Turecko Antalya

Úvod k destinaci Antalya

bloody Antalya se nepochybně řadí k nejnavštěvovanějším místům Turecka. Je to cca 2 milionové město a svým charakterem a polohou přímo u Středozemního moře představuje srdce oblasti zvané Turecká Riviéra. Tak jako letovisko Kemer, i Antalyi obklopují mohutné hory pohoří Taurus a dotvářejí tak její jedinečný vzhled. http://framatech.fr/?yspex=femme-recherche-homme-%C3%A0-niort&902=9e Je to velmi turisticky oblíbená destinace, především kvůli svým dlouhým plážím, ale také proto, že je dobrým východiskem pro výlety k okolním památkám.

Nelekejte se, že se na naše poměry jedná o poměrně lidnaté město. Rekreační resorty se nacházejí především přímo u dlo Hanzhong uhých zlatavých pláží ležících východně i západně od centra Antalye.

 

Užijte si léto v Turecku! Vybrali jsme ty nejlevnější nabídky!

 

Letecky trvá cesta z Prahy do Antalye 3 hodiny, letiště se nachází přímo ve městě, a proto následná cesta autobusem do hotelu bude krátká v porovnání s jinými destinacemi v okolí, např. Side nebo 90 km východně vzdálená Alanya.

Pláže v Antalyi

V Antalyi uvidíte i překrásné vodopády
V Antalyi uvidíte i překrásné vodopády
autor: Saffron Blaze/wiki

Všechny pláže jsou dlouhé táhnoucí se daleko na obzor. Jsou jemně písčité, a proto vhodné pro rodiny s malými dětmi. Všechny jsou situované směrem na jih, což je ideální pro ty, kteří nejen že chtějí relaxovat, ale také se nádherně opálit.

Od května do října je teplota moře ideální. Moře je vyhřáté středomořským sluníčkem v pravých letních měsících často tak, že ani pořádně v horkých dnes neosvěží.

V Antalyi se nachází dvě hlavní pláže a několik dalších, menších, převáženě soukromých. Všechny jsou opravdu čisté. Ta známější pláž, pláž Konyaalti, je situována západně od centra Antalya, leží blízko města a právě u ní se nachází nejvíce ubytovacích zařízení. Je lemována hezkým zeleným parkem, kde se můžete schovat před ostrým poledním sluníčkem. Druhou pláží je pláž Lara. Ta leží východním směrem, cca 10 km od města. Soukromé pláže, tedy ty, kam se za vstup platí malý poplatek, jsou většinou situovány pod útesy a v hlavní turistické sezóně nabízejí více klidu, pohody a soukromí.

A jak je to s lehátky a slunečníky?

Těch je na plážích v Antalyi dostatek, ale jsou za poplatek. Ten se pohybuje od 2 do 6 tureckých lir za den. Nic si kupovat samozřejmě nemusíte k tomu, abyste strávili pěkný den u moře. Záleží pouze na Vás.

Dovolená v Antalyi

 

Na dovolenou do prosluněné Antalye? Máme ty nejlevnější nabídky!

 

Aktuální počasí v Antalyi

Před dovolenou si zjistěte vše o podnebí a aktuálním počasí v Antalyi, které můžete očekávat.

Mapa Antalya

Podívejte se jak vypadá toto letoviska z ptačí perspektivy. V oblasti Antalye naleznete spoustu další letovisek, o kterých si u nás můžete přečíst.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *