Tuniska tak nebudete potřebovat žádný adaptér do zásuvky. Na hotelovém pokoji naleznete vždy několik zásuvek pro vaše telefony a počítače.

All Inclusive večeře
All Inclusive večeře / sergio_conda, flickr.com

Posun času v Tunisku

Turecko se nachází v časovém pásmu + 1 UTC. Tedy Tunisko se nachází ve stejném časovém pásmu jako ČR. Ovšem Tunisko nezavádí letní posun času. To znamená, že oproti našemu času v České republice si posuneme hodinky o 1 hodinu vpřed!

Střevní potíže

Kterýkoliv evropan, který přiletí do Tuniska strávit svoji dovolenou, je náchylný na průjem. Střevní potíže nejsou nijak neobvyklé, mohou se dostavit u každého z nás, jejich průběh je individuální a záleží na mnoha faktorech. Samozřejmě se jim dá předejít a když už se dostaví, tak zaberou léky. Přečtěte si o pitné vodě a střevních potížích více…

 

Dovolená v Tunisku levně – přejít na seznam zájezdů s těmi nejnižšími cenami

 

Bezpečnost v Tunisku

Ať už jste slyšeli o bezpečnosti v Tunisku cokoli, mohu Vás ujistit, že Tunisko nijak nevybočuje z řady a je naprosto bezpečnou zemí pro turisty, tak jako například Turecko. Drobná kriminalita je samozřejmě i zde, ovšem okrádání turistů je spíše vzácností. Na doporučení Ministerstva zahraničních věcí ČR se v zájmu vlastní bezpečnosti vyhýbejte hromadným shromážděním. Podrobně informace si přečtěte na stránce Tunisko – bezpečnost.

Na co nezapomenout bezprostředně po příjezdu

Sepsal jsem pro Vás základní věci, které byste bezprostředně po Vašem příjezdu na dovolenou do Tuniska neměli opomenout. Všem doporučuji prohlédnout hotelový pokoj a všechny nedostatky neprodleně nahlásit. Na co si dát pozor, jak se v takové situace zachovat, to vše jsem rozepsal na stránce Po příjezdu do Tuniska.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *