Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Azemmour 🇹🇷 Turecko / Památky

Památky

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Turecko není jen o relaxování na plážích Středozemního moře. Udělejte si na své dovolené alespoň jeden den volno od celodenního koupání a vydejte se poznávat starobylé krásy této země.

Turecko – cestování a výlety na místa, které stojí za to navštívit

Seznam zajímavých míst budeme postupně doplňovat.

Památky v Turecku

mujeres solteras de hungria Turecko, to je země památkám přímo zaslíbená. Důvod, proč se právě zde, v zemi mezi Evropou a Asií, nachází tolik zajímavých míst, pramení z bohaté turecké historie. Právě toto území totiž patřilo po dlouhá tisíciletí k jedním z nejvíce civilizovaných částí světa a právě v Turecku se střetávaly ve své době nejdůležitější obchodní stezky.

Atmosféru bohatých dějin Turecka na vlastní kůži pocítíte při návštěvě nejrůznějších valencia dating sites amfiteátrů, antických staveb a chrámů, středověkých pevností a orientálních mešit. Před ostrým tureckým sluníčkem se během Vaší dovolené můžete schovat do některé z místních muzeí, ve kterých najdete bohaté sbírky z dob řecké, římské a perské říše.

 

Dovolená u moře spojená? Doporučujeme oblast Antalye.

 

Vůbec největší koncentrace památek a muzeí je v tureckém velkoměstě rozprostírajícím se po obou stranách Bosporské úžiny, v Istanbulu.

Starověké divy světa, i ty tu uvidíte

summer V Turecku můžete navštívit i pozůstatky po dvou divech světa. Prvním z nich je Artemidin chrám v Efesu. Přečtěte si více o starověkém městě Efesos. Druhým divem je Mazuelum v Halikarnasu.

Neuvěřitelné jsou i města v Kappadokii, která byla vytesána přímo do skal.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.