Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Tunisko Skanes

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Úvod k destinaci Skanes

Skanes, to je synonymum pro Robbah krásné hotely a velmi oblíbenou rekreační oblast ve středním Tunisku. Budete-li Skanes hledat na mapě Tuniska, tak pravděpodobně nic nenajdete. To proto, že to není typické letovisko, ale celá Sendhwa velká rekreační zóna. Skanes není žádné město a ani nemá stálé obyvatele. Za to nabízí application site de rencontre gay dlouhé a široké písečné pláže, které jsou na mnohých místech rozšířeny ještě o pás písečných dun.

Oblast Skanes, Tunisko

Oblast Skanes se rozprostírá mezi tuniskými letovisky Monastir (který je odsud směrem na jihovýchod) a Sousse (ten leží severně od Skanes). Oblast je tvořena hotelovým resorty. Ty se táhnou podél pobřeží a plynule přechází v letovisko Monastir. Nicméně si to nepředstavujte jako hotelovou zástavbu na španělském pobřeží, v bulharském letovisku Zlaté Písky nebo v turecké Antalyi. Žádná nevkusná zástavba, žádný hotel na hotelu.

 

Dovolená ve Skannes, 4* hotel u pláže, 8 dní, All Inclusive – 6 530 Kč

 

Místní hotely mají kolem sebe hodně prostoru, většinou jsou kolem nich velké zavlažované zahrady, ve kterých jsou sladkovodní bazény. Navíc většina staveb není vysoká, ba naopak, často se taky setkáte s tím, že hotel má hlavní budovu a potom mnoho bungalovů rozmístěných v zavlažované zahradě.

Ostatně to, jak to ve Skanes opravdu vypadá, dostatečně přiblíží těm, co s Tuniskem ještě zkušenosti nemají, satelitní snímky. Viz. mapa, která je přiložená dole na této stránce.

Letní pláž skannes
<strong>čisté moře ve Skannes</strong><br /> <span style="font-size: 12px;">zdroj: freedigitalphotos.net</span>

Doprava do Skanes

Od Skanes to není vůbec daleko k mezinárodnímu letišti Monastir. Letiště Monastir odbavuje velkou část charterových letů, které s Evropany míří do středního Tuniska. Transfer z letiště do jednoho z hotelů ve Skanes je proto opravdu velmi krátký. Mohlo by se zdát, že krátký transfer bude však i znamenat zvýšený hluk v oblasti. Není tomu tak, alespoň v době, kdy jsem ve Skanes byl já, v červnu, čili v hlavní sezóně, letadla vůbec slyšet nebyla. Ostatně nejde o žádné tuniské Heathrow, provoz tu ani v létě není veliký.

Koupání a pláže ve Skanes

Ve Skanes je jedna dlouhá pláž písečná pláž, po které lze dojít až do sousedního Monastiru. Na druhou stranu směrem k Sousse je to obtížnější, pláž je tu přerušena řekou, která se zde vlévá do Hammamatského zálivu Středozemního moře. Hotelovým hostům jsou k dispozici jak lehátka, tak slunečníky. Pláž má pozvolný vstup do moře, je proto ideální i pro rodiny s těmi nejmenšími dětmi. Ty se dopoledne vyřádí na brouzdalištích i hotelových bazénu a odpoledne postaví hrad z písku ještě před tím, než přijde večerní příliv.

Dovolená Skanes, pro koho je?

Skanes jednoznačně nadchne všechny ty, kteří jedou především za ničím nerušeným odpočinkem k moři. Zázemí místních hotelů nabízí vše, co během dovolené můžete potřebovat. Pozor ale na to, že žádné obchody nebo restaurace tu mimo hotely nenajdete. Zkrátka, jak jsem psal už v úvodu, Skanes není žádné město. I to je důvod, proč cestovky do Skanes nabízí především All Inclusive zájezdy.Je to takový typ dovolené, který je typický pro Egypt, například pro letovisko Taba nebo Marsa Alam, i to v podstatě žádná města nejsou, pouze jednotlivé hotely.

Pláže v Tunisku
Pláže v Tunisku / Samuel Negredo, flick.com

Co ve Skannes?

Krom koupání v bazénech v moří, opalování se na krásných písečných plážích, toho přímo ve Skannes moc k dělání není. Je to ideální místo na opravdový odpočinek. Během vaší dovolené doporučuji vyrazit se podívat a prohlédnout si nedaleký Monastir a Sousse. Nejjednodušeji tam dojedete taxíkem, a co navíc, vyjde to velmi levně, jedna cesta stojí pár tuniských dinárů.

Aktuální počasí v Skanes

Vše o aktuálním počasí ve Skannes, popis místního podnebí v jednotlivých letních měsících (červen, červenec, srpen, září a říjen) včetně aktuálních teplot vzduchu, teplot moře a předpovědi na následujících 7 dní najdete na Počasí Skanes.

[forecast location=“Monastir“ caption=“Aktuální předpověď počasí pro letovisko Skanes, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]

Mapa Skanes, Tunisko

Oblast leží ve středním Tunisku, přibližně na 36. severní rovnoběžce u turisticky velmi oblíbeného Hamametského zálivu.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.