Dovolená v Turecku a bezpečnost v roce 2018

Bezpečnost 2017Turecko aktuálněTurecko v médiích

Téma „bezpečnost“ je mezi cestovateli prahnoucími po levné dovolené v Turecku velmi často skloňováno. Není divu, v minulých letech média příliš pozitivní informace o Turecku nešířila a proto mohli cestovatelé nabýt dojmu, že se nejedná o bezpečnou zemi. Opak je pravdou. Více v tomto článku.

Bezpečnost 2018

Letošní rok (2017) je prozatím velmi klidný bez náznaků jakékoliv hrozby a proto jsou očekávání z řad cestovatelů obrovská. Turecko zdá se znovu zaujme přední pozice v seznamu nejnavštěvovanějších zemí z hlediska letní dovolené. okey-doke Bezpečnost je dobrá, pro turisty bez hrozeb.

Společně s tím se však také pojí vichy femmes libres cena zájezdů do Turecka – predikce cen zde >>

Turecko aktuálně

Aktuální bezpečnost v Turecku sleduje a monitoruje České velvyslanectví v Turecku, které o aktuální bezpečnostní situaci informuje prostřednictvím stránek Ministerstva zahraničí ČR v sekci Bezpečnostní upozornění. Zde naleznete vždy aktuální a reálné hrozby.

Turecko v médiích

Do médií se dostane vždy jen polovina informací, ta která šokuje a děsí. Proto bývají informace k bezpečnosti většinou zkreslené.

A i kdyby se znovu něco dělo, tak je Turecko zhruba 10x větší než Česká republika a proto, vznikne–li nějaký konflikt ať už s uprchlíky ze Sýrie či teroristy, v žádném případě neovlivní běh turismu v lokalitách Turecké a Egejské riviéry. I samotný Istanbul je od těchto letovisek vzdáledfný přes 500 km vzdušnou čarou.

Proto média berte s nadhledem a raději se informujte o doporučení pro cestovatele z hlediska bezpečnosti v Turecku přímo na stránkách Ministerstva zahraničí ČR.

Komentáře

11 komentářů: „Dovolená v Turecku a bezpečnost v roce 2018“

 1. Standa Gruber avatar
  Standa Gruber

  Dobrý den je potřeba povolenka k lovu ryb v turecku oblast Antalya díky za info

 2. Irena avatar
  Irena

  Je mozne si vzit do turecka na dovolenou sportovni doplnkovou vyzivu,protein,bcaa,a je mozne v hotelu si brat ze snidane obedu a vexere do tasky nejake jidlo sebou na pokoj kdyz budu mit all inclusiv,pausy mezi obedem a veceri jsou velke

 3. Kristýna avatar
  Kristýna

  Dobrý den, v srpnu letíme na dovolenou na Kemer…je tam bezpečno nebo ne?

 4. Mia avatar
  Mia

  Zdravím,
  mám odletět v červnu s kamarádkou na dovolenou do Turecka. Přesně zhruba 3 Km od centra města Side.
  Bude to tam bezpečné? Přeci jen mám strach.
  Děkuji za odpověď.

 5. Roman Zvěřina avatar
  Roman Zvěřina

  Dobrý den.letime se ženou do Istanbulu užít si staré město a památky na konci dubna. Situace už je doufám klidná a nic nehrozí? Je třeba si dat na nějaká místa pozor. Či někam nezabloudit po setmění.

 6. Jana avatar
  Jana

  Dobrý den,
  hodí se pro dospělé i pro děti před cestou do Turecka podstoupit nějaká očkování?
  Děkuji.

  1. David avatar
   David

   Dobrý den Jano, není potřeba mít speciální očkování do Turecka. Postačí ta očkování, která jsou vhodná pro pobyt v Česku.

 7. Ela avatar
  Ela

  Ahoj ráda bych navštívila Istambul leden/únor 2018 je tam bezpečno? a co doporučujete vidět?

  1. David avatar
   David

   Aktuální bezpečnost je v Turecku stabilní, velká rizika nehrozí.
   V Istanbulu to budou určitě hlavní mešity, ale líbila se mi i procházka od Taksimu ulicí Istiklal Caddesi, kterou jsme pomalu došli až do starého centra k zmiňovaným mešitám a Velkému bazaru.

 8. petra avatar
  petra

  dobry den mam jet z dětmi v cervnu na dovolenou do turecka.mam se prosim nejak obavat nejakeho nebezpečí.nebo na letisti v turecku.nevim jaka je tam aktualni situace.dekuji petra

  1. David avatar
   David

   Dobrý den, v posledních týdnech není žádný důvod k obavám a pevně věřím, že tomu tak po celou sezónu 2017/2018 zůstane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *