Turecko Marmaris

Úvod k destinaci Marmaris

Marmaris je idylické městečko situované na jihozápadním cípu Turecka. Řecký ostropv Rhodos je odsud co by kamenem dohodil. Leží v jednom z mnoha zálivů, které Středozemní moře v této části Turecka tvoří. Marmaris je z pevniny obklopen borovicemi porostlými horami, které tak dotvářejí jeho jedinečný chrakter. Pěkné pláže, sluníčkem vyhřáté moře, památky i noční život zaručí, že se během Vaší dovolené nudit rozhodně nebudete.

Pozor, cestovní kanceláře často pod označením Marmaris uvádí i hotely, které neleží přímo v nebo u Marmarisu, ale například hotely ležící v letoviscích Icmeler a Akyaka.

 

Vyražte si lebedit na pláže do Marmarisu. Máme nejlevnější nabídky!

 

pláž marmaris
http://paroissepontmain.fr/wp-json/wp/v2/posts/1332 Sportovní vyžití na pláži v Marmarisu
zdroj: freedigitalphotos.net

Icmeler

Icmeler, který se nachází ve stejném zálivu jako Marmaris, je menší poklidnější letovisko situované cca 9 km od Marmarisu. Místní pláže jsou písečné a něktéré z nich byly dokonce oceněny EU za čistotu a kvalitu. Více informací o letovisku Icmeler.

Akyaka

Akyaka je malá malebná vesnička situovaná severně od Marmarisu. Nad městečkem se tyčí velká skála, která mu dává jedinečnou atmosféru. Pláž je velká a voda v moři čistá. Je zde i malý místní přístav. Akyaka je ideální pro opravdu klidnou dovolenou, pro ty, kteří rádi tráví týden u moře mimo hlavní turistické letovisko.

Dějiny města se datují až do dob Alexandra Velikého a po dlouhá staletí byl Marmaris důležitým obchodním bodem na cestě táhnoucí se z Egypta do Malé Asii. Dnes se v Marmarisu nachází poměrně vyhlášený přístav, kde na večer kotví lodě místních zbohatlíků. Je nutné podoknout, že právě to je důvodem, proč jsou v centru Marmarisu ceny v restauracích vyšší než v jiných letoviscích. To ovšem vůbec nevadí, pokud se ubytujete v nějakém All Inclusive hotelu.

Pláže v Marmarisu

V Marmarisu je jedna dlouhá písečná pláž, která se táhne kolem zátoky směrem na západ až do letoviska Icmeler. V přímo ve městě je pláž poměrně rušná, klidnější je v její západní části. Lehátka a slunečníky jsou na pláži k dispozici hotelovým hostům zdarma. Většinou je pravidlem, že hotel leží přímo u pláže, a proto obavy z dlouhé chození za koupáním v teplýách letních měsících není na místě. Důkladně si však toto ověřte před rezervací Vámi vybraného hotelu.

Protože se jedná o jednu z nejoblíbenějšáích tureckých přímořských destinací vůbec, tak je na pláži nabízena celá řada vodních sportů, od klasických šlapadel, přes vodní lyže a parasailing až po potápění. Nudit se rozhodně nebudete.

Dovolená v Marmarisu

 

Vyrazte si lebedit na pláže do Marmarisu. Máme ty nejlevnější nabídky! Koukněte se!

 

Aktuální počasí v Marmarisu

Hlavní turistická sezóna v Marmarisu trvá neuvěřitelných 8 měsíců. Zjistěte si vše o charakteru zdejšího počasí a koukněte na aktuální předpověď.

Mapa Turecko – Marmaris

Co takhle se podívat na polohu této destinace?

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *