Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

http://lebonheurenmarche.fr/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http://lebonheurenmarche.fr/sexe-3-raisons-daimer-ca/ 🇹🇳 Tunisko / Tunis Tunisko

Tunis Tunisko

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Tunis – hlavní město Tuniska

Kayalpattinam Tunis je hlavním a zároveň největším městem Tuniska. Pro Vaši představu, žije zde 730 000 lidí. Někdy se také můžete setkat s názvem Túnis (=Tunis), rozhodně si ale nepleťte název tohoto města s názvem země – Tuniska. Tunis leží v severovýchodním koutě země u pobřeží Středozemního moře.

Ačkoliv město leží u moře a jeho průměrná nadmořská výška činí 3 m.n.m., jeho centrum přímo u moře není. Město je doslova obklopeno třemi velkými jezery – Lac de Tunis, Sabkhet Sijoumi a Sabkhet Arina. Pro lepší představu připojuji na konec této stránky mapu Tunisu a jeho okolí.

 

Tunisko – sluníčko, pláže a pohoda. Máme ty nejlevnější nabídky, ZDE

 

Tunis a mé dojmy

Město je možné rozdělit do tří diametrálně odlišných částí. První je staré centrum, tzv. medina. Hned u mediny jsou starověké čtvrtě, na které navazují rozlehlé novodobé čtvrtě, které se táhnou až k moři a k přístavu.

Medina

Medinu v Tunisku najdete v každém historicky významnějším městě, setkáte se s ní například i v letoviscích Hamammet, Sousse nebo Monastir. Medina představuje v současné době historické centrum, které bylo obehnáno hradbami. Ty jsou na mnoha místech k vidění i dnes. Medina Tunisu byla založena až v 8. století našeho letopočtu, ačkoli Kartágo, které dnes představuje vůbec historicky nejstarší a nejbohatší čtvrť Tunisu, bylo založeno mnohem dříve, v roce 814 př.n.l. V medině najdete mnoho mešit. Jsou pro ni typické užší ulice, které jsou plné domorodých obchodníků.

Novodobé čtvrti

Za starými hradbami je o poznání více prostoru. Město je na Tunisko poměrně čisté, zavlažované, a proto i více zelené. Na ulicích je poměrně rušno, ale schovat se můžete do některého z parků. Celkově byla místní architektura výrazně ovlivněna francouzským stylem, a to včetně vzpomínaných zahrad.

 

Tunisko – sluníčko, pláže a pohoda. Máme ty nejlevnější nabídky, ZDE

 

Ruiny - Kartágo
<strong>Ruiny – Kartágo</strong><br /> <span style="font-size: 12px;">autor: Patrick Verdier/wiki</span>

Kartágo

Vynecháte-li během své dovolené v Tunisku návštěvu Tunisu, navštivte alespoň Kartágo. Kartágo je jednou z okrajových čtvrtí města a leží přímo u moře. Kartágo bylo založeno Féničany už v roce 814 př.n.l., je to tedy vůbec jedno z nejstarších měst. Ruiny Kartága se dochovaly dodnes a jsou vyhledávaným výletním místem. Více o Kartágu…

Výlety do Tunisu

Do Tunisu cestovky z přímořských letovisek pořádají fakultativní výlety. Ty většinou zahrnují, jak návštěvu Tunisu, tak samotného Kartága.

Tunis – mapa Tuniska

Na mapě je centrum hlavního města Tuniska vyznačeno červeným špendlíkem, hned vedle antického města Kartágo.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.