Aktuální počasí

Počasí Antalya | Počasí AlanyaPočasí Marmaris | Počasí Side | Počasí Belek | Počasí Kemer | Počasí Fethiye | Počasí Egejská riviéra | Počasí Turecká riviéra

Turecko počasí

http://delab.it/?direktor=uomo-cerca-uomo-reggio-emilia&eba=fe Aktuální počasí v Turecku je ovlivněno několika faktory. Turecko se totiž považuje za zemi, která leží v mírném podnebném pásmu. Je to zapříčiněno především kvůli nízkým teplotám ve středu Turecka, které je pokryto horami.

Na dovolenou však jezdíme spíše grande synthe rencontre gratuit do letovisek k Středozemnímu moři, kde teploty dosahují značně vysokých hodnot. Zde se podnebí dá přirovnat k subtropům / subtropickému pásmu.

Počasí v létě

Během hlavní turistické sezony, tedy http://tristenmusic.com//wp-content/updates.php od června do konce srpna se v Turecku setkáme s velmi krásnými a vysokými teplotami. Nejvyšší teploty v červnu dosahují i 40°C, v červenci nebo srpnu maximální teploty taktéž atakují čtyřicítku. Průměrné teploty v Turecku se v červnu, červenci i v srpnu pohybují okolo 28°C. Teploty přes noc klesají k 22 – 25°C.

Teploty vody se pohybují v letních měsících od 25 do 27 °C. Průměrná teplota moře v Turecku Vás tak nemusí trápit, zima Vám rozhodně nebude. Přes léto v Turecku příliš nenaprší, deštníky proto můžete nechat doma neboť v létě je deštivých dnů sotva 3 do měsíce. Počasí v létě Vás v Turecku rozhodně nezklame. Předpovědi počasí v Turecku i pro letošní rok slibují krásné nebe bez mráčků s teplotami, které Vás prohřejí do morku kostí.

 

Slunce, all inclusive, levné 4* hotely – to jsou zájezdy do Turecka

 

Teploty před sezonou

Předsezonní období lze uvažovat od dubna, kdy se radikálně mění teploty v Turecku a z 15 °C šplhá průměrná teplota v dubnu na 18 – 20°C. Květen bývá už mnohem teplejší, teploty v květnu se pohybují okolo 22°C. Moře se začíná ohřívat a pokud Vám nebude vadit teplota vody 20°C, můžete si užívat vodních radovánek i v dubnu. Počasí v dubnu a květnu tak spíše nahrává k cestám do vnitrozemí, měst či výletům po okolí. Díky mírným teplotám se Vám hned neorosí čelo z vysokých teplot a Vy si tak užijete krásného jarního tureckého počasí.

Počasí po sezoně

Ačkoliv největší nával zažívají pláže v Turecku v období od června do srpna, ani záři či říjen nestojí k zahození. Počasí v říjnu či počasí v září je v rámci doznívajících třicítek stále kvalitní a průměrné teploty v září stále dosahují příjemných hodnot – 25°C. Průměrné teploty v říjnu však už radikálně padají a dočkáte se teplot okolo 20°C. Jedná se však o průměrné teploty, nikoliv o aktuální teploty v Turecku. Noci budou chladnější, ale teploty přes den stále přejí ke koupání. Neboť průměrné teploty moře v září přetrvávají okolo 25°C a s přicházejícím říjnem se díky chladnějšímu počasí snižuje i teplota moře. Nicméně i v říjnu se bez problémů vykoupete, teploty vody se pohybují stále nad 20°C.

Počasí v zimě

Návštěvu Turecka v zimě nedoporučuji. Pokud se nechystáte přímo do Istanbulu, nemá smysl sem jezdit. Teploty ke koupání rozhodně nejsou, neboť průměrné teploty v listopadu se pohybují okolo 15°C. V prosinci, lednu a únoru kromě teplot okolo 10°C také počítejte s deštěm.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *