Ceny v Turecku, ceny potravin

Obecně platí, že hombres solteros millonarios Turecko je velmi laciná země. Ceny v Turecku korespondují s výší průměrné turecké měsíční mzdy, a proto jsou turecké ceny pro Čechy relativně příznivé. Nižší ceny se odrážejí téměř ve všech ohledech, v cenách potravin, v cenách za ubytování, v cenách za vstupy, restaurace apod.

Turecko je levné

Turecko je na naše středoevropské poměry veliká země, není možné říci, že ceny jsou všude stejné. Lze říct ale jedno. femme recherche homme à le petit quevilly Je tu levně, v drtivé většině případů levněji než například na nedalekých řeckých ostrovech v Egejském moři.

 

Vyrazte letos na dovolenou do Turecka, máme nejlepší ceny!

 

Počítejte s tím, že v každém koutě Turecka je cenová situace trochu jiná. Obecně platí, že čím východněji a čím více ve vnitrozemí jste, tím budou ceny nižší. Naopak velká města jsou dražší (Istanbul, Ankara, Antalya, Bodrum a další). Tyto informace se hodí pro individuální cestovatele, kteří cestují napříč Tureckem na vlastní pěst. Ale většinu z nás bude zajímat především cenová situace v přímořských letoviscích. I ty lze zařadit po bok velkých tureckých měst a zcela pochopitelně patří k nejdražším místům v Turecku.

Ale ani oblíbená letoviska nelze všechny hodit do jednoho pytle. Některá jsou levnější, některá naopak luxusnější a tím pádem i dražší. Mezi nejdražší lokality nepochybně patří luxusnější Belek, ale také oblíbené letovisko Marmaris nebo Kemer.

Ceny potravin

Do Turecka se velmi často jezdí na zájezdy s plnou penzí nebo All Inclusive stravováním. Potom se Vás tyto ceny vůbec netýkají. I přesto je považuju za základní informace o Turecku, a tak nesmí chybět. ibias conocer mujeres solteras Tyto částky byste za potraviny zaplatili na pobřeží v některém z tureckých letovisek…

alanya
Pohled na nádherné letovisko Alanya
autor: Ozgurmulazimoglu/wiki

Ceny jsou v českých korunách, nicméně v Turecku budete platit tureckou lirou, případně eurem nebo dolarem. Více o turecké měně zde.

  • chléb – veka za 8 Kč
  • 1 litr mléka za 30 Kč
  • máslo (250 g) za 17 Kč
  • rajčata (1 kg) za 24 Kč
  • balená vova (1,5 l) za 12 Kč
  • pivo (0,5 l) za 23 Kč
  • grilované kuře za 115 Kč
  • kebab do ruky od 40 Kč
  • zmrzlina za 15 Kč

 

Turecké restaurace

I ceny v restauracích jsou v letoviscích srovnatelné s těmi českými. Existuje tu ale jeden velký rozdíl, který mile překvapí. V Turecku je běžné, že k jídlu automaticky dostanete vodu. Pokud si tedy neobjednáte žádné pití, číšník Vám přinese běžnou neperlivou vodu ve džbánku, která je zdarma. Naneštěstí toto pravidlo v oblíbených letoviscích přestává platit a pokud v restauraci na některé z hlavních turistických promenád požádáte o vodu k jídlu, číčník Vám ji rád přinese, ale už nebude ve džbánku, nýbrž balená. Tu samozřejmě zaplatíte.

Ale těmto restauracím, které jsou zaměřeny vysloveně na turisty, se dá vyhnout. Např. v Alanyi, Antalyi nebo Bodrumu stačí udělat pár kroků, do některé z měststkých čtvrtí, kde pravé turecké restaurace najdete.

Ceny vstupného

Uvádím (orientační) ceny vstupného do turistiky atraktivních míst Turecka. Ceny se mohly změnit. Nejdražší jsou vstupy do starých antických památek. Pokud jste studenti, nepočítejte s žádnou slevou jako jinde v Evropě. Všichni platí jednotnou cenu…

 

V Turecku je teplo, hezky a levně. Nejlevnější zájezdy jsou ZDE

 

Ceny ubytování, ceny dovolených a zájezdů

Dovolená v Turecku patří k těm levnějším, cenově je srovnatelná s dovolenou v Tunisku. Mezi nejdražší místa patří letovisko Belek a Marmaris. Pokud ale destinaci budete vybírat dle nejnižší ceny, budete mít široký výběr. Nejlevněji pořídíte zájezd v last minute nabídce před začátkem hlavní sezóny nebo po jejím skončení. Tj. v dubnu nebo v říjnu. V říjnu je moře na Turecké riviéře po horkém létě stále teplé. V takových termínech lze najít týdenní leteckou All Inclusive dovolenou již za 6 000 Kč. Koukněte se na přehled těch aktuálně nejlevnějších zájezdů.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *