Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Efesos Turecko

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Město Efesos, správně turecky pouze Efes, patřilo za doby antické řeské říše k nejvýznamnějším místům v celé oblasti poloostrava Malá Asie. Nacházelo se v oblasti Egejské riviéry přímo u pobřeží Egejského moře, dnes cca 50 kilometrů jižním směrem od tureckého města Izmir a Cesme. Zároveň leží pouhých 150 kilometrů od turisticky oblíbené destinaci Bodrumu.

Pokud budete trávit Vaši příští dovolenou právě zde nebo v jakýchkoliv jiných částech Egejské riviéry, tak neváhejte využít možnosti toto antické místo navštívit. Vincennes Efesos, respektive místní Artemidin palác totiž patřil mezi 7 divů světa.

Zbytky města jsou staré více jak 3 000 let

I pouhé části dochovaných budov, Vám ukáží, jak velkolepé dílo toto na svou dobu bylo. Szarvas Efesos je dnes vůbec nejdochovalejším antickým městem vůbec, které můžete ve Středozemí navštívit a na chvíli tak vstoupit do všudypřítomné starověké atmosféry.

Nezjnámnějším místem je již výše avizovaný Faches-Thumesnil Artemidin palác. Ten byl v Efesu vybudován kolem roku 550 př.n.l. Palác byl podepřen celkem 125 18 metrů vysokými sloupy jónského stylu. Z nich se bohužel dochoval pouze jediný.

Do města Efesos se dobře dostanete z Egejské riviéry

Druhým úžasným architektonickým a hlavně konstrukčním unikátem je stavba místního divadla. Divadlo v Efesu působí velkolepým dojmem a byly schopné pojmout až 50 000 diváků. I tento fakt vypovídá o tom, jak doopravdy byl ve své době Efesos důležitým velkoměstem. Stavba byla využívána pro velkolepá divadelní představení, která se odehrávala pod širým nebem. Později, za dob Římské říše, se z něho stala gladiátorská aréna.

Na výlet do Efesu si vyhraďte celý den. Vyražte v momentě, kdy Vás lebedění u moře začne nudit nebo když bude předpověď deště. Deště se ale nelekejte. V létě v Turecku prší max. jednou měsíčně, jak se ostatně můžete přesvědčit v aktuální předpovědi počasí pro Bodrum.

Kam dál? Přečtěte si také o Arabských Emirátech, dovolené v Tunisku či řeckých ostrovech.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.