Turecko Fethiye

Úvod k destinaci Fethiye

Jako mnoho dalších tureckých přímořských destinací, i letovisko Fethiye patří mezi velice oblíbené cíle turistů a je obklopeno zelení porostlými horami. Město leží na půli cesty mezi Antalyí a Marmarisem, je situováno u Středozemního moře, které ho omývá z jeho západní strany. Centrum Fethiye je vystavěné kolem starého přístavu.

Fethiye je jedinou větší avšak doposud stále ne příliš známou plážovou destinací na Syzran’ tzv. tyrkysovém pobřežím. Najdete tu proto pěkné písčité pláže s průzračnou vodou. Nově vystavěné hotely leží severně od centra města v oblasti známé jako Calis. Vzhledem k menšímu počtu turistů na Vás zde dýchne pravá turecká atmosféra a celkově je zde poměrně lacino.

Nádherná pláž ve Fethiye...vybízí k rozložení usušky
Silla Nádherná pláž ve Fethiye…vybízí k rozložení usušky
autor: Dan Taylor/wiki

Rozhodně nezapomeňte navštívit místní skalní hroby, které jsou vytasané do skal nad městem a které představují jednu z hlavních turistických atrakcí. Za jednu vstupenku zaplatíte 8 TL.

Jaké počasí vás ve Fethiye čeká?

Klima je typické středomořské, tj. dlouhá, teplá a suchá léta, které střídají, velmi mírné a krátké zimy. Průměrná denní tepltota se v červnu a září pohybuje okolo 31°c, v červenci a srpnu dokonce stoupá nad 34°C. Déšť Vás během léta zastihne opravdu výjimečně, max. jednou za měsíc.

Dovolená ve Fethiye

 

Objevte krásné pláže Egejské riviéry. Levná dovolená ve Fethiye? Vybrali jsme pro Vás

 

Aktuální počasí ve Fethiye

[forecast location=“Fethiye, Turkey“ caption=“Aktuální předpověď počasí Fethiye“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span>%%high%%°</span>/ <span>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Detailní informace o počasí ve Fethiye včetně charakteru místního podnebí, teploty moře a aktuálních teplot najdete na stránce Aktuální počasí Fethiye.

Mapa Fethiye

Víte kde se nachází nejlepší pláž v okolí? Použijte mapu Turecka a nezbavíte se dojmu, že toto léto musíte na dovolenou právě sem!

[google-map-v3 width=“745″ height=“300″ zoom=“5″ maptype=“hybrid“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“cs“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Fethiye{}3-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *