Turecko Konakli

Úvod k destinaci Konakli

Konakli je krásné letovisko při pobřeží Středozemního moře na jihu Turecka vzdálené necelých 14 kilometrů na západ od známnější turecké destinace – Alanya. Svoji atmosférou se zcela jistě řadí mezi klidnější a menší letoviska Turecké riviéry.

Jeho poloha je ideální k návtěvě strarého centra Alanye, kam nejsnadněji dojedete autobusem. Budete-li mít chuť si alespoň jeden den odpočinout od slunění na pláži, tak stojí za to navštívit starobylý hrad. Ten leží právě v již výše zmiňované Alanyi na kopci přímo u pobřeží moře, a je tak z něho opradvu nádherný výhled do celého okolí.

Konakli je malé městečko. I jeho centrum stojí za navštívení. Svoji procházku můžete zakončit v jedné z mnoha místních restaurací nebo taveren.

konakli
http://lun-deux.fr/jk Dívka na pláži v Konakli
zdroj: freedigitalphotos.net

Pláž v Konakli

Místní pláž dosahuje úctyhodné délky 10 kilometrů. Je písčitá, místy jemně oblázková a má pozvolný vstup do moře. Pokud se rozhodnete jet právě do Konakli, velmi pravděpodobně budete ubytováni v hotelu, který bude přímo u pláže. Koupání v moři budete tak moci několikrát denně střídat s koupáním v hotelovém bazénu a přitom nachodíte pouhých pár metrů.

Dovolená v Konakli

Protože je tato oblast opravdu blízko větší Alanyi, často cestovní kanceláře nabízejí místní hotely v rámci oblasti Alanya.

 

Dovolená v Konakli s 30% slevou. Máme ty nejlevnější nabídky!

 

Tak pozor na to. Přesně si předem zjistěte polohu Vašeho hotelu. A to jak v případě, že chcete jet přímo do Konakli, tak i v případě, že Vaším přáním je Alanya. Předejte tak zbytečnému rozčarování po příjezdu na místo.

Aktuální počasí Konakli

Charakter zdejšího počasí je stejný jako v sousední Alanyi, přečtěte si o jejím podnebí a počasí více, ať víte na co se připravit během termínu Vaší dovolené.

[forecast location=“Alanya, Turkey“ caption=“Aktuální předpověď počasí Konakli“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow=‘%%high%%°/ %%low%%°‚ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Mapa Konakli

Neznáte tuto destinaci? Nevadí, u vody je krásně a díky mapě budete vědět i kde se nacházíte.

[google-map-v3 width=“745″ height=“300″ zoom=“5″ maptype=“hybrid“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“cs“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Konakli{}3-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *