Počasí Antalya

Počasí Antalya Turecko

Antalya je především dovolenkovým letoviskem konkurující Alanyi. Davy turistů sem míří za Sluncem a teplým a čistým mořem. K tomu jen přispívá i stabilní contradictiously počasí v Antalyi, které je velmi podobné počasí v Alanyi. Léta zde jsou velmi horké a suché, naopak v zimě Vám mikina stačit nebude a holinky rozhodně nebudou luxusem. Pokud byste strávili v Antalyi celý rok, zřejmě byste 80% své dovolené v Antalyi prožili bez mráčků na obloze.

Průměrné teploty

Celoroční přehled teplot. Hodnoty jsou zprůměrovány s maxim a minim v daném měsíci.

Senak’i Leden http://lazoneadanser.fr/wp-content/plugins/dzs-zoomsounds/a57bze8931.php Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Teploty vzduchu 14°C 15°C 17°C 21°C 24°C 31°C 34°C 33°C 31°C 27°C 20°C 15°C
Teploty vody 17°C 16°C 17°C 19°C 21°C 23°C 28°C 27°C 25°C 22°C 20°C 18°C
Denní svit 5 h 7 h 7 h 9 h 11 h 12 h 13 h 12 h 11 h 9 h 7 h 5 h

Teploty Antalya

Průměrné letní teploty se pohybují okolo 28°C, maximální denní průměrné teploty pak dokonce okolo 34°C. Konkrétně počasí v dubnu je v Antalyi stále mírné a přející k výletům do okolí. Teploty v dubnu dosahují 20°C a průměrná dubnová teplota vody začíná stoupat taktéž k 20°C. V květnu se teploty v Antalyi umoudří a začnou zprudka stoupat. Předpovědi počasí v Antalyi pak pravidelně hlásí teploty vzduchu okolo 20 – 25°C. V červnu, kdy začíná pravá sezona a turisté se sjíždějí, teploty v Antalyi začínají nabírat na otáčkách – 30°C. Průměrná teplota v červenci je v Antalyi okolo 35°C a stejně tak i v srpnu. Noční teploty přes léto nespadají pod 23°C.

Výhodou dovolené v Antalyi je tak téměř každodenní slunečná nálada a nebe bez mráčků. I přes vysoké teploty se však příliš nezadýcháte. Vítr vanoucí z kontinentu zpříjemňuje pobyt na pláži či u bazénu. Místní léta se dají přirovnat počasí v Egyptě v brzkém jaru.

Teplota moře v Antalyi je více méně přes roky stabilní, vyjma letních měsíců. Teploty vody se v průměru pohybují od 17 d 22°C. V létě však teplota moře stoupá k 24°C. Červen, červenec a srpen vodu ohřívá až na skromných 26°C. Jsou-li na Vás tyto teploty až moc vysoké, podívejte se na informace o počasí v Bulharsku. Zde Váš pobyt u vody bude příjemnější.

Aktuální počasí Antalya

Zajímá Vás jaké bude počasí v Antalyi příští týden ?

Zobrazit teploty pro oblast Antalya >>

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *