Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Hoogeveen 🇹🇷 Turecko / Počasí

Jaké bude počasí v Turecku během vaší dovolené?

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Turecko – počasí

pagina conocer gente de calera de león Vzhledem ke své rozloze, kdy Turecko jako takové sahá jak do Evropy, tak i do Asie, velmi často záleží na tom, v jaké oblasti se nacházíme. Na pobřeží středozemního moře lze většinou čekat středozemní klima, tedy s vysokými letními teplotami, a minimem srážek. Podobně je na tom i vnitrozemí, kde je však již podnebí kontinentální, což znamená ještě o něco vyšší teploty. Severní pobřeží poté nabízí mírnější klima, tedy teplo, ale během léta rozhodně nevyšplhají teploty tak vysoko, jako ve dvou výše zmíněných částech.

Tytéž rozdíly i v teplotách moře

pub site de rencontre musulman Podobné je to i v případě teplot samotného moře. V tomto případě je o něco teplejší oblast turecké riviéry, které dominuje město Alanya. Zde jsou vrcholnými měsíci červenec a srpen, kdy teploty vody dosahují příjemných 25, a v následujícím měsíc i 27 stupňů Celsia. Takto teplé však moře vydrží i do září, a v říjnu klesá na 24 °C.

http://boisdebout53.org/?syleyman1=site-de-rencontre-romeo-et-juliette&c05=1f Oproti tomu Egejská riviéra je v tomto ohledu o něco chladnější, a tak červenec nabídne jenom 25 °C, a srpen o jeden stupeň více. Říjen už je chladnější, a to pouze s hodnotou 23 °C.

Průměrné teploty celého Turecka

A pokud vás zajímá, jak je na tom Turecko jako takové z obecného pohledu, potom je rozhodně teplou zemí. Ty nejvyšší teploty vzduchu, tedy stejně jako vody, lze čekat v létě. V červenci a srpnu se průměrné hodnoty drží okolo 30 stupňů, přičemž v těch nejteplejších oblastech není problémem ani teploty nad 35 °C. Zimy jsou naopak poměrně mírné, a tak v nejchladnějších měsících průměrné teploty klesají pouze lehce pod 10 °C – opět z hlediska dlouhodobého průměru celé země.

V těchto termínech je však země minimálně navštěvovaná, a první příliv turistů začíná v červnu, kdy se nejvyšší průměrné teploty začínají šplhat přes oněch 30 °C. A zároveň začíná období s naprostým minimem srážek a deštivých dnů. Toto období trvá až do samotného podzimu, tedy do září.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.