Turecko Alanya

Úvod k destinaci Alanya

Alanya bezesporu patří k těm nejoblíbenějším a nejznámějším turistickým cílům v Turecku. Je to město ležící na pobřeží Středozemního moře a představuje východní hranici tzv. Turecké Riviéry. Alanya má cca 95 tisíc obyvatel. Na české poměrně je to poměrně mnoho, na to že se jedná o dovolenkovou destinaci. Ale nelekejte se, Alanya si oproti jiným přímořským městům zachovala ráz typického tureckého města. A to je její největší přednost.

http://delab.it/?direktor=incontri-di-sesso-agropoli&6d0=6c Alanya je charakteristická svým hradem, který je umístěn vysoko nad pobřežím a rozděluje tak  dvě místní hlavní pláže. Rozhodně stojí za navštívení, už kvůli výhledu. Ale pozor, je opravdu vysoko, pěšky je to výlet na celý den.

alanya
conocer mujeres whatsapp Alanya – pohled z hradu
autor: Ozgurmulazimoglu/wiki

Alanya není to samé jako Antalya, která je také známou letní destinací a ve které se nachází hlavní letiště pro celou oblast Turecké Riviéry.

Pláže v Alanyi

http://glassmusic.org/?molodoypidaras=rencontre-femme-de-france&d23=7d Přímo v Alanyi se nacházejí dvě pláže. Obě dvě Kleopatřiny pláže (západní a východní) jsou orientované po celé své délce směrem na jih a omývané otevřeným Středozemním mořem.  Kleopatřina pláž, která je cca 3 km dlouhá získala ocenění EU za spokojenost návštěvníků. Obě pláže jsou písečné, široké a s pozvolným vstupem do moře.

 

Dovolená v malebné Alanyi? Aktuálně nejlevnější nabídky ZDE!

 

Dovolená v Alanyi

Alanya nabízí opravdu mnoho, a proto zde bezesporu prožijete krásnou dovolenou. Ano, samozřejmě to do jisté míry závisí na konkrétním hotelu, který si vyberete. Proto Vám před samotnou rezervací doporučuji vyhledat a přečíst si o hotelu recenze. Počítejte s tím, že je to větší letovisko. Svým rázem srovnatelné s Antalyí nebo některými bulharskými destinacemi jako je například letovisko Slunečné pobřeží, případně Zlaté Písky. Čím blíže ke městu budete ubytováni, tím bude pobřeží lemovat více hotelů a potažmo bude i více lidí na pláži.

Centrum letoviska Vás okouzlí svoji tradiční tureckou atmosférou a místní přístav i hrad se Vám vryje do paměti. Zkrátka letovisko se vším všudy.

Aktuální počasí

Před Vaší dovolenou si zjistěte vše o podnebí a aktuálním počasí v Alanyi, ať víte, co vás bude čekat.

[forecast location=“Alanya, Turkey“ caption=“Aktuální předpověď počasí Alanya“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span class=“red“>%%high%%°</span>/ <span class=“blue“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Mapa Alanya

Podívejte se na okolí v této destinaci. Lokalita Vás doslova nadchne.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *