Turecko Icmeler

Úvod k letovisku Icmeler

Icmeler je menší letovisko v jihozápadním cípu Turecka. Leží v Muglanské provincii a geograficky spadá do tzv. Egejské riviéry. V Turecku jsou dvě tvz. riviéry, známější je Turecká riviéra na jihu Turecka, nicméně i Egejská riviéra má své kouzlo. Většina letovisek na Turecké riviéře je turisty hojně navštěvovaná a celé prostředí bych přirovnal k bulharským plážím. Oproti tomu Egejské riviéra je klidnější, a svým vzhledem podobná Řecku a řeckým plážím. Ostatně i geograficky je to do Řecka opravdu kousek, z Icmeleru je nejblíž známý řecký ostrov Rhodos.

 

Icmeler, Turecko – 8 denní letecký zájezd za 5.227 Kč, detail zájezdu

 

Oblast Icmeler, Turecko

Icmeler leží kousek od známého letoviska Marmaris. Obě letoviska jsou od sebe vzdálená necelých 9 km a leží ve stejném zálivu. Icmeler je takovou klidnější a pohodovější variantou oproti Marmarisu, který je turisticky hojně vyhledávaný a tomu samozřejmě odpovídají i ceny.

icmeler
http://bossons-fute.fr/?fimerois=rencontre-assyriologique-internationale-leiden-2012&eeb=ae Icmeler – panorama
autor: Przemysław Jahr/wiki

Letovisko je zasazené do borovicových hájů, které dotvářejí jedinečnou kulisu. Ve městečku je široká nabídka kaváren a restaurací. Je tu i malé nákupní centrum, ve kterém nakoupíte vše, co bude potřeba. Pravidelně se tu konají i pouliční trhy, které nabízejí tradiční turecké zboží. Připravte se, že cenu si budete muset vybojovat. Smlouvaní je v Turecku na denním pořádku.

Pláže v letovisku Icmeler

V Icmeleru je pláž písečná až jemně oblázková. I ráz místních pláží bych přirovnal k těm, které mnoho z Vás zná z dovolené z Řecka. Pláž je příjemná, dají se najít i klidná místa podél pobřeží. Na pláži je možnost zapůjčení lehátek a slunečníků a jakmile Vás opalování omrzí, můžete vyzkoušet jeden z adrenalinovějších zážitků, nabídka vodních sportů je široká.

Dovolená v letovisku Icmeler

Dovolená v letovisku Icmeler je klidná a zaručeně si tu odpočinete. V noci Vás nebude rušit hluk z ulic nebo nočních klubů. Jen chci upozornit, že mnoho cestovních kanceláří pod označením „Marmaris“ nabízí zájezdy nejen do Marmarisu, ale právě i Icmeleru a Akayka. Pozor na to, pokud opravdu chcete jet na dovolenou do konkrétní letoviska, nenechte se uvést v omyl, ať potom nejste zklamaní.

 

Icmeler, Turecko – 8 denní letecký zájezd za 5.227 Kč, detail zájezdu ZDE

 

Počasí v letovisku Icmeler

Vše o počasí v Icmeler, o aktuální předpovědi počasí, o teplotě moře a teplotách vzduchu se dozvíte na stránce počasí Icmeler. Tam si můžete vybrat termín vaší dovolené podle průměrných teplot v jednotlivých měsících…duben, květen, červen, červenec, srpen, září a říjen.

Mapa Turecko – Icmeler

Podívejte se na mapu Turecka, kde přesně leží Icmeler – po pravé straně této stránky.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *